Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 12)

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 235]

(upravil dawsoo 23. 4. 2024 18:38)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Akademik z hi-fi akademie "čo nič nieje počuť, vše je halucinácia" poučuje odborníky a konstruktéry beden co mají a nemají měřit, aby se jim to taky líbilo? Hmmmmmmm tak to je velké.

BV:
Láďo poslední dobou už je to s tebou nějaký špatný,je vše jinak v pořádku? Řekl bych že opět zas trošku zbytečně provokuješ ... tady ti nikdo už dávno ty tvý výlevy nežere,zejména poté co lidi poznali co jsi zač a navíc srát se uplně zbytečně do admina fora, kterej to naopak zhodnotil uplně normálně a naprosto neutrálně, i když jsme na smetišti . No nevim nevim smile

Není co dodávat...

(upravil BV 23. 4. 2024 19:25)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Dawsoo,
tvoja starostlivosť je dojemná, ale ja som OK, neměj péči., stále stojím nohami na zemi a verím faktom, nie ilúziám. Radšej sa pozri, ako si ty reagoval na to, čo som napísal včera o 8:07, kde som len dal moju skúsenosť a doporučil to do pozornosti..Rádoby vtipné komentáre a odkazy na podobné komentáre  a poznámky o "svazu neslyšících" a podobne..
A pokiaľ ide o admina, do nikoho som sa "nesral" (na rozdiel od teba..), len som napísal kde je hlavný rozdiel, prečo ATH horny hrajú inak (a lepšie, presnejšie a vernejšie, objektívne aj subjektívne) ako "obvyklé" horny. O tých hornách napísal Earl Geddes "ATH - the best waveguide designs possible", ten vie čo hovorí...  Rovnako som tomu podvedome celkom neveril, preto som od MaBata tie horny kúpil, skúsil, počul a zmeral... a spokojne ich počúvam viac ako 3 roky.. A už tomu verím, ale nie len na základe pocitov a "chimér" , ale na základe objektívnych faktov. AK to poviem obrazne, rád si dám pivo, kávu alebo minerálku, ale vždy to chutí najlepšie z čistého pohára..
A ty neuveríš, tiež som "pár" boxov za tých 33 rokov vyrobil (aj keď si to medzičasom zeditoval..) a meral, so zvukovodmi aj bez nich. Ak máš nejaký problém s autorom ATH zvukovodov, je to tvoj problém a neventiluj sa na mne. Asi tak.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Teda mě osobně je celkem šumák, jestli má zařízení takový a takový grafy, průběhy apod. Zvuk se mi musí líbit, vše ostatní --- jestli je to hifi, nebo není a všechny ty pindy kolem věrnosti zvuku a zkreslení, jsou mi volné, prostě --- líbí/nelíbí --- víc nepotřebuji, ale přiznávám, dříve sem se taky "honil" za parametry a bojoval s nemocí Audiophila nevosa, leč pochopil sem k stáru jaká to byla pitomost a dnes mám klid. smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

To si opravdu v dnešní době někdo myslí, že dokonalému výsledku vede jen jedna cesta? Jeden model auta, motorky, práce, ženský, beden? Brrr, strašná představa...

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Anti
A to niekto tvrdí?? Pochopil si do dosť špatne, až prakticky nepochopil.. Nejde o jednu cestu a jeden model, ale o princíp čo najmenšej zmeny originálu, volá sa to HiFi... Reč je o reprodukcii, nejde o surrealizmus alebo expresionizmus pri "zobrazení" reality.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

... Dá sa povedať, že dnes nie je problém dostať sa s kvalitou reprodukcie v " elektronike" ( zdroj signálu, zosilnenie) hlboko pod možnosti a rozlíšenie sluchu. Hlavná oblasť pre pokrok je akustická strana..A tam doporučujem aj na základe vlastnej skúsenosti do pozornosti reproboxy so zvukovodmi ATH podľa MaBata ( Marcel Batík)...

Ono dá práci tohle pochopit jinak. Chybí tam něco ve stylu: "Jednou z možností", nebo "Alternativa je"....

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Toto dá "práci" pochopiť??

princíp čo najmenšej zmeny originálu,

...

tam doporučujem aj na základe vlastnej skúsenosti do pozornosti..

Niekoho nútim, alebo tvrdím že to je jediná možná cesta, jediná voľba k individuálnej spokojnosti? Jednoducho to stojí za pozornosť.. Kto si čo vyberie je jeho vec.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

osobně nemám rád apriorní soudy, třeba na tom ATH něco je - vyloučit se to nedá,
nejlepší by byl samozřejmě poslech a srovnání s klasikou koncepcí, ideálně mít to půl roku doma a projet si na tom naposlouchané známé věci napříč žánry

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

kal

osobně nemám rád apriorní soudy

Však preto som to urobil a dal som sem svoju skúsenosť aj objektívne fakty..

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

kdyby Trnava nebyla tak daleko a já nebyl tak línej (a bylo mi to umožněno), tak bych si je rád poslechnul, ale jak říkám: krátký poslech v cizím prostředí nedá nikdy to, jak delší dobu doma na důvěrně známých nahrávkách
a pokud bych to hrálo lépe (pro moje uši) než co mám doma, tak bych ve finále obměnou železa i ušetřil...že to vypadá jak sloní ucho mi nevadí smile

(upravil dawsoo 24. 4. 2024 10:52)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

čistě namátkou....

Koncept ze stejný rodiny= (Geddes byl guru současných hornařů):
https://www.spinorama.org/speakers/GedL … ceton.html
Tonality rating hodnocení -1,7

Ascend Acoustic Sierra 1 v2
https://www.spinorama.org/speakers/Asce … x_eac.html
obyč "koncepčně špatná 2p klasika" s hodnocením tonality rating 6,7

metodika:
https://www.spinorama.org/help.html

pokud tedy se budeme pohybovat v objektivní rovině,výsledek není rozhodně o konceptu, ale o preferencích,kvalitě implementace a celkovém provedení.

Subjektivní hodnocení naproti tomu je uplně jiná věc a zde hrají dominantní roli poslechové preference a zkušenosti. Rovněž je velkou chybou upřednostňovat jeden parametr zcela na úkor jiných,tudy cesta opravdu nevede a nikam nikdy nevedla ,vždy je třeba vyvažovat,jinak dojde maximálně tak k odklonu od obecného k čemusi na okraji těšící jen malou skupinu vyznavačů a uctívačů.

Takže shrnutí je,pokud by dle uvedeného toto byla obecně konsenzuálně uznávaná věc,vypadal by trh i hlavní informační pole v oboru zcela jinak. A tím končím neb je to ztráta času.

Není co dodávat...

(upravil BV 24. 4. 2024 10:53)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Sračka je to, čo píšeš, odkaz na ten test. Nathan sú boxy spred r. 2009( cca..) , s ATH to nemá nič spoločné, len to, že su to horny...
2 kal
ATH má viac ľudí v ČR, len sem nepíšu. Skús dotaz na slovanete alebo diyaudio. Napr. nick  miero  v Prahe..

(upravil dawsoo 24. 4. 2024 11:07)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

stačilo... na tyhle PR pindy máte svoje vlákno tak si hraj tam a necpi to všude kam to nepatří.
mimochodem dobře pamatuju že v roce 2009 to "povedená partička" za sračku rozhodně nepovažovala...že sem nepíšou je jen dobře,protože  několik fór se díky tomu "fanatickýmu obracení na správnou víru" skoro rozpadlo.

... takže už skutečně naposledy: koncept je stejnej, výslednej zvuk je typickej a je dannej touto koncepcí.

Není co dodávat...

(upravil BV 24. 4. 2024 11:23)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Netušíš evidentne o čom hovoríš, čo dávaš ako " dôkaz" do jedného " pytla",  Pytlíku wink. Tie tvoje odkazy nemajú nič spoločné s ATH, ktoré si ( kompetentne urobené) evidentne nikdy nepočul. Kľudne si lešti ego ďalej.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

tak se nepřete, smile jak tady kdysi někdo správně řekl, je to jako bavit se o fotkách, který jsi nikdy neviděl (určtě pro mne, co si hrál jen s CD-hornama z Monacoru) smile minimálně se to sloní ucho musí impresivně vyjímat v poslechovce...hned to dá návštěvníkovi info, že je to něco jiného, než obyč. varianta na kvádr

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

2kal
To "slonie ucho" subjektívne zmizne, zostane len hudba s presnou lokalizáciou a širokým sweetspotom...Nie je to o vizuále ,ale o zvuku.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

právě, že mi se to ucho tvarově líbí, spíš ta bedna s wooferem pod ním je taková nepatřičná, kdyby byla válcová, nebo lépe půdorys elipsy, tak by to tvarově k sobě víc ladilo, ale jak říkáš, jde primárně o zvuk, jak říkal starej Saul B. Marantz... smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Ak myslíš moje boxy, tam som vizuál vôbec neriešil, obyčajný hranol nastriekaný Warnexom. Bol som zvedavý na zvuk a bral som to ako pokus...

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

No... https://www.youtube.com/watch?v=TjVeSavzdvg

(upravil dawsoo 24. 4. 2024 11:57)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Godz: Rozumím a slyším "to" i tam, při pohybu kamery big_smile proti Rickovi Astleyovi samože jinak nic nemám.

Kal:
Nikdo se nepře ono není o co a proč... jen tu je někdo ve vlákně OT, ale když tradičně opět došly argumenty a nevyvíjí se to dobře,tak tu zas pytlíkujeme... že  Pán predseda "poslechové akadémie?" big_smile nene je to dobře jen ať se ukáže,ale přísnost muší byť.

Není co dodávat...

Příspěvky [21 až 40 z 235]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£