Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 91]

(upravil Elox 21. 7. 2023 14:16)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Powerbanka posílá napájení přímo z baterií, nebo je tam nějaký spínaný DC-DC převodník a stabilizátor ?
Režim kosmíka je vidět podle barvy LED-ky.

(upravil dawsoo 21. 7. 2023 15:08)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Jdu zkusit přepojit RCA kde nebude odečet padiny jako u symetriky. bordel dělá reference timing input kterej přepíná nějakým náhodným způsobem cosmika... po vypnutí je vše -6dbfS.což sedí. (nechci přepínat dipswitche mam to nastavený natvrdo). Obrázek pošlu pak najednou s RCA. Nějakej měnič tam asi bude když tam jsou lipo 3,7V vevnitř jsem nebyl.

RCA ukazuje vcelku jasně ta zbytková padina je daná dlouhejma tkaničkama, v místě s krátkejma do zesu myslim že by bylo čisto. Argument nutnosti symetriky na dlouhou vzdálenost je tu pěkně vidět a zřejmě bude asi i slyšet..

https://i.postimg.cc/MHbCDHH6/Screen-Shot-07-21-23-at-02-35-PM.png
https://i.postimg.cc/XNf63H8R/Screen-Shot-07-21-23-at-02-48-PM.png

To měření RCA jinak vypadá moc pěkně, vše na 0dbfs ,u symetriky jsem musel dát -6 abych nepřetekl. je škoda že topping má spínáky vevnitř pro analog,digitál má low noise lineáry,takže tam problém není,vcelku věřím že s lepším napájením by spektra i zvuk byly ještě o dost lepší.

co mě štve že rew je tak debilní sw že neumí obsloužit více asio zařízení odděleně pro input a output device zkusil bych kouknout i na 768fs.

Není co dodávat...

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

dawsoo napsal:

Ach bože Jardo...
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 59#p404159
3. rf složky (jeden kmitočet kolem 100-300k) bezpečně odfiltruje zdroj v dacu v tomto případě s c-l-c-r-c  a následnými dílčími stabilizátory. !!!!

DAC má stejně jako E30 DC napájení 5V s konektorem 5,5x2,5 klasika. Takže kabel USB-A na ten DC konektor se zapojí USB-A buď do nabíječky a nebo do powerbanky.


No vidiš. Tak možná zkusit měřit za zdroji v Dacu, co se tam mění.
Byla to řečnická otázka.

(upravil dawsoo 21. 7. 2023 16:25)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Jardo promiň,ale leda tak prdlajs řečnická otázka,ptáš se na blbosti a když ti někdo odpoví tak je ticho... jen honíš posty, protože si evidentně ani nepřečteš co se píše v tématu big_smile Co je uvnitř jsem jasně napsal a zopakoval jsem speciálně pro tebe tučně.. zkoumal jsem všechny dacy co jsem měl doma jak jsou udělaný, tak se když nemáš co k tématu říct na to vyprdni a jen čti a nebo změň trochu rétoriku protože to není poprvý.


Elox: Jo s tím že je třeba to udělat zaslepeně souhlasim,nicméně pokud je něco natolik zjevné (což bylo právě včera večer) že si toho všimne i nezasvěcená osoba aniž bych ji řekl co dělám také o něčem může vypovídat, to byl i důvod proč jsem se přišel podělit ač mi bylo jasný že na to bude odezva big_smile Ale naopak tím spíše že jsem k tomu přistoupil naopak naprosto skepticky s nulovým očekáváním (kdybych měl víru že to bude ono zkusil bych to dávno protože je mi jasný že 5V není přímo z článku)  a jen mě primárně zajímalo zda to DAC stabilně utáhne (E50 je prý vybíravá na malou toleranci od 5VDC) a jak dlouho to vydrží na jedno nabití a bude se chovat když poklesne napětí v článcích uvnitř big_smile Já když cíleně chci něco zjišťovat vždy volím ideálně variantu 2ks téhož kde jeden upravuji a nebo postavím alespoň nějakou optimálně lepší pevnou referenci což zde je E70 proti kusu E50 kde něco měním.

Není co dodávat...

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Tak kdyby se to mělo dotáhnout do bezvědomí, ještě zbývá varianta jakéhokoliv akumulátoru s větším napětím plus lineární stabilizátor na 5 Voltů, aby se z napájení odstranil ten spínák v powerbance.
Jestli by se to nějak projevilo, netuším.

(upravil dawsoo 21. 7. 2023 17:02)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

To je velká otázka,protože uvnitř je další spínák (na cca 600k-1MHz) kterej z těch 5v dělá symetriku pro analog +-5,6-11v dle typu DAC. Ale rozhodně si myslim že smysl by mělo udělat extreně klidně v základu spínák ale třeba 12-15V a z něj pak lineárně třeba i vícestupňově s prelegulátorem a prefiltrama zcela  odstranit LF i RF binec a poslední stage by byla na 5V s nízkým šumem a malou výst impedancí což nemuselo by to vůbec bejt nějak extra drahý. Tyhle pokusy jsem dělal tehdy na "kameňákovi" blahé paměti a vliv čistoty napájení (tehdy ryze lineární zdroje) byl řádově mnohem větší než třeba změna operáku před bufferem.Takže si nemyslím že je to haluz ale dává to nějakej smysl.

Určitě by k tomu věřím měl i co říci Godz který si hrál s rozdělením dat a napájení z USB pro D10B a rovněž pozoroval lepší výsledky. D10 obecně má podle mě největší limit právě zrovna tady,neb kvalita 5v se z různých zdrojů (USB z pc a jiných zařízení) se často liší přímo diametrálně o zemních smyčkách a indukovaným bordelu raději nemuvě..

Není co dodávat...

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Tak nadväzujem už na na vyhasnutú diskusiu o napájaní DACov. Pred časom som tu dával príspevok o tom, že u kamaráta sme vykonali posluchový test 4 DACov. D10 bal, E30, E50 a E70.  Hralo sa cez Raspberry a to bolo napájané lacným spínaným zdrojom za 10 Eur. KAmoš mal aj na E30ku nejaký lacný spínaný zdroj. Hovoril som mu o lineárnych zdrojoch a potrebe čistého napájania. NA DIY našiel schému nízkošumového lineárneho zdroja. Navrhol si k tom u plošák, poslal to vyrobiť číňanovi a nejaké tie zdroje spojazdnil. Včera som bol u neho a počúvali sme jeho E30ku. Musím povedať, že je to nebotyčný rozdiel. Lineárny a nízkošumový zdroj na E30ke ale aj na Raspberry sa výrazne prejavil. Zvuk je kľudný, bez zrnitosti a nejakého nežiadúceho témbra.  Naozaj som neveril vlastným ušiam. Tá E30 ka napájaná spolu s Raspberry lineárnymi nízkošumovými zdrojmi hrala skvele. Samozrejme definitívny rozstrel by sa dal urobiť lepšie u mňa doma, mám lepšie bedne a zosík, ale naozaj milé prekvapenie. Kámoš je rozbehnutý a postavil ešte  jeden zdroj, ktorý som si požičal. Doma som ho zapojil a napájam s ním moje Raspberry, ktoré som pôvodne napájal tým lacným spínákom. Používam ešte IFI iSilencer USB, cez ktorý dávam signál do E70ky.  Domnieval som sa, že zrejme rozdiel nebude počuteľný, ale je to inak. Scéna je akoby zaostrenejšia, zmizla nervozita a roztrasenosť. Najmä na starších nahrávkach sa objavujú detaily, ktoré predtým splývali a strácali sa. A samozrejme hires a DSD je ešte lepší. Pre mňa veľmi milé prekvapenie. Tu je odkaz na diskusiu ohľadom denoisatora https://www.diyaudio.com/community/thre … st-6057123

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

jj je to slyset..nejlepsi je ale akumulator smile

Web

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Další verze.

https://shenzhenaudio.com/collections/n … vertor-dac

Web

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Nur $899.00 USD? Bilig! smile

(upravil dawsoo 19. 12. 2023 15:07)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Mě těší hlavně zprávy a reference, že se to s Toppingama rozběhlo i na jiném z významnějších fór,kam nechodí žádní blbci (pánové díky za podělení se o poznatky), kde došlo konečně i k porovnávání Toppingů E70 a D70pro a D70octo... a dospělo se víceméně k tomu co jsem předpovídal na počátku,že E70 je za ty prachy vynikající a vážně snese srovnání i s vyššími modely,které nebudou jednoznačně lepšími, ale spíše jen jinými... viz má predikce na základě zkušeností s HW z low segmentu + měření a zhodnocení osazení z dubna 2023. Cenovky jsou prostě u číňana (topping  i smsl) za poskytnutou hodnotu dnes stále bezkonkurenční.

Není co dodávat...

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Máš pravdu Davide. Napriek tomu by som si Topping D90 III Sabre Dual ESS 9039S Pro rád vypočul. Je to už najvyššia kategória (cena oproti E70 asi dvojnásobok) ale tie merania má fascinujúco dobré.

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Určitě,souhlasím ta původní D90 s ES9038pro,která už byla slabá za svou cenu, nutně potřebovala update/upgrade. Nějakou dobu zas to budou drobné krůčky,ale věřím že s novými chipy opět příjde podobný skok jako je tento. Zajímavé jsou i nižší modely osazené novými řadami dac-ů. A jsem i zvědav  na nástupce dnes již legendární lowcost D10s,která většině neaudiofilům i dnes bohatě stačí .

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 18. 4. 2024 8:20)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Po delší době opět něco málo snad brzy přibude. Až se vyhrabu ze sraček po dlouhodobým marodění, chci prubnout zápůjčku z audiga č.1 níže (až budu mít 20k který mohu postrádat)
1. Topping D90III https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.51493/
2. Topping D50III https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.53856/

3. SMSL SU-X https://shenzhenaudio.com/collections/d … &_ss=c
4. SMSL SU-9pro https://www.l7audiolab.com/f/smsl-su9-pro/
5. SMSL D6s https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.48813/

K dispozici mám na komparaci stále E70 (E50 už ne),oba Toppingy (E50 a E70) si vedly překvapivě více než dobře,cenově za zlomek ceny a oba hlavně při poslechu vcelku s přehledem přejeli další dva jiné DACy zavedeného hifi výrobce, založené na starších čipech. Tak mě to zas trochu nakoplo zkusit něco novinkovýho ,aby bylo jasno jaká je situace a zda to zas pokročilo.

Tak si říkám že je škoda, že už nemam k dispozici CZAP-a,nejsem si jist zda bych měl trochu strach,jak by si nyní po letech vzhledem k ceně a obvodové složitosti vedl. big_smile

editováno a doplněno

Není co dodávat...

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

dawsoo a můžeš prozradit ty DACy jiného zavedeného výrobce, které byly lepší? smile

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Dawsso, jen pro info. Jak dlouho trvá samotný měření? Hodinu, dvě...?

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Snažil som sa nájsť pravidla tohoto fóra, ale dalo mi len neexistujúci odkaz sad
Tak ak nejaké poruším, tento príspevok vymažte.

Možno by pre niekoho mohlo byť zaujímavé aj porovnanie a meranie mojich 3 DACov:

Customworks DAC1USB mod (AK4495S)
Topping E50 (Sabre ES9068AS)
Smsl D300 (ROHM BD34301EKV)

Najčastejšie počúvam cez Smsl D300 so signálom konvertovaným do DSD256 v HQ Playeri.
Chvíľami sa mi to zdá čistejšie a príjemnejšie (najmä ženský hlas a sláčikové nástroje), ako cez ostatné 2 DACy, ale či by som to rozoznal
v slepom teste, si nie som celkom istý.

Každý z DACov má v niektorých meraniach lepšie výsledky a v niektorých horšie, takže ťažko hladať nejakú zákonitosť.

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

(upravil dawsoo 14. 4. 2024 13:57)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Orhore:
To bohužel nemohu,ale může to když bude chtít v budoucnu zveřejnit člověk pro kterého jsem to za úplatu dělal a předal mu "jeho" data. Nicméně jsem to asi napsal nešikovně a blbě,myslel jsem to tak, že právě oba toppingy byly těmi vítězi (zeditováno aby to bylo jasné) . A na to konto mě zas trochu začlo lákat vyzkoušet věci s nejnovějšími čipy poslední generace (viz seznam výše) o kolik a hlavně zda se to ještě někam významněji posune.

Bastl:
Samotný měření je víceméně prakticky hned,čas zabere spíš příprava a logistika okolo 4 kousky celá sada cca 4h.  Plus min den-dva věnovat poslechu,aby to bylo komplexní a k něčemu.

Mrba: Pravidla jsou hned na začátku https://www.audioweb.cz/misc.php?action=rules a není v nich nic hrozivého pro normální slušný lidi. Naopak piš a poděl se,myslím že za každý postřeh a test i jen subjektivní jsme tu naopak věřím že všichni co je tyto věci zajímají jistě rádi. U mě jsou rozdíly poměrně markantní ihned (a to nemam ani momentálně bůhvíjaký zesilovač,jen upravený 2x100W očesaný zesík pouze koncový stupeň JVC se superA adaptivním biasem).

Forum u cougha a debaty v sekci Digital s Krytonem,Godzem a dalšími samože pasivně (čtu-nemam registraci jinde než tady) a určitě rád sleduji.

Ohledně té D300,měl jsem to půjčené (dlouho před koupí cosmosu) a nebylo to špatné ale ani nijak dobré, zvukově mi to připomínalo asi nejvíce různé DACy s CS4398/43192. https://www.audiosciencereview.com/foru … dac.28919/


Podotýkám že v hifi dlouho už aktivně nejedu,mam to pouze jen jako zpestření a zábavu, když mám náladu a chuť si občas něco pustit nebo vyzkoušet.

Co vnímám a baví mne, je věc že svým způsobem jsou to takové malé zlaté časy alespoň v digitálních zdrojích signálu (z pc hraji už 25 let) , kdy konečně lze mít už zvuk za pár kaček na úrovni dříve zcela běžně zcela nedostupný.. myslím že je jen otázka času, kdy i klasičtí postižení "hifiholici" možná konečně pochopí že o značce a statusu to už dávno opravdu není,protože ty rozdíly mezi vyhypovanou srajdou a solidními kusy jsou už i na průměrným řetězci a i pro typické "polo-hlušce" prostě slyšitelně již opravdu moc velký a o prachách za kvalitu to dávno už zjevně taky není[ což je pro nás jen a jen dobře.

Není co dodávat...

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Pěknej fešáček a i trigger to má https://www.audiosciencereview.com/foru … nts.53749/

(upravil dawsoo 14. 4. 2024 12:48)

Re: Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

JJ koukal jsem taky na něj,trochu je škoda, že dominuje zrovna 5-harmonická, jinak vypadá luxusně s 2xES9039Q2M.Oproti původní D50 a D50s je to fakt velkej pokrok.

Jsem zvědav zda někdo udělá něco s ES9069 (což je defakto 9039 s MQA),takový upgrade E50II by mohl být jistě zajímavej.

Není co dodávat...

Příspěvky [61 až 80 z 91]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Porovnání různých topping a smsl DAC-ů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£