Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Jak velký prostor pro středový měnič

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Jak velký prostor pro středový měnič

Navrhuji 3p sloupové boxy v sestavě:
ARN-226-07/8 basy
ARX-150-25/8 středy
GTC 11/100,8 výšky

Basový měnič je ve 30litrové uzavřené ozvučnici, středy a výšky jsou ve společné ozvučnici, jejíž rozměr mi vychází na 13,5 litru.
U jiných projektů jsem si všiml, že středové měniče se umísťují do poměrně malých prostorů - až kolem 5 litrů. Má to nějaký význam?
Prostor pro středový měnič bych mohl ještě zmenšit přepážkou, která by ho oddělila od výškáče, ale nechce se mi do toho, pokud to nebude třeba.

Re: Jak velký prostor pro středový měnič

Nech to tak, tohle ARX má dost vysoké Qts, v malém objemu by se dost hrbil. Napěchovat tlumením.

Re: Jak velký prostor pro středový měnič

to je sranda, ja som si objednal na chlp uplne rovnake repro. plan na zovucnicu mam asi takyto, posudte ci to robim dobre:

BASY:na to repro treba +-30 litrov, takze ich dostane v cistom a k
tomu sa prirata este objem na tlmenie (este neviem co tam pojde, ale bude toho vela) a objem samotneho repra v ozvucnici), takze typujme objem bude okolo 50 litrov.

STREDY A VYSKY pojdu spolu do jednej komory -+5 litrovej, a tu vyplnim tiez celkom zhusta.

takze vnutorny objem mi vychadza 55 litrov, teda objem celeho reproboxu okolo 80-90 litrov. moze byt?

Re: Jak velký prostor pro středový měnič

juwe
objem tlmenia sa nerata do objemu bedne, pokial to neje daky velmi husty material. Tlmenie ma schopnost sa spravat ako pridavny objem - celkovy zvacsuje. Plati to pre vsetky mozne vateliny, molitany, sklene vlakna a pod.
Priblizna umera v uzaavretej skrinke je asi na kazdych +10% tlmenia sa zvacsi celkovy o 2,5%.
Pripocitavas len objem pre prepazky, repro, pripadne ine veci.
Pre stred zvacsi objem na 7. Bas nechaj 30L.

Re: Jak velký prostor pro středový měnič

Zdá se mi to, nebo je tato kombinace měničů hodně rozšířená (snad i skoro nejvíce) mezi začínajícími bastlíři? smile

Re: Jak velký prostor pro středový měnič

nj cenovo nenarocne a lahko pristupne, co viac mozem na zaciatok chciet?

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Jak velký prostor pro středový měnič

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£