Re: Frd a Zma súbory

Chucku, jestli máš na mysli jedno nejmenované kouzlo s efektem obvykle kolem 100Hz, tak o tom vím. Ostatní nechť si zapnou nějaký ten lspcad a přijdou na to taky. Když jsem psal #16 tak jsem si uvědomoval tu nepřesnost, ale myslel jsem, že se nedopouštím nijak dramatické mystifikace, na to abys vystartoval... přepočítal jsem se. Opravdu se mi nelíbí diskutovat s někým, jehož příspěvky jsou plné nevyřčeného shazování a povýšenosti. Bůh ví, že bez rozmyslu většinou nepíšu, ale nemám chuť procházet slovo po slovu svoje příspěvky a hledat každý nedostatek či dvojsmysl, aby mi ho náhodou někdo nevmetl do obličeje. Znám takové ty diskuze, kdy si dva oponenti navzájem jen citují a rozpitvávají větu po větě příspěvky svého protivníka... vím kam to vede, takže nic takového dělat nehodlám. Já zkrátka příspěvek #3 pochopil tak, že považuješ ZMA soubory vytvořené z free-air charakteristiky za nevhodné. Příspěvek #4 jsem pochopil tak, že přinejmenším jeho část se z tebe snaží nepřímo dostat odůvodnění tvého tvrzení. Na základě toho jsem reagoval. Bi-la kaifa.

Re: Frd a Zma súbory

Boramyr: Absolutne jsi me nepochopil. Je mi uplne jedno co si o pouzivani ZMA nekde z netumyslis Ty nebo Michal nebo nevim. Za slovo jsi me tu zacal chytat ty a zrejme tedy i Michal. Ten si dokonce asi mysli ze rezonance opravdu nebude podstatna. Slo mi o to aby se zde jen tak nepokracovalo s tim ze stazeni nejakejch zcela nedefinovanejch ZMA z netu je normalni. NENI KURVA. Impedanci si clovek s jednim odporem a zvukovkou zjisti za par minut a ma skutecne svoji krivku v konkretni bedne. Muze na ni i bez mikrofonu objevit nejvetsi problemy s vlastnimi mody ozvucnice a resit je jeste pred konstrukci filtru a akustickym merenim. ALE NE prijde Boramyr a vischni se na to vyserte! ZMA kdesi odkudsi mozna nakresleny napul rukou v Excelu jsou uplne OK. Tim jsem na tu nadsazku pritlacil az moc ale slo mi o to aby zas masy nesli slepou ulickou protoze se nekomu nelibil nejakej muj prispevek. Nevidim duvod proc si hobbysta nemuze zmerit realnej impedancni prubeh svejch menicu kdyz ladeni vyhybky mu zabere mozna 20x vic casu. Ale slibuju ze tohle uz je muj posledni prispevek ve kterym jsem nikho nepochopil a dvojnasobek lidi urazil.

Re: Frd a Zma súbory

Já vím, že když už ten reprák mám v ruce, tak není problém mu změřit impedanci. Předpokládám, že když někdo něco staví, neřkuli dokonce třípásmo, tak si tu práci s jedním kabelem a několika odpory dá. BobiseK si ale zjevně chce pohrát se simulačním softwarem a k tomu chce charakteristiky... těžko bude postupovat tak, že nakoupí celý sortiment TVM aby si je mohl reálně odměřit. Navíc, pokud jako SPL použije obkreslenou charakteristiku z datasheetu, tak stejně výsledek tak plave na vodě, že i ta impedance "napůl rukou v Excelu" je přímo luxus.

Re: Frd a Zma súbory

Chucku, je mi úplně fuk, jestli si o mě myslíš, že jsem úplnej debil, že u dvoupásma neřeším rezonance středobasu. Co řeším a neřeším je v podstatě moje věc, nikdo po tobě nechce, abys moje výtvory poslouchal.
Přeci krucinál to, co tady napíšu a to, co si doma bastlím jsou dvě naprosto oddělené věci, ne? To že tady bobiskovi nenapíšu dvoustránkovou přednášku o korektnosti frd a zma, jejich použití, úskalích a podobné je snad celkem logický důsledek toho, na co se zptal a o čem byl tenhle thread - a navíc nejsem expert, který by v tomhle vynikal. Ostatně ani tys to neudělal.

Polovině tohohle fóra stačí ARN188+ARV104 s BS Acoustics. čtvrtina ani neví co to je a zbylá čtvrtka si čuchla k něčemu lepšímu v hifi, PA nebo prostě někde ve sdělovací technice. Prostě tu všichni nemáme diplomy z elektroniky, elektroakustiky nebo podobných.

Od lidí jako jsi Ty bychom se rádi něco dověděli a já už jsem tu mnohokrát otevřeně říkal, že nemám patent na rozum (to ostatně moc dobře víš).

Bobisek se ptal na Alpha 10 a APT80 - skutečně hájent projekt, u kterého je potřeba řešit rezonance bůhvíčeho a kompenzovat každou kravinu. Až se tu bude řešit 3pásmo na excelech, měření a simulace, vlivy každé ostřejší hrany uvnitř bedny, budu ticho jako myška a nebudu se srát do debaty tebe, pistoleho, MethMana a ostatních, kteří jste v tomhle přirozeně daleko dál.

Jestli jsi trochu masochysta, představ si podobjemovou ozvučnici z kombinace plechu, svařence tyček a laminátu, jednoduchoučkou výhybku. Představ si k tomu přívody 0.75mm2 nebo možná 1mm1, v cestě dva zasunovací konektory, navzdory péči náchylné ke korozi. Už tě vidím, jak se budíš ve dvě v noci a tlučeš hlavou do zdi. smile

Re: Frd a Zma súbory

tak som sa v tom trošku pohral a vyliezlo mi asi toto..príjmam hlavne kritiku lebo je to moja prvá výhybka v lspCAD-e,hodnoty sú upravené na bežne predávané súčiastky...
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … e68897b91a
ak bude treba ešte aj iné grafy tak to sem hodím, taký detial ešte.. GD bolo maličké od 0-0,2 tak to by malo byť v pohode....

Re: Frd a Zma súbory

Impedancku bys jeste mohl ukazat. Jinak ten vyskac bych jeste malinko pritlumil. A proc to delis tak vysoko?

Re: Frd a Zma súbory

no pre impedanciu nemám ZMA súbor,ale ak pomôže tak cvaknem aspoň to čo vyhodilo aj bez neho.... čo sa týtka toho delenia... dal som to tak preto že mojim ARV104 sa na 3K nejak priškvarili kmitačky,ale zas hento je profík a ešte aj zatlmený tak neviem sad výrobca neudáva príkon a ani doporučený frekvenčný rozsah,no ale ak sa zhodnete viacerí že deliť nižšie tak to teda prerobím.... čo sa týka citlivosti,kamoš tie bedne bude mať na skrini takže preto ten dB naviac... smile ono už nejaký dB sa dá upraviť aj EQ napr. vo foobari

Re: Frd a Zma súbory

Neměl by někdo z vás TONSIL_GTC 11-100 8.zma?
snad toho nechci tolik smile

Re: Frd a Zma súbory

paf: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=46161#p46161

Re: Frd a Zma súbory

Doma bych ji měl mít... pokud to nepošle někdo do té doby, tak to sem večer dám.

(upravil paf 24. 1. 2008 15:58)

Re: Frd a Zma súbory

Antonio:
pohledám..snad najdu...
Boramyr: do večera času dost...kdyby náhodou tak sem písnu


EDIT:
Tak jsem našel kulový..určitě jsem špatně hledal sad

Re: Frd a Zma súbory

paf: Nechápu, jak jsi to nemohl najít, dal jsi ti odkaz na konkrétní příspěvek.

Re: Frd a Zma súbory

Impedanci jsem našel : http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/639 … .25KB.html

Re: Frd a Zma súbory

Boramyr: Nejde mi stahovat přes edisk; můžeš, prosím? http://uploaded.to smile

(upravil paf 25. 1. 2008 23:31)

Re: Frd a Zma súbory

Boramyr: Díky!

GTC_11-100 8
http://uploaded.to/?id=c25s4u

Re: Frd a Zma súbory

paf: Dík.

Parádně se nám shoduje. :)

Re: Frd a Zma súbory

Zkoušel jsem si vytvořit ty soubory podle webu http://speakers.czweb.org/ a chce to trochu zručnosti. Trochu je problém, když njesou údaje k zadání pro zma..to potom asi není přesný nebo je to OK?