Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 11)

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 219]

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Přišel jsem o něco? Je tu sranda?

(upravil Anti 25. 4. 2024 20:14)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Wili napsal:

A ked hodis cervenu plastovu loptu do bazenu tak v nom zabarvi vodu na cerveno? big_smile

Pokud bude v bazénu aceton, tak jo.
Kolik je potřeba síla stěny?

(upravil Wili 25. 4. 2024 20:46)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

vidis to s acetonom mi nenapadlo, ale mozno to bude ten taky odolny plast co zvlada aj aceton big_smile big_smile big_smile samozrejme si robim srandu...

ale k veci - material zvukovodu - niektore druhy plastov maju lepsie tlmiace vlastnosti ako mdf alebo ine drevo

ak uz 3d tisk a drevo je mozne pouzit dreveny filament, ale je to ako wpc dosky, az prekvapivo tvrde (zvonive), ono najlepsie by bolo na konkretny lopuch pripojit akcelerometer alebo nejaky piezosnimac a zmerat rezonancnu frekvenciu konkretneho tvaru danej velkosti a porovnat medzi sebou co je najlepsie ked uz.

Je to sranda ako sa stale vraciame spat a objavujeme a zdokonalujeme uz objavene smile na lopuchoch pocuvali pred 100 rokmi a dnes to je objavenie ameriky lebo "vieme merat".

Aby som si len nerobil prdel tak pridam aj svoj nazor ktory som uz kdesi pisal... zvuk horny sa mi paci, je to super, ma to kopec vyhod, da sa toho opocuvat, je to ine. Ale aby som silou mocou presadzoval ze lepsie? asi nie, je to ine a tiez nie na vsetko sa to hodi. Niekto ma rad rizek a kachnu a zase niekto rad salat...

Skusal som uz vela slepych testov, a za kazdym viem kedy hra horna. Je to dobre? neviem, ale rozlisim ju. Ak chcem analyticky posluch pustim si studiove sluchadla - to si vezmem ako kvalitativnu referenciu kedze odfiltrujem prec vplyv miestnosti a zvukovody a deliciky. Zneju horny inak ako sluchadla? podla mna ano. Pripominaju mi klasicke reprosustavy(nie lopuchy) viac zvukom sluchadla? mozno... to je moja teoria. Porovnavam ale neporovnatelne a tak sa aj rozne horny lisia medzi sebou. Najst dobry driver nie je sranda, a potom co ak nie driver ale je v horne kalota? zase uplne ine. A co ak je driver z titanu? a co ak z plastu? vsetko ma charakter a kazde znie inak. A kazdemu sa najviac paci to svoje, a to je dobre, co by sme inak robili pri pive, nemali by sme o com debatovat.

(upravil dhaman 25. 4. 2024 21:07)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Ako písal Wili každý si musí nájsť to svoje. Horny majú svoj charakter a nie je to moja šálka kávy. Som spokojný s OB a neľutujem, že som išiel touto cestou.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil BlackRider 26. 4. 2024 15:18)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

ransom,

Klasický dva základní tábory, žádná novinka.

Pro mě z toho vyplývá jen to, že je potřeba si to poslechnout. Případně dovézt něco svýho k porovnání.
Na základě dat, který jsou k tomu dohledatelný, by to měla být poměrně pecka*.

* tím myslím ATH obecně

A srandovní mi přijde to dohadování, to jo...

Web

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Sice mám nick xor, ale vidím tu víc táborů než dva. K jakému patřím já a proč?

(upravil BV 26. 4. 2024 20:38)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Nech je teda "sranda"..
by MaBat august 03, 2023

Koukám, že moje výtvory jsou neutuchající noční můra i tam, kde mám dávno ban smile
Něco tu k tomu napíšu. Byly doby, kdy i BV vystupoval v tomhle ohledu stejně debilně, jako třeba dawsoo, dobře si pamatuju na ty "debaty" (tehdy, hádám, dané do značné míry i byznysem, což se dá do jisté míry pochopit). Až tak, že když se pak přihlásil jako zájemce o Sandhorny, skutečně jsem chvíli váhal, jestli ho neposlat do prdele. Ale řekl jsem si, že jestli má někdo šanci postavit z toho něco slušnýho, tak on jistě ano, navíc očividně pochopil, o co jde. No a jak je vidět, stačilo to chvíli poslouchat. Já opravdu nemůžu za to, jak dobrý to je smile  A zcela ho chápu. Je to, jako když najdete místo s krásnýma hřibama, zatímco se ostatní dohadujou, kdo má tu prašivku míň červavou. Rádi vás mít nebudou, i když jim řeknete, kde to je. Jestli není lepší nechat si to pro sebe... ale vydržte to wink

A je tam toho viac srandovného.

(upravil BlackRider 26. 4. 2024 21:56)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

xor,
K táborům:
Ber to trochu s nadsázkou, vkládám do toho trochu ironie, ale chápu, že to zde nevyzní, tak jako f2f.

BV,
Nechápu, jak k tomu zde někteří přiřazují to "hornový zkreslení" nebo chcete-li slyšitelnou signaturu, ANIŽ by to měli možnost slyšet (Sandhorny). Věřím, že pro spoustu lidí by to mohla být konečná. Otázka je, jak by to obstálo v přímém porovnání s něčím top v klasické koncepci. Ale domnívám se, že laťka je posazená dost vysoko. Pamatuju si Vaše dohady s MaBatem (ohledně beden viz foto níže) a cením si toho, že i přes to jste se odhodlal a zkusil ten projekt.
https://i.postimg.cc/28QgQ9gN/a.jpg

Vlákno je pojmenovaný dle mého názoru dost trefně. big_smile

Web

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Uz ked sa bavime o hornach… preco len stredovysky a basove horny nie?

(upravil dawsoo 27. 4. 2024 0:19)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Se jich jdi zeptat,třeba ti to poví.  Jednopásmáci horny používaj běžně a už dlouho a vícelavorních je taky dost,ale nenadělaj kolem toho tolik křiku a povyku big_smile

Tady je jeden LF macek https://inlowsound.weebly.com/diy-16hz- … -horn.html

Není co dodávat...

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV:
Já radši bedle. smile
Ten úryvek je klasická ukázka MaBatova přístupu. Militantní fanatik neuznávající nic jiného než svoji svatou pravdu. U mě to vytváří naprosto opačný efekt.

(upravil BV 27. 4. 2024 13:04)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

2 BlackRider
Má to iný zvuk, pretože sa mení aj spektrum odrazeného zvuku z priestoru (to je tá signatúra.), pretože to má inú, ale skoro konštatnú smerovosť. Na rozdiel od priamo vyžarujúcich boxov, kde je viac odrazeného zvuku od nižších stredov, ale podstatne menej na vyšších kmitočtoch, ktoré určujú lokalizáciu. Preto tie boxy s hornami prakticky zmiznú, zvuk ide "zo scény"s presne lokalizovanými nástrojmi.
Ad boxy s TPL- najprv mi išlo o skreslenie (výkonová rezerva, zanedbateľné skreslenie)a nižšie delenie ako kaloty, potom začala vadiť smerovosť (prakticky "plošný" žiarič..), tak prišiel na rad model s hornom, ktorý je smerovosťou horizontálne skoro ideálny, vertikálne (čo vadí trochu menej..) stále smeruje, s ohľadom na vertikálny rozmer žiariča, jeho nesymetriu.. A ATH horny sľubovali zlepšenie aj v tomto smere, navyše ubudlo jedno pásmo, delenie. Tak som to skúsil.. A neľutujem.
2Wili
S hornami ide hlavne o konštatnú smerovosť, čo je na basoch (vlnové dĺžky..)nezmysel. Basové horny sú len iná možnosť ako zvýšiť účinnosť a natiahnuť rozsah smerom dolu, podobne ako BR. Kto chce, nech ich používa, ale pre nízke kmitočty sú rozmery do bytu neúnosné. Na PA aplikácie, prečo nie (v minulosti hlavne, keď 400W bas bol skoro "zázrak"..)
Anti
Kľudne aj muchotrávky smile , je to tvoja vec.. MaBata som najprv vnímal podobne, ale je to zanietený nadšenec pre vec a vie čo robí, a robí to dobre. Možno trochu "svojrázny" ako to podáva,  ale vie do detailu čo hovorí ( v tom sú si podobní s Danhardom smile ), pretože má technický background, neháda, ale má tvrdenia podložené faktami, nie dohadmi a chimérami. A preto je suverénny, v dobrom slova zmysle. A to mnohým"nedoceneným" asi vadí.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

wili: existují stavebně-technická řešení bass-horny, kdy jsou drivery umístěné ve sklepě, na zahradě pod zemí či jinde a mnohometrové zvukovody ústí v poslechovce nenápadnými otvory podél stěny, v místnosti jsou jen snesitelně velké vrchy...pokud je to dobře udělané, tak to musí být na první poslech zážitek s wow!efektem...otázka je jak to člověk vnímá po odeznění efektu místnosti plné hlubokých basů, kde velkých beden nevidno...

určitě ale považuji vykopat zvukovod pod mrkví ze zahrady do baráku za top-diy-box smile, ovšem když tě stará vykopne, tak si to s sebou do garsonky nevezmeš sad

(upravil Anti 27. 4. 2024 9:33)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

... je to zanietený nadšenec pre vec a vie čo robí, a robí to dobre. Možno trochu "svojrázny" ako to podáva,  ale vie do detailu čo hovorí ( v tom sú si podobní s Danhardom smile ), pretože má technický background, neháda, ale má tvrdenia podložené faktami, nie dohadmi a chimérami...

S tímto se dá souhlasit.

BV napsal:

... A preto je suverénny, v dobrom slova zmysle.

Toto už je přinejmenším diskutabilní. Jaké jsou tvé hranice mezi suverenitou a arogancí?

BV napsal:

...A to mnohým"nedoceneným" asi vadí.

Tak to by mě zajímalo kdo je tím myšlen. Toto fórum je dle mého směsicí různých charakterů, ale že by se tu někdo projevoval jako nedoceněný?


Ale to je jedno. Každý to vidíme svou optikou, a samozřejmě k tomu máme svoje důvody. Každý se nějak projevuje, pointa je v tom, která skupina lidí je větší. Jestli ta, kterou obohatíš, nebo ta kterou nasereš  smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Este sa chcem opytat k stredovyskovym hornam… ze je ich pokles v uhloch pekne konzistentny je jasne, ako sa to sprava ak sa zajde za roh tej horny oproti klasickej placatej kalote ktoru napr stale “vidno” Tj ak by sa medzi sebou porovnalo vyzarovanie na 90, je tam horna stale lepsia? Hladal som taketo priame porovnanie ale nenasiel som.

(upravil BV 27. 4. 2024 13:19)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Anti

Jaké jsou tvé hranice mezi suverenitou a arogancí?

Suverenita je podložená vedomosťami, arogancia len prerasteným egom.. Aby sa to dalo rozlíšiť, je nutné vedieť posúdiť koľko tam je vedomostí a koľko ega.  smile
"nedocenení"- obvykle tak vystupujú tí, kde ego nie je v rovnováhe s vedomosťami wink, pár ich tu je..


Wili
Je to s kalotou asi takto
https://i.postimg.cc/4ygzfFKG/seas.jpg
Na 10kHz 30 stupňov od osi pokles cca -6dB, pre 60 stupňov -10dB, pre nižšie kmitočty je to výrazne menej. Nie je to rovnaké, je to kmitočtovo závislé.Horny s konštanou smerovosťou to majú skoro nezávislé na kmitočte. Ak to poviem zjednodušene, CD horna sa s rastúcim uhlom od osi iba zoslabuje, priamovyžarujúci reproduktor navyše mení " farbu", spektrum zvuku. Za roh nehrá ani jeden.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Zdravim. A pre zaujimavost, video malo viac nez 100 zhliadnuti, nez som ho stiahol.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

To je naprosto v poriadku. Môže mať aj 100 tisíc zhliadnutí. Želám dobrý zvuk !

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

..Suverenita je podložená vedomosťami, arogancia len prerasteným egom.. Aby sa to dalo rozlíšiť, je nutné vedieť posúdiť koľko tam je vedomostí a koľko ega..

Chápu. Mám to trochu jinak. Můj obdiv mají ty vzácné výjimky co mají vědomosti a přesto dokáží vést debatu lidsky, slušně a defenzivním způsobem.

(upravil BV 27. 4. 2024 15:03)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Anti, ano to je hodné obdivu.. Ale niekedy na to nestačí ani trpezlivosť, nie je nekonečná a často je to boj s veternými mlynmi, pretože "Vstanou noví bojovníci". wink

Příspěvky [61 až 80 z 219]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£