Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zapojeni reprobeden

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Zapojeni reprobeden

Mam 4 reprobedny 4ohmove...potrebuju je pripojit na zesilovas s dvemi vystupy 2x50W ktery dokaze pracovat v rozmezi impedanci od 4 do 16 ohm... jak to mam zapojit? Nabizi se jedine seriove dle ohmova zakona.. ale dava to nejaky smysl? Nebo to je kravina a zapojuje se to paralelne. Bude to mit stejny vykon jako by byly zapojene dve na kanal osmi ohmove bedny? Dekuji potrebuju trochu objasnit seriove nebo paralelni spojeni reprobeden...

(upravil iMartin 17. 2. 2008 22:41)

Re: Zapojeni reprobeden

Připoj tam pár těch lepších, a ty dvě zbylý nech bejt.

Re: Zapojeni reprobeden

Takova rada mi je k nicemu, potrebuju vedet jesli je mozne spojit ty dve na kanal a jakym zpusobem abych neodvalil zesilovac... bylo asi rozumnejsi kdysi koupit osmi ohmove a paralelne ze? Jaky je ale rozdil mezi osmi a ctyr ohmovyma? Osmi ohmove maji mensi vykon nez ctyr ohmove? Prosim reagujte konkretne na muj problem ne na to ze mam pripojit lepsi a dalsi nechat byt... toto bych si vyresil sam kdybych to tak chtel

Re: Zapojeni reprobeden

V tvém případě je paralelně spojit nemůžeš, protože by jsi šel pod dovolenou impedanci. Takže připadá jenom sériové spojení, ale to by musely být ty bedny stejné a i tak by to nebylo košér řešení.

Co je to za bedny? Jaký máš zesilovač? Dvě bedny by ti nestačily?

Re: Zapojeni reprobeden

Lukas: imartin ti ale odpověděl dobře. repráky se v nouzi spojují paralelně (ano, spíš jsi měl koupit osmiohmové. žádný nižší výkon nemají. mají jen nižší výkon při stejném napětí, ale to pro tebe neznamená skoro nic) ale jinak pokud máš dva čtyřohmové a zesilovač s výstupní impedancí 4-16 ohmů. tak je fakt ta iMartinova rada nad zlato, a nedělá si z tebe srandu.

při troše inteligence a počtení zjistíš jak to spojit sám. rozhodně to ale tak nebo tak nebude nic dobrého. asi jako spojovat dva kusy dřeva s jehlou a nití.... výsledek bude mizernej.

Re: Zapojeni reprobeden

takze dve osmi ohmove na kanal bych spojit paralelne mohl a neni to zadna blbost jo?

Re: Zapojeni reprobeden

Jo. Stejně mám spojené 2 páry reprobeden, jenom s tím rozdílem že jsou 15ohm. Paralelní spojení ničemu nevadí, někdy to může být dokonce výhoda.

Re: Zapojeni reprobeden

Tak. 4 ohmových holt připojíš k zesu KOREKTNĚ jenom jeden pár. Serivý spojení = fuj smile

Web

Re: Zapojeni reprobeden

babakus co máš za bedny?

Re: Zapojeni reprobeden

ARS840

(upravil vizir 18. 2. 2008 16:52)

Re: Zapojeni reprobeden

A čím to krmíš?Nechceš sem hodit fotku smile

Re: Zapojeni reprobeden

Fotku bych mohl nahodit, ale jsem teď na delší dobu bez foťáku a stejně by jsi neviděl nic světobornýho. Jako pohon pro tyhle drobečky používám Toshiba SB-M2(výkon kolem 80W/4ohm), ale mám v plánu SPM100, jenom teď nejsou prachy.

Re: Zapojeni reprobeden

ok dík

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zapojeni reprobeden

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£