Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 48 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 »»»

RSS

Příspěvky [941 až 960 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo, zvuk a dizajn ktorý ma uchváti smile Keby som neriešil zvuk tak nezaložím túto tému... Tie BDčka a MJE, MJL nevyzerá že by z trhu mali zmiznúť iba že potom by to hralo ako z prdele. Ako Mcintoshe big_smile

Neviem dawsoo, kolko to koho stálo a kolko tomu venoval času už je každého vec. Ja by som to na fore asi za druhých neriešil.

(upravil TomasT 14. 4. 2023 15:16)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ale hezke to mas.... O tom zadna. Ja mam na to podobny pohled.

Davide, melo by to byt v idealnim pripade oboji, paradni zvuk a pro oko hezke. Hifi jak ho chapu ja je proste i o tom designu. Samo ze bych nechtel sracku v honosne krabisi, ale chtel bych krabici takovou ktera by byla dustojna tomu zarizeni. A libi se mi spis ty starsi masiny. Chapu ze sluch spickove reseni uspokoji dostatecne, ale je to jen pulka z toho hifi jak ho chapu ja. Nemam nic proti tomu kdyz to ma nekdo jiny jinak, jsem vysoce tolerantni -) Nemusim mit bednu z ingotu a panel pet centaku zlusty, ale chci aby to vypadalo alespon trochu obstojne.

(upravil mechanik 14. 4. 2023 15:11)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

TomasT, díky smile Dalo dosť práce dopracovať sa od renderu k skutočnej krabici... Ale človek sa tým toho dosť naučí... Ak chceš napíš mi SZ a pošlem ti zdukementovaný celý postup výroby a niečo málo k elektronike... Mám tam tak 200 fotiek big_smile Aj k bedniam. Na forum toho dávam len málo a zvyknem to zmazať. Mal som tu porovnanie render verzus realita je sedí to dokonale...

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 15:19)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

TT: na celou slavnou S1 řadu mam servisky a určo bych si to já teda nekoupil big_smile je to přesně ten typ leštěnky s obyč zapojením uvnitř včetně tý jejich slavný vlajky SCD-1. Parametry nejsou vůbec nic mimořádnýho konec je takovej lepší kříženej texan s OPA2134 se zapojením TA-N80ES s výkonem a hafo fetama 2SK1530/2SJ201 na konci, žádný korekce chyby nic...  a preamp a sacd player s AD712 na výstupech ... sorry, jako prdel dobrý, ale ne ze mě, to vážně určitě ne... a zvuk tomu plně odpovídá...  Bylo to i tady v čr na výstavě spolu s nějakejma jejich drahejma hrombednama kolem milenia a dojem to na mě ani tenkrát jako na mladýho vůbec neudělalo big_smile Nerad ti fakt rozkopávám bábovičky ale realita je někdy tvrdší než by si člověk přál. Vlajkovky všech mam vcelku zmapovaný tak vím co kdo měl a co stálo za to a co ne  smile

Není co dodávat...

(upravil mechanik 14. 4. 2023 15:35)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tiež mám k tomu schémy a nemám z toho dojem nejakej uplne špičky. Dizajn je pekný ale už kus príliš futuristický na môj vkus. Ja by som volil niečo viac konzervatívne. Páčili sa mi staršie veci od audio analogue a tiež mnohé staršie šialenosti typu monobloky od Levinsonu smile Inak mám komepltné schémy k mark levinson no. 33h a je to šialenosť. Jediná chyba že to neosadili japonskými tranzistormi. Ani nedali JFETy na vstup big_smile Inak si to konštruktér užil a rozhodne tam nešli peniaze velmi efektívnym smerom... Ale viac sa urobiť nedá.

Na tých starých Yamahách sa mi páči že je to osadené dobrým materialom ale keď sa človek posnaží vie si pre seba vybrať ešte kus lepší... Vadia mi tie prekombinované topologie. 3 stupne a 3EF za tým musí stačiť každému aj k extrémne nízkym hodnotám THD. Fakt neviem prečo tam signál stále symetrizovali a desimerizovali a podobne. Nepáčia sa mi ani tie roztahané dosky. Tiež to obvykle pre dnešnú dobu nemá dostatočný výkon. Pretože dnes majú bedne často 85db/1W/1m. Ten výkon a poriadne zdroje mali práve tie novšie prehnané šialenosti ako levinsony... Ale inak ako sa hovorí "všetká česť" tie staršie stroje tak neinvestovali do pekného dizajnu a v topologiách sa fakt s ničím prevratným od vtedy neprišlo. Na druhej strane dnes ide v LT Spice nasimulovať obvod 4x jednoduchší s rovnakými parametrami...

Ale nechcem dawsoo-a nasrať s tymi YAMAHAmi smile Je to len môj názor a opäť platí, nechce si každý vyberie alebo postaví čo uzná za vhodné.

(upravil TomasT 14. 4. 2023 15:43)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To je v poho, ja ten konec nikdy nevidel ani neslysel, jen z jedna pani povidala mam ze je vyborny. Ten predek TA-E1 je myslim diskretni ale muzu se plest, deset roku jsem o to nazavadil. SCD777es je scd1 v jinem kabate, tu jsem slysel a musim rict ze to na dobu pred dvaceti rokama hralo moc dobre. Ja mel v te dobe integru od onkya a to byl masakr jak ten sonak hral.

Davide, velky sorac za tu mystifikaci, nejak se mi to v hlave popletlo, nahlednul jsem na tu TA-E1 a hromada operaku, sorry jeste jednou, proste se mi neda verit -) Akorat nevim s cim jsem si to spletl protoze jsem o tom byl fakt presvedceny ze tam je hormada fetu a dalsi hromada 2sa 2sc.... Kazdopadne smekam a ohybam svuj hrb -)))

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 16:04)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tome tím se vůbec netrap jsme na jedný lodi... bejku.

Na tebe se mechaniku vůbec  nezlobim,jsi ještě mladý nezkušený ucho ... a jen potřebuješ nabrat reálný zkušenosti big_smile Ono něco jinýho je vidět a něco jinýho je zkusit poslechnout a změřit skutečnou fyzickou realitu. Dneska bych si o současnou yamahu neopřel ani koloběžku... tož tak... dobrých je jen opravdu i historicky pár revolučních modelů a zbytek není ničím už vyjimečnej. když si vezmu co měli k dispozici konstruktéři tenkrát a co mají za možnosti dnes,je to velká ostuda a ti naši předkové byli skuteční průkopničtí mistři oboru. Stačí se podívat na našeho morousovitýho Danharda ... a to ho hifi nezajímá a co dokáže vymačkat za pecky z chytře vymyšlených a defakto jednoduchých věcí... v tom je to mistrovství ne v onaniích na x vrstvejch drahejch pcb ve zlatě.

Já mam moc rád starý stroje a moje důvody jsou to, že v tý době bylo ještě hifi zdravý bez podvodníků a snakeoilu...a highend debilit, a min do první půlky 80 let měli všichni v analogu krom beden asi to nejlepší co kdy měli pak to začli už ojebávat a co rok měnit modely s líbivějším modernějším designem ale uvnitř se krok za krokem furt zhoršovali... moje oblíbený starý pecky jsou Victor(JVC) Trio (Kenwood/Accuphase) a nejvíc je moje ryze tradiční Yamaha, která dělala jako první a primárně věci kolem muziky už v v roce 1887 proto má ve znaku ty tři ladičky smile. Kdo dneska umí vyrobit podobný mašiny za normální peníze? jedinnej kdo má k tomu nakročeno je Číňan,nikdo jinej smile Je to smutný ale bohužel je to tak.

Stačí se podívat na minulost uplný začátky na GMX a na lopuchu a dneska, kdy něco kloudnýho dělá jen pár lidí (takových si za to fakt vážím že vydrželi) neb je to fakt bída. Já se jen snažím dobrat něčemu asi z historie co dává trochu nějakej smysl nic víc,jen to asi píšu moc radikálně,ač to ve zlým ve skutečnosti nemyslím, ale co už jinej asi už nikdy nebudu big_smile .

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo napsal:

... mam v autě C-70 tak ji v práci po chvilkách zrepásnu a dám dokupy aspoň s tím že jako frontend pro kosmíka a osciloskop zatím bude dobrá. Navíc to má takovej prvotní sym výstup na 2x2 RCA cinch smile)) Tak to aspoň na kosmíkovi vyzkouším pak a vymazlim na nejmenší THD a šum.

Tak asi je to dobrá mašina, ale opravdu má tak nízké zkreslení, aby se to dalo použít jako vstup před Cosmos ?
Pro jaký účel by to sloužilo s osciloskopem ? Šířku pásma 100 MHz to asi mít nebude...

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 18:48)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

C-50 i C-70 po repasi a seřízení zkreslení má pod 0,00021% (víc moje julča tehdy nedala) a pod 0,001% i na MC vstupu,korekce RIAA je až v dalším stupni a dá se dát pryč, když se dá pryč i vstupní filtr tak ty diskrétní jfet kaskody s výstupy v A 10Mhz -3dB v klidu daj ,chci se dívat co leze ven z DAc analogu za bordel,(digi 200MHz osciloskop co mám sám o sobě už dost hf šumí na 20mV rozsahu) potřebuju najít co že to tak trápí ty horší věci v řetězci. Ty obvyklý hnusárny, jako parametrický korekce a pod s hnojnejma operákama se daj bypassnout tlačítky direct/tone defeat jsou tam kvalitní signálový relata co sice dnes nemaj pin náhradu ,naštěstí jsem se zásobil. Neberu to jako špičku dovedl bych udělat lepší ale je to hotový a pro mě lepší než se s něčím srát a vymejšlet krabici a mam to doma že...

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 24. 4. 2023 21:38)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Bécéčka a drobotina na alíku již 10x dražší a bude hůř... číňan zřejmě ví moc dobře, když se vše vyrábí tam
https://vi.aliexpress.com/item/1005003065823312.html?
https://vi.aliexpress.com/item/1005003042155074.html?
https://vi.aliexpress.com/item/1005003080733506.html?
https://vi.aliexpress.com/item/32790482537.html?

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Neplaš, Diotec to jistí big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

JJ zatím ještě je... ale už taky ne všecko... cdil je podivná indická věc co série to originál big_smile jen že u číňana ještě loni v zimě 22 byly tyhle drobotiny korunová věc.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

BC Philips... Asi si jich začnu nějak vážit nebo tek něco... Asi to bude tím, že součástky s vývodama už se skoro nepoužívají.  Tady máš to stejný v dnes běžným provedení za zlomek ceny : https://vi.aliexpress.com/item/10050043 … 5jb8NVBiO,
2n5551: https://vi.aliexpress.com/item/33051681 … lscF4cdK3c
2N5401 https://vi.aliexpress.com/item/33051880 … hkDoLwDt9G
a tohle by mělo být +-* míésto těch BD139/140: https://vi.aliexpress.com/item/32845379 … c0TNSugyHL
Pořád drahý? Asi je potřeba začít uvažovat o tom , že do starejch krámů se budou dávat SMD na redukcích, a nový věci dělat na ty smd zrovna... Sice tepelná vazba toho smd eq 139/140 s chladičem asi není to pravý ořechový, ale tenhle sortiment asi hned tak nezmizí.

(upravil dawsoo 25. 4. 2023 0:35)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

řeč je o tht matroši pro audio,smd mě třeba vůbec nezajímá (jsem ochoten vzít ještě na milost velikost 1206+ a SOIC)  a v redukcích už to začlo broukama kolem roku 98 a tranzistory a aktivní soušástky středního výkonu++ obecně a jejich chlazení je zcela mimo, stejně tak kvalitní kondenzátory s dobrými dielektriky na vyšší napětí je taky utopie o nějaký odolnosti a vhodnosti pro pulsní provoz vůbec, dále velký elyty = vývody bokem jako fakt? a mohu pokračovat = je to dost blbej nápad, žádný místo se tím ve skutečnosti nešetří ,naopak zabírá víc kvůli různým debilním padům na chlazení kde se to stejně taví na hraně... trvanlivost v provozu těch "starejch krámů" jak říkáš je běžně 20-50 let,vymění se koďany nebo opraví se i bez šímatu a jede se dál , naproti tomu tyhle tzv novodobý jednorázovky osázený strašidelnou kombinací okem neviditelnýho smetí bez jakýhokoli značení a prasený křehkým bezolovem plných různých 0805/0603 SSOP a menších smd sraček opravovat když víš bez dokumentace hovno co to je, je fakt peklo musim mít na to troje brejle a řada věcí se prostě vyřadí místo opravy neb je na to jakýkoliv servisácký reverzní inženýrství v prdeli....jen výměna celé desky autorizovaný servisy ani nemaj schema zapojení nic jen manuál pro výměnu modulu = takže opravdu eko klasika co mi končí na stole jsou věci prakticky po 3-5letech stejnýho provozu jako ty co vydrží 20+ udělaný postaru (servisuju to víc jak 25+let tak o tom statisticky trochu něco vím) SMD tu je jen pro snadnou automatizovanou a lacinou výrobu,nikoliv kvůli nějaké lepší kvalitě a už vůbec ne pro jakejkoli servis a dlouhodobej spolehlivej provoz.

takže proto to třeba mě vcelku dost sere, protože jsem ten co se snaží ty starý mašiny který nemaj náhradu pro lidi co s nima dělaj udržovat při životě a pokud nebudou díly, tak bude finito...

Není co dodávat...

(upravil kaed 25. 4. 2023 2:02)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ony ještě nějaký tht součástky pár let budou, podobně jako se dají koupit nový lampy, i když je už většina výrobců nevyrábí. Ale u těch lamp už je to jasně vidět na ceně, kde je ta doba, kdy jsme z několika PL509 (už si přesně nevzpomenu který PL50x to byly) dělali KV koncový stupně do 1kW výkonu, protože ta lampa byla v každé elektře a stála cca dvouhodinovou průměrnou mzdu. Dneš už pouze "NOS" vyrábí se pouze "profláklý" audio typy jako EL34 , nějaký ECC a hotovo. TO stejný se prakticky děje s tranzistorama, jenom je potřeba se s tím smířit. Jo a to, že nový věci vydrží míň - to je jasná ukázka blížícího se konce této civilizace. A potom nějaký tranzistory budou ten nejmenší problém, kterej budou muset všichni řešit. Jak píše egyptolog Bárta - Každá končící civilizace byla nahrazena jinou, s podstatně nižší komplexicitou. Kdo neví co je komplexicita: to znamená, že po konci říše římské na 300l zmizel hrnčířský kruh, na 700let vodovod a kanalizace, na 1500let železobeton. A to jsou jenom věci, o kterých vím. Kam zařadit GSM telefon? počítač? Na znovuobjevení tohoto bude i 2000 let málo. Ostatně z předchozích civilizací se v ústním podání v tzv "pohádkách" zachovaly poměrně přesné informace o celosvětové komunikační síti s různými koncovými zařízeními, které vypadaly jako skleněná koule nebo jako zrcadlo - není náhodou podoba s tabletem až podezřelá? Které fungovaly ještě nějakou dobu po konci té předchozí civilizace (asi solární dobíjení a připojení k internetu přes družice, co ještě fungovaly)... A už jste zkoušeli oslovit tu placatou věc tak jak patří, tj "zrcadlo zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější"? Když si odpustíte to "zrcadlo zrcadlo", tak výsledek celkem odpovídá, že to jistě není macecha, ale spíš Bela Hadid smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jako jsem upozorňoval na konec 2SK170
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … ght=2sk170
tak upozorňuji, že i různé smd náhrady jsou už špatně k mání.
Používám 2SK209, ty se ještě dají koupit, trochu horší je to s dvojitými 2SK2145
BF862 se už nevyrábí, 2SK932 se ještě sehnat dá.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mají nějaký význam ty dvojité ? Když koupím pytlíček jednoduchých a ručně si je proměřím, nejspíš najdu několik dvojic s mnohem lepší shodou, než u dvojitých. Stejnou teplotu pak zajistí společný "chladič" - tedy spíš vyrovnávač teploty. Ale nechci to kategoricky tvrdit, spíš se ptám, jak to je.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Zabírá to míň místa na tišťáku a co teprv 2SK3320 ? big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Neumím si představit, že by místo na plošňáku mělo přednost před shodností parametrů - předpokládám použití v dif. vstupu.
Buď jde o vtip, který jsem nepochopil, nebo tomu vůbec nerozumím.
V datasheetu citovaného 2SK3320 jsem nenašel zmínku o míře shodnosti parametrů té dvojice. Opět to může být moje chyba, že jsem to přehlédl.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Co třeba teplotní drift v diferenčním režimu? Rychlá tepelná provázanost je tam vcelku podstatnej parametr,proto se dělaj ty dvojčipy na jednom substrátu. Nebo si někdo snad myslí že to dělaj výrobci jen tak z frajeřiny typu hele my to umíme? big_smile

Není co dodávat...

Příspěvky [941 až 960 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£