Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » optický audio kabel

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: optický audio kabel

Chtěl bych se zeptat, bude mít nějaký přínos koupě nového kabelu? Mám pouze origo co sem dostal ke zvukovce (creative) hodně tenký myslím že ten největší ojeb co se dá sehnat.  Chtěl bych koupit něco takového  Má to smysl? Nebo zvukově to nepoznám?
http://www.pcshop.dobrepocitace.cz/zboz … p=z:115849

Re: optický audio kabel

Já se domnívám, že u tý optiky to snad až tak fatální rozdíl nebude...

Na druhou stranu, pokud to koupíš a vyzkoušíš a dáš nám vědět, jak to dopadlo, bude to přínos pro komunitu smile

Web

(upravil Starter 19. 6. 2008 18:37)

Re: optický audio kabel

Asi koupím, ten původní je takový trošku pomačkaný. A pokud to tu nikdo rovnou nezavrhne tak koupím a pak poreferuji.

Re: optický audio kabel

5 kíl za optický kábel? smile za necelý meter?

Web

Re: optický audio kabel

je to totálna zbytočnosť, vyrobna cena toho kabla je par korun za meter (a to som to možno prehnal ...)

Re: optický audio kabel

Tak kabely jsou různé, za těch 500 je ještě levný. Nemusí být za 500 stačí klidně i za 150kč. Jen nevím proč ten můj kabel je tenký jak kabel od sluchátek. A třeba tento, má průměr 2x takový možná i 3x
http://images.google.cz/imgres?imgurl=h … l%26sa%3DG

(upravil right13 19. 6. 2008 19:12)

Re: optický audio kabel

optickeho kablu by som mozno vedel zohnat dost,ale koncovky na to sam asi nenacvakas

Web

Re: optický audio kabel

jo, optika je lacná, ale niak som negooglil ako tam narvať tie koncovky .)

Web

(upravil Phalanx 19. 6. 2008 19:14)

Re: optický audio kabel

Ten system je robeny tak ze funguje na najobycajnejsom najlacnejsom plastovom kabli so 100% kvalitou (pokial nieje ten kabel poskodeny). Kebyze to chces mat 100% tak skus zohnat nejaky co nieje z plastu ale zo skleneneho vlakna (ktory sa pouziva v telekomunikaciach), ale neviem ci sa taky vobec predava ... u tych co si dal odkazy sa tym nechvalia, takze to budu plastaky, a je vpodstate jedno ci ma 1mm ochrannu gumu alebo 5mm.

Re: optický audio kabel

ja mam len tie sklenenne,ale koncovky na to nedas

Web

Re: optický audio kabel

šak práve, to vôbec neviem či sa robia s takými koncovkami ....

Re: optický audio kabel

Ja kdyz testoval co zvladne optika, tak jsem do vstupu taky svitil kabelem nekolika cm a a hraje to bez ztraty kvetinky, dale se mi povedlo zlomit vlakno (kdosi mi na nej postavil gauc) a po narovnani opet haje no problem, mam prevodku z toslinku na 3.5mm do notebooka a to je levnej cinskej sajrajt, u ktereho mi prasklo to vstupno "sklicko" takze je videt, ze to neni dokonala ploska, ale je to popraskane a stale bez problemu vede...
Dokonce se zarazenou spojkou (aby se aktivovala vystupni LED) stacilo dat notebook cca 5cm od vstupu reciveru a otevrit vratka toslinku a zvuk se objevil a pokud je zvuk, tak je i bezvadny, o nejakcyh ztracenych bitech tu snad nema cenu hovorit. Takze to jde i bez dratu, mily Marconi. smile

Re: optický audio kabel

Jo díky, ještě mám dotaz. Je nějaký rozdíl optika vs cinche ? Jakože jak tak koukám, tak mám pocit že na tu optiku nikdo "nehraje" Používám to jako pouze stereo.

Re: optický audio kabel

ja optiku vedu z DVD do Receiveru. Skousel jsem i chinch, ale bylo to stejne. Ono rozdil v tom mov nebude. Digital se proste vede a tam nevznikaji zase nejake velke straty. spise zadne. Horsi vy to bylo u dlouhych kabelu, radove stovky metru a vice. tam uz jedine optiku.

Web

Re: optický audio kabel

JA jedu jedine na optiku. Z notebooku i PC to uplne odstrani problemy s rusenim pri vedeni analogu, muzes mit sebesrackovitejsi zvukovku, DA prevod se provadi az v reciveru. Samo tam taky nejsou ty uplne nejvic suprcupr DAC, ale lepsi nez v tech on-borad modemech, kterym se rika zvukove karty.
Rozdil coax vs. optika je zejmena v tom, ze optikou dojde k uplnemu galvanickemu oddeleni obou pristoju, u koaxu mas porad zelezo a nevis, jak je to zapojene. Nejake dosvity LED a vidy ve vlakne atd nema podle mne pri rychlosti SPDIF smysl resit, ti, co pripravovali normu snad nebyli uplni blbci a konverzi elktrika-svetlo a svetlo-elektrika  v digitalni podobe muze za ztratovou povazovat jenom furious.

Treba by pomohlo zacerneni tech LED lihofkou, zcela jiste by se snizilla by se doba efektivniho dosvitu.
JOKE.

(upravil Starter 20. 6. 2008 9:49)

Re: optický audio kabel

Hehe,  dobře zůstanu na optice. Ono je fajn že když nehraje hudba tak je ticho (nešumí,neprská atd) S tím kabelem sem to myslel spíš jestli nebude lepší pro přenos nějaký hrubší metrový, než tenký kablík který má 2metry a je všude zhoýbaný tím jak je tenký,ale pokud je to jedno tak je to jedno smile Zas nejsem maniak, ale radši sem se zeptal než za pár let zjistil že můj kablík je absolutně na hovno smile

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » optický audio kabel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£