Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Je to práce pro zákazníka, který si dodal masivní žebrovanou černěnou vanu od koncového zesilovače Bang&Olufsen, kde už byl vestavěn C transformátor. Jiná možnost, než namontovat naplocho tam ani nebyla, důležitým předpokladem je rovinnost dosedací plochy tranzistorů. Je to nejnižší možné řešení, nižší by bylo možné jen použitím nižšího, ovšem také méně odolného a námi neschváleného relé.

Web

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

V úplne prvom príspevku som písal, že doteraz sme moduly uchytávali na chladič tak, že sme spájkovali tranzistory zo strany spojov a tranzistory boli priamo na chladiči.
Prevedenie, ktoré je na fotografiách je možno bez kompromisu, vyžaduje však výrobu nových dielov. Opakujem - použil som len dodané diely od vás.
Prasárna (odrezanie / odlomenie balastu dosky) - priznal som. Okrem toho tam sú aké prasárny?

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Nepotřebuješ žádné nové díly, jen si vyrobíš z odpadního kousku plechu tu šablonku. Hliníkový pásek, co je na fotce, tam vůbec není nutný, ten je tam jen proto, že mi zrovna došly velké karosářské podložky pod hlavy šroubů výkonových tranzistorů. Naopak - pokud to budeš chtít takhle montovat pravidelně, ušetříš pár desítek korun za L profil, který Ti nemusíme posílat.

Web

(upravil mengel252 26. 12. 2007 17:22)

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Ja rozumiem tomu, ako ste to pre zákazníka upravili. Pýtam sa, čo je zle na mojom riešení. O možnosti dodania BEZ L-profilu som nevedel.
Beriem to tak, že nemáš nič proti, ak to bude odstrihnuté nožnicami, ku ktorým sa mi dnes nechcelo ísť v tom mraze.

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

To řešení je špatně hlavně proto, že relativně těžký profil visí jen na vývodech součástek a deska, pokud nebude fixována jinak, také. Je to řešení, které kdyby mělo být použito v subwooferu, tak "přinese" inovaci v tom, že vibrace za pár měsíců provozu součástky doslova vymlátí z desky.
Jinak je to tedy hodně prasácky zapájeno, trimr zrcadlově bude pochopitelně reagovat opačně atd. Notabene pokud jde o již zmíněnou instalaci do výkonného subwooferu, tak dobrý technik požádá Aldax, zdali by v rámci zvýšení spolehlivosti nešly trimry eliminovat pevnými odpory. Dozvěděl by ses, že ano.

Web

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Trimre - áno, samozrejme, budú opačne. Rovnako mi je jasné, že každý premenlivý odpor je možné po nastavení nahradiť rezistorom s pevnou hodnotou.
Profil visiaci na nozičkách tranzistorov - tých nožičiek je 27. L-ko bude priskrutkované minimálne 6 skrutkami ku chladiču, zvyšné dva otvory v doske samozrejme k tomu istému chladiču cez dištančné stľpiky. Celý modul samozrejme v prípade, že bude použitý do subwoofera bude celkom určite v oddelenej komore, nie v spoločnom priestore s reproduktorom.
Prasácky zapájeno - smile
Hľadajme ďalej, možno nájdeme...

(upravil sinclair 26. 12. 2007 18:00)

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Ale já nemám potřebu za každou cenu komentovat blbou práci.
Jestli z toho máš dobrý pocit Ty, tak je všecko v pořádku. Akorát nejsem rád, když to prezentuješ na netu. Měl jsi to poslat mně nebo Pierrovi a potenciální pitomci+fušeráci se tu nemuseli inspirovat...

Web

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Dobre, vzdávam to.
PROSÍM VŠETKÝCH POTENCIÁLNYCH BLBCOV, PITOMCOV, FUŠERÁKOV, ABY SA NEINšPIROVALI MOÍM RIEŠENÍM - JE TO OD ZAčIATKU DO KOCA NESPRÁVNE.
Premenoval som toto vlákno tak, aby bolo jasné, že takto sa to NEMÁ robiť.

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Mengele nic ve zlém. Ale vážně to není dobré a má to spoustu much.
Divil by ses, čeho všeho jsou lidi schopní. Jeden debil ze Slovenska nás jebal, že mu dvěstěpadesátky shořely. Vylezlo z toho, že to nacpal do kastle, malé tranzistory nechal na L profilu a koncové tranzistory přišrouboval jinam, připojil je průměrně 25cm dlouhými a tenkými dráty o průřezu silnějšího zvonkového drátu.
Další kokot usmažil jednu stovku úplně bez chladiče domnívajíce se, že ten L profil je chladič a řval na nás, že jsme mu to neřekli - v návodu to přitom je. A tak bych mohl pokračovat dál a dál..

Web

(upravil Betaron 26. 12. 2007 18:35)

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Klid mengele252, klid.=)
Nemyslím si, že by to bylo tak katastrofální (akorát žes zkurvil mistrovo dílo big_smile ), možná by to lépe vypadalo otočené mědí k L-profilu s pomocným hranolkem, tak aby byly pěkně vidět součástky. Konstrukční postup bude jiný; kompletně vrtaný L-profil napřed ukotvit na chladiče a pak do připravených děr upevnit tranzistory s deskou. Určitě ukotvit modul pomocí distančních tyček k chladiči.

Za sebe mám totiž obavu, že mne možná čeká něco podobného, dostanu-li místo reklamovaného toroidu Aldax Tr3B jiný s větším průměrem.

(upravil Klon 26. 12. 2007 19:25)

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Rostík: Právě proto že to je ve vzduchu, aby to nedrželo jen na tranzistorech...
pokud nedá 5cm sloupek, tak pospojovat, nebo do trubičky vyříznout závit.

(upravil mengel252 26. 12. 2007 19:51)

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Betaron
Trochu nechápem - aký je rozdiel medzi tvojim a mojim riešením? To, že ty dáš L-ko z opačnej strany dosky? To považujem za rovnaké riešenie. Je úplne jedno, či to najprv uchytíš do chladiča a potom tranzistory, alebo naopak.

Pokúsim sa ešte raz vysvetliť moje dôvody na danú úpravu:
Rozmery DPS SPV250 sú 140 x 95 mm. Pri štandardnej montáži, pre ktorú sú moduly pripravované, je potrebná vnútorná výška krabice minimálne 100mm. Krabica môže byť nižšia v prípade, že sa montáž prevedie podľa sinclairových fotografií, umiestnením na dno krabice, potom je svetlá výška krabice možná naozaj tých cca 10mm nad výškou relé (35mm). V tomto prípade však je potrebné počítať s tým, ze stále to zaberie na priestor 95 x 140mm z priestoru krabice. Keď použijeme dva moduly z každej strany, zistíme, že zaplníme pôdorys o ploche 190 x 140 mm + 2 chladiče s výškou rebra 25mm (čo si nie som istý, či postačuje), zistíme, že nám na trafo zostáva zo šírky krabice nejakých 105mm, čo znamená, že sme obmedzení pri výbere trafa s maximálnym vonkajším priemerom tých 105mm (dá sa namietať, že trafo nemusí byť medzi doskami a je to pravda).
Toto platí pre klasický rozmer hifi, nie 19" skrine.
V prípade mojej úpravy to vychádza takto:
max výška 85mm, plocha pôdorysu jedného modulu 140 x 50 (pri zvislej montáži), takže pri použití dvoch modulov a chladičov s výškou rebra 40mm v krabici zostáva priestor pre trafo s zvyšné moduly 165mm, čo znamená, že tam možno použiť bez obáv aj 500W trafo, ktoré sa tam vojde s rezervou pár mm.
Ak by sme mnou upravené dosky montovali na spodný plech krabice, zaberali by plochu 140x 70mm, čo je len o trochu viac ako v predchádzajúcom prípade.


Naozaj sa už k tomuto viac vyjadrovať nebudem, nešlo mi o to, aby som sa tu s niekým pohádal, či niekomu hovoril, aké sú aldaxy zlé - sú to slušné moduly, ktoré používame a montujeme do našich subwooferov a asi budeme aj ďalej. Išlo mi o to, že ak ste niekto riešili podobný problém, tak možno moje riešenie by pre vás bolo vhodné. Napríklad pre opampa sme urobili subwoofer o 12cm väčší práve kvôli potrebnej montážnej hľbke pre SPV250...

HAWGH

(upravil sinclair 26. 12. 2007 21:28)

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Paradoxní je, že jsem to byl právě já, kdo nutil Pierra při konečných úpravách desky nešetřit místem ani RM pro součástky. SPV250 byla totiž od počátku koncipována jako stavebnice a aby se i mladým, značně méně zkušeným dobře skládala, udělali jsme desku takovou "vzdušnější". Ostatně stačí porovnat se SPM250, kde je na stejné ploše desky téměř jednou tolik součástek...
Vzhledem ke značnému výkonu jsme také /a docela správně/ předpokládali nejčastější použití v zesilovačích hodně výkonných domácích subwooferů, kdy modul o velikosti 140x95mm vejde prakticky do jakékoliv mechanické koncepce.

Popravdě řečeno ani nás nikdy nenapadlo, že by se našel někdo, kdo by stavěl zesilovač podobného výkonu pro domácí použití a do "hifi" rozměru 430mm...Ale i tam by dva moduly SPV250 a trafo 600VA v pohodě vešly. Stačí jen zvolit skříňku i bočnicové chladiče o výšce 100mm a namontovat moduly na chladiče zcela naplocho tak, jak je na fotkách. Pak se dá uprostřed kastle i tancovat.

Mengele, vím, že nejsi žádný osel. Ale při mechanické koncepci uvažuj i tímto směrem :
Je to zesilovač s trvalým sinusovým výkonem 250W, takže při nejméně příznivých okolnostech /léto, pařba v bytě a ohulený aparát/ budeš muset odvést cca 100W tepelného odpadu.
Samozřejmě, průměrný výstupní výkon může /a je/ v drtivé většině případů a u normálních bělochů třeba pětinový, ale uvažovat musíš jako konstruktér i nad nejméně příznivou situací. Pamatuj, že spolehlivý polovodič je studený polovodič smile

Web

Re: Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Ano, pane, ale pozri sa, koľko ľudí Aldax používa práve na hifi ako stereo koncák, alebo integráč. Práve pri mojom riešení je možné použiť vyššie rebro (lepsí odvod stratového výkonu aj pri menšej výške chladiča) pri zachovaní šírky skrine 435mm.
Ale už sa naozaj bavíme o ničom. Ja nemám absolútne nič proti modulom ALDAX. Len pre naše potreby mi to vyhovuje práve s touto úpravou. Nic víc, nic míň.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zníženie montážnej hľbky modulov ALDAX / TAKTO NIE !!!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£