Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava zosilňovačov - NAD, diy

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Zdravím,

Vie mi prosím niekto poradiť kam alebo komu dať opraviť zosilňovač NAD 216? Na výstupe jedného kanálu sa mu objavuje jednosmerné napätie, ochrana ho vypína. Podobný problém mám aj s DIY zosilňovačom, chvíľu ide a potom začne cvakať ochranné relé. Ide o nejakú verziu zosilňovača JPA ktorý kedysi vyrobil Joži zo zosilnovace.eu, no nepodarilo sa mi ho kontaktovať.

Ďakujem

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Skús sa obrátiť na člena kurpelm, ale napíš mu skôr mail alebo zavolaj na číslo na jeho stránkach z odkazu. Na fóra už nemá moc času.
https://artevent.sk/servis/

Joži s bráchom už zavesili zosilnovace.eu na klinec. Tejto rozprávke o lacných a jednoduchých zosilňovačoch je už koniec.

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Nevite co vedlo vyrobce k tomuto propojeni signalu mezi kanalama u NADu 310?

https://i.postimg.cc/j5tHpb73/nad.jpg

(upravil DJ_Rix 29. 2. 2024 8:34)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Přes to červené nejsou moc vidět ty součástky okolo, tj 100k a 33p kondíky, asi pokus o řešení stability. A nebo to je vylepšovač zvuku big_smile Abys měl pocit ještě většího prostoru big_smile

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

no taky me to napadlo jestli neslo nejaky hratky s fazema a prostorovosti nebo naopak preslechy kanalu , ale nechce se mi tomu u NADu verit.

https://i.postimg.cc/Wz9DzD1C/nad.jpg

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

je to kompenzace přeslechů signálovky v HF regionu a NAD 310 je příšerná typicky anglická zkreslující sračka považovaná pomýlencema za jakousi legendu... (opravoval jsem dva a je to fakt hnus fialovej).

Není co dodávat...

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Kluci nic proti, nechci nijak snižovat vaše poznatky a názory, ale NAD-310 sem doma kdysi měl zapůjčenej a jeho zvuk se mi velmi, velmi líbil --- a líbil se mi dokonce víc než legendární Pro-Ject 7 AMP.  Ale, co člověk to názor , mír..... smile

(upravil therion 29. 2. 2024 20:24)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Pokud pristroj zamerne neco pridava do signalu aby se to libilo, tak popira filosofii zesilovace, ktery ma jen zesilovat a nic vic. Od toho jsou vypinatelne korekce apod. Pokud je to tam zadratovany natvrdo je to smutny.

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Který je tak zázračný zesilovač?

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

NADy tady propagoval Sinclair jako nějaký zázrak..což není.

Web

(upravil dawsoo 1. 3. 2024 0:09)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

NAD 310 byl velmi populární počátkem 90. let kdy tu vycházelo x hifistických časopisů (AVR,SaVHi-Fi a další.,ono těch "zázračných legend" z ostrovů bylo povícero Arcamy,Audiolab (ten jedinnej šel) ,NAD,AMC,Rega.Naim ... já to jako mladej taky hltal, jak  psali lokální i zahraniční recenzetni v superlativech, iluze ztratil když jsem se s tím pak potkával v realitě,na mě naštěstí reklamština nikdy moc nefungovala a většinu ostrovní produkce kterou jsem potkal jsem už tehdy považoval za sračky, které si hrají na něco co nejsou ani náhodou ,zlatá AURA Z5 od Jandy,to byl opravdovej minimalismus za pár kaček s chlapskou zárukou 5let co hrál dokonce líp.

Ono toho bylo více ale zrovna tenhle konkrétní NAD jsem opravoval a poslouchal a marně hledal co že to má na něm být tak úžasného a nikdy nepochopil co na tom kdo má,vždy hrál na jakýkoli sestavě oproti jiným z prdele a stejně průměrně i měřil.kdejakej slušnější japonec ho utřel jak nudli.

Oni by uměli ale za jiný prachy: https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.45462/

Není co dodávat...

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Platí pravidlo,co zaplatiš to maš.

(upravil dawsoo 1. 3. 2024 10:55)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Tak to teda určitě neplatí,hifi je doslova přeplněný neadekvátně cenově přepálenejma bezcennejma sračkama, jejichž věhlas je založenej jen na reputaci z minulosti,značce a na subjektivním hodnocení samozvanců zvaných hifi recenzenti.

Těch kvalitních poctivě udělaných věcí za rozumnej peníz je čím dál méně a jedinnej kdo něco takového se snaží dnes nabízet je číňan,kterej musí, když si buduje reputaci,podobě jako japonci kdysi.

Jen díky opravdu velkému pokroku v měřící technice dostupné pro každého se to konečně dost dobře odhaluje a ukazuje, že většina výrobců jsou ohledně skutečné technické kvality buď nekompetentní, nebo rovnou podvodníci co jsou si dost dobře vědomi toho co dělají a jen se cíleně vyhýbají jakémukoli nezávislému technickému hodnocení a měření a raději platí PR ve formě recenzí pro ovce. Zaplať pánbůh že na to už dost lidí přišlo a existují nezávislé weby jako ASR. Taková je realita ať se to někomu líbí nebo ne.

Není co dodávat...

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Me spise prijde ze nez o nekompetenci nebo podvod jde dost casto o cestu "libiveho" nez verneho zvuku. Aneb jak rikal werich:  "to je blby to se bude libit"

(upravil dawsoo 1. 3. 2024 11:31)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Jo souhlas,ale pak se ale nebavme o Hi-Fi v jeho pravém slova smyslu,ale o krámy pro masovou spotřebu.Ono se to dá udělat tak že to bude hrát pěkně a bude to i zároveň dobrá inženýrská práce která nemusí stát majlant.Že to jde, ukazují stroje staré i 35let +.

Mě jen vadí ta neskutečná "drzost" i u drahých věcí kterou si dříve nikdo mimo esoterický ryze okrajový paznačky moc nelajsl,páč by skončil.  Smutný je že i nižší a střední třída dříve byla vcelku slušná,dnes je to z 90% odpad a zbytek nouzovka (mluvím o novém tradičních značek) člověk musí opravdu pečlivě hledat,vybírat a mít tech povědomí aby se tomu vyhnul. jakmile se místo techniky dá jen na líbení, je to předzevěst úpadku a konec jakéhokoli oboru.

K tématu: Ochrana bude v pořádku když funguje,je třeba opravit zesilovač aby se DC na výstupu neobjevovalo a s tím vyměnit v ochranách i případně postižené součástky a 100% relé. Tím by se měl problém vyřešit.

Není co dodávat...

(upravil reeb 1. 3. 2024 12:01)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

jj je neskutečné jake hovna zabalene v alobalu se dají/snaží prodat pod rouškou hájendu

viz.  Moonriver Audio model 404 za pouhých 100tis. , založený na LM3886  smile

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?t=7433

"
Pavel Diok - Panský Dvůr píše: ↑25 črc 2021 23:56
Model 404 je výsledkem tříletého výzkumu, jehož cílem je dosáhnout neuvěřitelného výkonu bez ohledu na cenové rozpětí.
Vylepšená verze 404 Reference je asi nejdokonalejším zesilovačem ve svém cenové kategorii. "

holt Referenční zes

https://moonriveraudio.com/the-404-refe … amplifier/

Web

(upravil therion 1. 3. 2024 13:07)

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

nojo milovniky "ziveho libiveho" zvuku Moonriver 404 asi zaujme : ))
https://i.postimg.cc/DyxyT0SW/121-Moonfig9.jpg

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

S LM3886 to ide aj takto  wink

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Jojo ja vim , ale u Moonriver 404 jde o ten jejich vychvalovany preamp kterym tu 3886 krmi a ktery se podle nich podili na skvelem zvuku. : ))

Re: Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Každopádně si je ošahat,testnout pak dělat soudy.

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava zosilňovačov - NAD, diy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£