Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » zesilovac a rapro? (SW)?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: zesilovac a rapro? (SW)?

ahojte,
mam takovej dotaz.

Magnat Classic 360 (4x90W nebo 2x90W+1x180W)
Magnat Classic 163 (110W) zadni repro
Repro origo Audi (stredobasy a vyskace) predni repro

a ted si kupuji SW Blaupunkt Gtt-300, průměr 300mm, 600W, 200WRms

chci se zeptat, jestli je lepsi si koupit na SW extra zesik neno si koupit vetsi zesik na vse?? a taky o to, jestli muze mit zesik min W jako repro nebo repro muze mit min W zako zesik?ted nevim jak to je, ale prec neco nemuze mit min nebo vic nez to druhy.

diky za odpoved

P.S. jo a co je to rms a max?kdyz je SW 600W a rms 200W, co to znamena?

(upravil Thales 31. 3. 2008 3:12)

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

Na suba je lepší samostatný monoblok.

(upravil Zbynek750 23. 3. 2008 1:52)

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

záleží na cenové relaci. Já mám kombinaci konstrukce 2x dualmono + 1x mono, ale za uplne jiny penize, nez tvoje Magnaty smile

Edit, srozumitelněji big_smile
když opomenu to, že máš jen OEM měniče, tak v tvém případě bych šel spíš do jednoho 5k, příp. 3k pro 2.1 systém. Cenově srovnatelná sestava zesilovačů oproti jednomu kousku vícekanálu, v této cenové relaci, bude kvalitativně níž.

Na SW, resp. téměř cokoliv (mimo HU) od Blaupuntu a Velocity bych se z vysoka ...

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

a co toto?? http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … ovace.html to by slo?

jinak co je to vykon max a vykon RMS?diky

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

Výkon max je nicneříkající údaj o tom kolik by měl zesilovač být schopen dodat výkonu v krátkodobé špičce. Také je to hodnota co by výrobce rád aby mu zbaštili ti nejblbější zákazníci protože jednak je to hodnota obvykle vycucaná z prstu, jednak i kdyby nebyla tak je ti to platný asi tak jako kdyby si se mě zeptal jestli bude zítra hezky, aby sis mohl vzít tričko a šortky a jít ven, a já bych ti řekl že ano ale zapoměl bych dodat že jenom 5 minut a zbytek dne bude chcát a bude kosa. Z toho vyplývá že tímto údajem není třeba se zabývat ať asi tam výrobce či prodejce píše cokoliv.

Výkon RMS je rádoby důvěryhodná hodnota, která udává kolik výkonu by měl být zesilovač schopen odevzdávat do jmenovité impedance (rozuměj kolikaohmového repra) trvale, tedy po neomezeně dlouhou dobu. Bohužel ani tady to není tak jednoduché a hodnověrnost tohoto údaje kolísá podle serioznosti výrobce a v jaké cenové kategorii se zrovna pohybujeme. Tudíž jsou značky (obvykle dražší - např. MacAudio) kterým můžeme téměř bezvýhradně věřit a jsou značka kdy  pokud budeme uvažovat alespoň trochu reálně tak musíme udávaný výkon vydělit nějakým předem neurčeným koeficientem (klidně například až 4) abychom se dopracovali ke skutečnému stavu věci. Bohužel takových výrobců bych si troufl říci že je většina a speciálně to platí pro levnější cenové kategorie. Z toho vyplývá že toto by měla být hlavní hodnota po které koukáš ale ber to s rezervou, zejména pokud jde o řekněme "méně značkový" výrobek.

Výkon ale není jediný parametr který nám řekne jak se zesilovač bude v reálu chovat. Tyto parametry tu nebudu uvádět neb se nedají vgyčíst ze žádných popisů u prodejce ani u výrobce. Jedním z takových ukazatelů je třeba spolehlivost. Proto nelze jinak než obrátit se na lidi kteří mají v oboru dostatečné znalosti a zkušenosti a konzultovat to s nimi. Tady u nás je takovým našim místním guru přes autozesilovače Sinclair (teď dostanu vynadáno že jsem ho tu takhle hezky naprášil).

A ještě jedna rada. Mnohdy je lepší koupit bazarové věci než nové přestože jsou ty nové dražší.

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

Thales napsal:

Výkon max je nicneříkající údaj o tom kolik by měl zesilovač být schopen dodat výkonu v krátkodobé špičce. Také je to hodnota co by výrobce rád aby mu zbaštili ti nejblbější zákazníci protože jednak je to hodnota obvykle vycucaná z prstu, jednak i kdyby nebyla tak je ti to platný asi tak jako kdyby si se mě zeptal jestli bude zítra hezky, aby sis mohl vzít tričko a šortky a jít ven, a já bych ti řekl že ano ale zapoměl bych dodat že jenom 5 minut a zbytek dne bude chcát a bude kosa. Z toho vyplývá že tímto údajem není třeba se zabývat ať asi tam výrobce či prodejce píše cokoliv.

Výkon RMS je rádoby důvěryhodná hodnota, která udává kolik výkonu by měl být zesilovač schopen odevzdávat do jmenovité impedance (rozuměj kolikaohmového repra) trvale, tedy po neomezeně dlouhou dobu. Bohužel ani tady to není tak jednoduché a hodnověrnost tohoto údaje kolísá podle serioznosti výrobce a v jaké cenové kategorii se zrovna pohybujeme. Tudíž jsou značky (obvykle dražší - např. MacAudio) kterým můžeme téměř bezvýhradně věřit a jsou značka kdy  pokud budeme uvažovat alespoň trochu reálně tak musíme udávaný výkon vydělit nějakým předem neurčeným koeficientem (klidně například až 4) abychom se dopracovali ke skutečnému stavu věci. Bohužel takových výrobců bych si troufl říci že je většina a speciálně to platí pro levnější cenové kategorie. Z toho vyplývá že toto by měla být hlavní hodnota po které koukáš ale ber to s rezervou, zejména pokud jde o řekněme "méně značkový" výrobek.

Výkon ale není jediný parametr který nám řekne jak se zesilovač bude v reálu chovat. Tyto parametry tu nebudu uvádět neb se nedají vgyčíst ze žádných popisů u prodejce ani u výrobce. Jedním z takových ukazatelů je třeba spolehlivost. Proto nelze jinak než obrátit se na lidi kteří mají v oboru dostatečné znalosti a zkušenosti a konzultovat to s nimi. Tady u nás je takovým našim místním guru přes autozesilovače Sinclair (teď dostanu vynadáno že jsem ho tu takhle hezky naprášil).

A ještě jedna rada. Mnohdy je lepší koupit bazarové věci než nové přestože jsou ty nové dražší.

diky za vysvetleni!! asi vemu tento na ten SW, ma rms 300W a SW 200W, takze to bude stacit http://www.conrad.cz/2kanalovy-zesilova … w+dp90174/

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

Na conrad bych se vykašlal... Značky jako Raveland, Stealth, McFun a podobný jsou k ničemu. 300W tenhle zesík určitě mít nebude. Navíc běžná praxe je taková, že zesilovač by měl být o trochu slabší, než reproduktor.

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

tak sem si poridil tento zesik MAC AUDIO MAC ATTACK 2061 + SW Blaupunkt Gtt 300 a jeste sem vzal do dveri Sinus Live Neo 25S. Snad to bude rachot ten SW. Je 200W rsm na SW dostacujici vykon?bude to poradne s autem dunet nebo nebo to neni nic silneho?

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

dunet ti bude...  smile  dakde som videl na fore ze Sinclar odporucal Magnat renegate, pozivany model za cca 1500kc. tak ten by ti najviac bodlo ako 2kanal pre ten sub i do buducna, ak by si to chcel vymenit. o tom ci je ten tvoj dobry zosil, tak sa musime obratit na sinclara zas, a on by ti povedal daco comu nerozumies ani ty ale ani ja. big_smile thaze spokojny budes, aspon docasne... a potom si kupis poriadny subik  a zosil. tu ti aj poradia daco normalne tongue

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

mad

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

Nikdy jsem Conradu moc nevěřil... Měl jsem z něj paru věcí a skoro vždy staly za h****... pak si ale kamarad koupil z conradu jeden zes : http://www.conrad.cz/koncovy-zesilovac- … 0+dp75300/ . Udavaji vykon do mustku 1x200W rms. Na měřeni sme z něj vytahli 120W. Ale jeden už 3 roky v kuse každy den bez poruchy. ja už ho mam doma taky do svojeho auta. Vykon je dostačující, a spolehlivost OK. jediny kup z conradu co mužu doporučit...

(upravil Thales 27. 3. 2008 2:49)

Re: zesilovac a rapro? (SW)?

Jediné co se mi kdy z Conradu líbilo byly docela pěkné fastony. Pěkně vypadají, dávají k tomu automaticky silikonovou převlečku (takovou pěknou černou silnou co hezky pruží) a hlavně je to pevné a přitom to pruží!! Ne jako ty otřesné šmejdy z GM.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » zesilovac a rapro? (SW)?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£