Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Ahoj kluci,
jakožto úplný začátečník v oboru stavby reprobeden jsem si kdysi nechal poradit od jednoho známého a postavil dvoupásmové bassreflexové bedny v kombinaci s reproduktory od Beymy 8BR40 + T2010 + univerzální výhybka Dexon 2WH 3.0-100.
Repra však zdaleka nenaplnila má očekávání (bedny působí uřvaně, mají nevýrazné basy a delší poslech začíná být nepříjemný)
Když jsem si dodatečně zkoušel stávající sestavu nasimulovat, zjistil jsem, že zvolená kombinace nebyla vůbec šťastná a navíc byl nesmysl použít uvedenou univerzální výhybku (což mi potvrdil i Boramyr).


Tímto příspěvkem vás žádám o pomoc s úpravou stávající výhybky tak, aby bedýnky alespon rozumně hrály (pokud je to vůbec s touto kombinací reproduktorů možné)

Stávající sestava:
T2010
8BR40
univerzální výhybky Dexon 2WH 3.0-100 (8Ohm, 12/18 dB/oct., 3kHz)
bedna cca 50l bassreflex - při nejhorším by šla zmenšit, ale do toho se mi po pravdě moc nechce
Vzdálenost středů repro je 16,5 cm.

Obkreslené charakteristiky použitých reproduktorů mohu zaslat mailem.

Předem děkuji za pomoc

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

8BR40 je ryze "basák", středy hraje nepříjemně, jedovatě. T2010 je údajně slušný, ovšem nesnese dělení nízko a vysoký příkon.

Chceš-li slušné 2p, nezbývá ti nic jiného, než zaměnit obě repra. Nahradou za 8BR40 může být 8Woofer/P, ovšem k němu, a ani k žádnému jinému 8", se T2010 hodit nebude, proč? Viz nahoře. Dalším 8" můžou být některé Monacory, ještě zajímavějšími pak Audaxy.
Chceš-li obě repra zachovat, přidej střeďák, hodila by se třeba papírová 5" Vifa. Ale to bude asi problém, když bedny vlastně jsou.

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

posli foto beden, nejak vymyslime, jak z toho udelat ty 3p...

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Nestačilo by něco menšího, když je jenom 8" basák? Sice spodní dělení asi nebude moc vysoký, ale ... šak moc citlivej neni. Někdo už střed k podobný kombinaci dokupoval, tak to zjisti.

Web

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Zasílam fotky beden

http://img216.imageshack.us/img216/9571/dsc0144tv9.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/7812/dsc0145yq5.jpg

Předělávce na třípásmo se nebráním, ale myslím, že u stávající bedny to asi dost dobře nepůjde sad

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Úplně v pohodě, vyfrézuješ si protikus díře pro basák, nemusí bejt přesnej co do šířek, aby se ti tam dostal tmel. Použij dvousložkovej, ten je pevnější.

Web

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Předpokládám že máš na mysli díru po basáku zaslepit a posunout jej níž. Střeďák vsadit do záslepky. O tom jsem uvažoval, ale tam mi zase bude vadit výztuha, která je uprostřed bedny - jedině ji taky vyřezat...

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

jeste fotku zezadu smile

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Cermik: Mam uplne stejny bass, ale k nemu Tonsil GTC11. Basy mam pekne docela pevne taky 2-pasmo. Budu predelavat na 3-p. Psals 50l to je moc. BR taky neni dobre. jako closed hraje lepe. Takze ti dam par rad. Zmensi objem na 35-40l trosku vice vytlum. a ucpi BR. bude hrat lepe. Ale stredak je nutnost dodat. Ja mam vybran ARN116 ci Visaton W100S. Jo jinak stavajici vyhybku mam BS ACOUSTIC delena na 2400Hz ale trosku modifikovanou. Predelavku pocitam udelat tak, ze odrezu polovinu predni steny a nahradim novou a tu prilepim a zakituju a zarovnam. mam vyhodu, ze nemam jeste zadnou povrchovku, jen surove DTD.

Web

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Někde mám i fotku jak to vypadá uvnitř, ale teď ji nemůžu najít.
Jinak bedna je zkosená
- šířka vpředu 29 cm
  šířka vzadu 19 cm
  hloubka 33 cm
  výška 89cm

Přívodní terminál je dole uprostřed za bassreflexem. Ve středu bedny je výztuha (umístění je patrné z fotek - na čelní stěně jsou znatelné kolíky)

Nejjednodušší by bylo přidat ještě nějaký kastlík nahoru a umístit tam výškáč. (Nebo střeďák, ale nevím co by to provedlo - směrová charakteristika atd ... )

K těmto soustavám mám jěště 3 reproduktory (domácí kino) v kombinaci 5MP60/N + T2010 + výhybka Dexon 2WH 3.0-100. Asi by bylo dobré to při výběru střeďáku zohlednit.

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

jestli mas pekne udelanou zadni stenu, proste bych celou tedka predni zaslepil a udelal predni stenu z ty tedka zadni smile 5MP jako stred pouzit muzes, i kdyz je IMHO ´k 8BR zbytecne citlivej... jinak se ho ale neboj

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Cermik. tak jak si dopadl? Udelal si s tim repro to co sem ti poradil? Hraje to lepe?

Web

Re: Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Co ta středová kalota MC115, tu ne-e ?

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka Beyma 8BR40 + T2010

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£