Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Oprava a úprava reprosoustav RS-534

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 36 z 36]

(upravil arken 21. 2. 2008 18:37)

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Já jsem použil ty MKTčka, protože jsem je měl zadarmo, byly to mimotoleranční vyřazené kousky... kdybych je měl kupovat, tak dám asi do série ke střeďáku několik bipolárů paralelně, případně ještě přemostit svitkem, k tomu ARZ nic lepšího nemá cenu. Paralelně k basákům určitě stačí bipoláry, tam nemá cenu plýtvat. Já je koupil v EZK, značka SOLI, kapacita odpovídala toleranci a vypadají kvalitně, snad i dlouho vydrží. K výškáči dej určitě MKT. A jak už psal Opamp - víc kondíků paralelně je jedině dobře.

Co se týče dovoleného napětí kondíků, se stoupající provozní frekvencí klesá (myslím že na to má ES Ostrava v datasheetech grafy)...

Taky změř impedance repráků, spálené výškáče byly kvůli původním kondíkům častým jevem.

Edit:
Opamp: taks mě předběh smile A jak je to teda s tím napětím? Budou 63V MKT ještě OK?

Edit II:
Podle grafů nebudou, pro 10uF MKT204 63Vdc je dovolené napětí při 20kHz jen 3V. Ale MKT205 na tom nejsou o moc líp...

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Jo, tak na ten pokles napětí s frekvencí jsem zapomněl, díky za připomenutí.

Web

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Takže utrácet se nebude...  Hurá to sem rád, díky asi to tak udělám..
Ono jde taky o to, jestli vyměnit arz4604 jak o tom uvažoval Tháles v jiný diskusi, a to by pak stálo za to asi tam nasázet ty žlutý, jenže to už je člověk před otázkou celý vyhýbky, což už je blízko tomu ptát se po kvalitě repráků jako takových, nečež mi zbude dřevotřískový torzo, který by chtělo přefrézovat, a nakonec skončí ve sklepě, páč je tvarově nevhodný a nejlepší jsou hotový sloupový repráky..
Už z toho blouznim.. Kašlu na to. Vyměnim jenom kondíky. Howgh!

Tušil jsem, že mi asi někdo odpoví nějak jako "změř impedance". Chlapi, na to se taky vybodnu, nejsem žádnej kovanej "pučmidrát", takže za prvé nemám čím, a za druhé to vůbec neumim. sad( Matně si vzpomínám jak jsme to měřili na střední, ale mám odtamtaď jen vzpomínku, že to bylo dost nezáživný..
Jestli jsou výškáče spálený, snad se to nějak projeví (jak?), a budiž jim pak popelnice milostivá..

Jediný měření impedance repráku, který bych eště zvlád, je:
"Měřící přístroj přiložíme na svorky repráku a kouknem na displej.." smile

A díky za info o voltáži... pořídím 100kový.

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

VYměň ty kundiky. Pak si to poslechni a pak se rozhodni, co s tim dál smile

tady je zvykem snaha vyřešit všechno najednou. v reálu to tak prostě pokaždý nejde.

Web

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

peen: No, já napsal impedanci a myslel jsem odpor, mluví ze mě chřipka. Je to hrubá kontrola toho, jestli je cívka repra v pořádku. Změř to multimetrem na nejmenší rozsah ohmmetru, případně odečti od naměřených hodnot číslo, které ti ten měřák ukáže při zkratovaných šňůrách.

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Hmm, tak sem provedl co jsem řek, dokonce na jsem na ty střeďáky narval MKT205 (!!!), ale o moc lepší zvuk to nemá. sad Sice se trochu zlepšily výšky, ale jinak v porovnání s druhou neopravenou bednou to zas tak razantní rozdíl není.

Ono když je střeďák (ARZ4604) v takovým kelímku jak od jogurtu.. Nevim kterej chytrák ho vymyslel.. Hrozný.
Přednes jak z levnýho "dvojčete".. Chápu pro něj jediný užití: vesnickej rozhlas a hlásit "že přivezli květák".

Echo téměř neexistuje..
Basy: Celkový přednes je zadušený, sice ducaj pěkně, ale přijde mi, že jakoby nedoznívají - jsem zvyklý na bassreflex..

Ale to bych si zvyk, být tam dobrý středy..

Nevíte co s tim?

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Udělat tomu střeďáku pořádnej domeček...

Web

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Hmm, takže eště truhlařinu do toho.. sad
Sem koukal, že TVM vyrábí kelímky pořád a možná eště menší.. Je to možný??? Není to úchylka?
viz http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=4
Prej pro "pro náročné aplikace v kvalitních bytových soustavách" smile)))))))))

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

To je běžná věc,doporučená pracovní komora o objemu cca 3 litry,vždycky je lepší tomu udělat sólo budečku ze dřeva než tenhle kelímek od jogurtu,jak správně napsal opamp.Když si s tím už chceš hrát,tak tomu střeďáku můžeš sundat ten pancíř z laku smile

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

ARZ 460x síce nepatrí k najlepším reprám pre stredy, ale tá mytológia ktorá okolo nich funguje je prehnaná.  Meral som skreslenia viacerých kusov a pri 1 W nepresiahla úroveň skreslenia 1,5 %. Skresľujú najmä v pásme od 2 do 3 kHz. Upozorňujem ale, že sa jednalo o mechanicky a elektricky nepoškodené kusy.  Je možné, že poškodené kusy sú na tom podstatne horšie. Čo sa týka kritiky plastového kelímku, tiež nie je namieste. Účelom plastového krytu je najmä mechanické oddelenie od tlakových účinkov basového repra. A na to zmienený plastový kryt stačí. Zväčšením pracovného objemu na cca 3 l sa toho moc nezmení.

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Zmeni se Q toho stredoveho systemu (v souvislosti s objemem), zmeni se pevnost a odolnost proti rezonancim te krabicky.

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Keď Ti to ARZ za to stojí, tak prosím...

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Peen: Jaký máš zesilovač? Mě tu teď ty bedny hrajou na TW 140 a ten zvuk se mi líbí. Možná je to tím, že jsem nikdy neslyšel SEAS a spol., ale vážně to není špatné. Nahrazovat kelímek u ARZ mi přijde přehnané, zas tak tenký plast to není...

Dovolím si dát link na jeden Sinclairův starší post o ARS 1058, které mají 2/3 osazení stejné: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=48 .

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

arken: mám DUAL CV-6020 Studio Concept - pravda, trošku starší.. no ale hraje pěkně, dědek jeden. Zkoušel jsem ho na 2pásmových
bedničkách od sony mikrosystému, a teda ty středy to hrálo mnohem líp.. sice zase nic moc basy a výšky,.. ale dobrý.

Ad. to zkreslení 1,5%: selský rozum mi řiká, že když dám reprák do kýblu, tak to bude hrát jak z kýble..
(Dyž ho dám pod deku, tak to bude hrát jak pod dekou, nebo ne? ;-/ )
Prostě to podání středů je stísněný a nepříjemný..
Stavět domeček 3l? A co jinej střeďák?

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Jinej střeďák = jiná díra, jiná výhybka, jiné problémy smile

Web

Re: Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Nepřehodils polaritu některého měniče? Nemáš výškáče nebo střeďáky přípálené? Nevěřím, že by RS-534 v dobrém stavu hrály hůř, než bedničky od mikrověže...

Příspěvky [21 až 36 z 36]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Oprava a úprava reprosoustav RS-534

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£