Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 47 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 45 46 47 48 49 »»»

RSS

Příspěvky [921 až 940 z 967]

(upravil mechanik 13. 4. 2023 19:50)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo, ja si z tých dostupných operákov možno neviem uplne vybrať... Proste pri koncáku si to človek skúsi... 4 typy bipolárov, 3 typy jfetov. 4 kandidáti na rozkmit. Pár variánt na budiče a konce a je to. Bábovka so skvostne vyváženými chutami big_smile Know how šéfkuchára big_smile Keď som používal klasický preamp so ziskom tak mi celkom sadol AD797 alebo LM6171 a vymazlený diamond. Potom som k diamond bufferu dokreslil diskretny vstup a rozkmit a osadil tým čo mám rád a ono to hralo lepšie než operák... THD som mal dobré cca na limitoch meracej karty Julie. DAC je jediné miesto kde mi zostali operáky. Ale čo s tým? Niesom taký magor aby som kreslil diskretny operák do DACu. Aj keď možno časom. Bojím sa len toho že sa budú zle robiť tepelné väzby. Všetko bude treba párovať, bude to aj s SMD stále velké a ak nenaženiem OLG do nejakych extrémov tak bude THD horšie než na operáku... Ale fakt že mám operáče možno za 200e a nič z toho nie je presne to čo by som chcel. Chcel by som niečo rýchle aby to malo ten "luft" s fet vstupom ale aby to nemalo taký ten svetlý a nedôrazný zvuk na výškach. Ale zase nech to nie je tupé a zrnité ako nejaky pomalší bipolárny operák... Robiť to diskretne presne viem čo by som tam dal. Kde aké vlastnosti tranzistorov aby mi to sedelo...

Inak prelistoval som datasheet AD8065 a niekde pred koncom je schéma vstupu. Citujem: "A simplified schematic of the AD8065/AD8066 input stage is shown in Figure 56. This shows the cascoded N-channel JFET input pair" Tak v tom AD sú konkretne JFET, nie len bližšie nešpecifikované FETy nie?

S tým OPA828 mám teraz chrobáka v hlave. Možno je to môj svätý grál big_smile A akurát by som ho vedel dať do nedoosadeného posledného DACu... Kurnik, to je dilema big_smile Velmi sa mi páči aj topologia... Ktorá sice nie je v datasheete ale píšu tam za akých operákov vychádza.

No a to je dawsoo ten dôvod pre ktorý ma nelákajú ESS. O chvílu to bude tak integrované že do toho zapojíš rovno reprobednu big_smile a kábel na 230V AC big_smile Ja pochybujem že tam do I/V dali niečo také dobré ako je človek medzi operákmi schopný vybrať a ešte viac pochybujem že by mi to zvukovo aj sadlo big_smile Tiež som od pár ľudí dostal NEdoporučenie big_smile Argumentácia ta prekvapí, že je to stejnozvuk big_smile Súhlasím že TI a AD už dávno nič neukázali ale akonáhle s niečim prídu a nebude to nejaka kravina tak k tomu prekreslím aktuálnu dosku smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Kdyz nechces cekat az s necim prije TI nebo AD tak muzes zabruslit k AKM, maji novinku. AK4499EX + AK4191

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

a nemajú tie AKM všetky napätový výstup? Práve ja chcem mať I/V pod "kontrolou" big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nevim, nemam datasheet. Ale nez vyhorela fabrika bylo to ve vyvoji a ze pry moc dobre. Ale cip je za sto babek...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

AKM znovu už výroba nějaká jede,jen hodně typů ukončili... ESS má ES9039pro ,na něčem maká i TI,já bych počkal na další generaci,to bude zas dál...  Původně jsem to nechtěl vytahovat ale rezonuje mi to v hlavě celou dobu tak mi nedá se nezeptat: Věříte si kluci že uděláte lepčí implementaci než třeba topping ,kterej má podepsanou NDA a přístup k veškerý dokumentaci včetně EVM k čipům? Nechci bejt zlej,ale vzhledem k tomu když vím co to obnáší jsem trošku skeptik. smile Jako jo pohrát si a pro sebe je ok ale na kšeft? Kdo to dneska koupí a za kolik? big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Televize  je už dokonalá, jen ty programy stojej za prd.

Nemá cenu více leštit kliku.
Dokud jste to měřili s odstupem 100dB, tak byly dokonalý i ty operáky, který jsou teď na chvostu a TL082 byla v každým mixpultu smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Aj dobrý obsah sa dá nájsť aj na YT a ani prima zoom, dvojka, NG a viasat nie sú až také zlé (aspoň pre niekoho) smile

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

(upravil TomasT 14. 4. 2023 11:42)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dawsone, urcite ne, nemuzes srovnavat patnact let stary svab s novym, modernim. Ale ESS je takova tajnustkarska firma, mne nejak nebere. U mne to je spis na pobaveni a zadna produkce nebude, max hole desky za par drobnych. Ono ani ten toppič neni uplne bez problemu, dalka je hnusna jak prdel a v podstate nepouzitelna a to u vseho. V dnesni dobe kdy v tech lepsich vecech neni ani IR ale radio. Porad si rikam prooooc... S jejich moznostma v technologiich a prodeje taky uz musi mit to preci nemuze byt zadny problem, ale evidentne to neresi -) Hifi alespon u mne by melo byt i krasne pro oko, taky z toho odvareny nejsem a nechapu to. Protoze u stovkovych serii uz to vyjde na pakatel a myslim si ze by si dost lidi i priplatilo za nejaky exkluzivni ksicht. Ja ti proste nevim. Nemaji uplne marne veci, ale nejak to proste porad nekde kulha.

Zrovna u te AK4499EX + AK4191 by to mohlo byt fakt paradni. Ja uz mam taky krapet jine preference, asi se ted nekteri poserete smichy, ale mne staci hifi takove ktere bude produkovat dlouhodobe neserouci zvuk, ale prijemny, s luftem, fajnovym spodkem a jestli je to vic do cervena nebo do fialova mne je jaksi dost jedno. Strasne rad bych docilil stavu kde i stare a katastrofalne nahrane veci budou alespon vstrebatelne a ty vyborne budou proste vyborne. Asi utopie... Na audio mne pripada ze vsichni kaslou, je to asi prodelecne. Mnohem vydelecnejsi bude obvod do nejakeho imbecilniho asistenta pro automotive segment. Ti co znaji o tom fakt ze hodne si to nacpou do svych chipu a finito. Jsou naprosto uzasne stroje, jen stoji pro nas hrozny balik.

Kdyz lehla popelem fabrika akm, muselo to byt pro ESS pozehnani...

Jo a k televizi, na tu jsem zapomnel v tom prujmu, tu jsem zrusil jak zaclo dvb-t tak jsem se k nam neobtezoval pripojit kabel. Musel bych to rozbit, neposloucham ani moc radio, strasleve mne serou ty imbecilni reklamy, v alze bych nekoupil nic ani kdyby to byl posledni kus na svete. Mam rychly internet, malinko piratim a nejvic ocenuju co ta televize dokaze vyplivnout za obraz i z fakt mizerneho zdroje, to je neuveritelne. V audiu se toho nedockame. Mam uz asi pet roku starou lcd od sonaka,to nejlepsi co bylo mozne koupit a ackoliv jsem chtel minulym rokem oled, tak jsem nakonec vystrizlivel a rikam si ze tim ze neni obsah tak na to proste kaslu. Netfilix taky nedavam kvuli te propagande co delaji, nerikam ze uplne vsechno je spatne, sem tam maji svetlou chvilku a je to fakt koukatelne, ale vetsina je tupy odpad s presityma thajcema a homokladama a na to se proste divat nechci -)) Nic proti nim nemam, kdyz maji tu potrebu tak prosim, ale ta propaganda mi proste vadi...

(upravil mrba 14. 4. 2023 12:19)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Záleží aj od toho, čo kto očakáva. Mne napr. kanál Amazing Places on Our Planet   celkom úspešne nahradzuje cestovanie po svete (na ktoré by som aj tak nemal)

A na tom 5 rokov starom 4k OLEDe čo mám, je to skoro ako keby som tam bol smile

Qobuz,NAS,Tidal>PC(win10+lasso+Roon+REW+FocusFidelity\DiracLive)>cwDAC1USBm\E50\D300>>PRE90>PA300SSE>DIY RS52+>2xSVS SB1000Pro+Velodyne SPL 800R

Web

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 12:50)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já to právě vidim bledě, že bastlení na vysoký úrovni je tak trochu už konec,výrobci součástek si to nepřejou (nechápu proč jsou datashety k dispozzici jen pod NDA) a výrobci hifi? Nebejt číňana tak platíme šílený rány za uplný sračky ... stačí se podívat co nabízej s jakejma parametrama a zvukem a za kolik sad  Ano dálka a nejen ta je u topičů naprd (úhly,dosah) ale jakákoliv slušnější učící se funguje dobře,navíc co já potřebuju doma z postele když se válim dálkovat? Max nějaký volume, mute a on off.

Mimochodem dal jsem dneska ze zvědavosti topiče D10s na škopek a na -60dBfs a 20mV rozsahu je to hnus fialovej velebnosti,musím to předzesílit neb šum a RF bordel dělá chlupov a jehlov  jako každej jinej tikitál a to i na 32/384k, mam v autě C-70 tak ji v práci po chvilkách zrepásnu a dám dokupy aspoň s tím že jako frontend pro kosmíka a osciloskop zatím bude dobrá. Navíc to má takovej prvotní sym výstup na 2x2 RCA cinch smile)) Tak to aspoň na kosmíkovi vyzkouším pak a vymazlim na nejmenší THD a šum.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo napsal:

.... mam v autě C-70 tak ji v práci po chvilkách zrepásnu a dám dokupy aspoň s tím že jako frontend pro kosmíka a osciloskop zatím bude dobrá...

C-70 je co ?

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 13:27)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

http://www.hifi-review.com/153695-yamaha-c-70.html

Není co dodávat...

(upravil TomasT 14. 4. 2023 13:34)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

preamp od yamahy.

Taky musis byt vsude prvni, co -))))))))))))))) Mne porad laka C-03 od Luxmanu, no porad nevim jestli jo nebo ne, je to uz taky stary kram, stopro dneska udelas lepsi, ale ten kus stareho poctiveho hifi mne proste drazdi... Az jednou najdu top kousek za fer cenu tak si to proste koupim. Ukrutne mne lakaji i stari espritovi sonaci, z ta-fa 808es jsem na sracky kdykoliv o to nekde zakopnu. Asi uz jsem fakt stary a styska se mi nostalgicky po masinach z meho mladi. Ale umeli to tenkrat paradne. Proto mam rad dodnes sony a tihnu k nemu.

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 13:36)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mam doma i nepoužitou C-50 japan verzi 100V v Mint voňavým stavu... A samože koncáky k nim M-50 i M-70 (kterou bohužel už nějaký prase mělo v prackách a nasral tam nějaký hnusný olezlý EI trafo místo původního a X-Poweru,...bude na nich ještě dost práce ale tady vim naprosto přesně co holky potřebujou a třeba se mi povede ukecat i Petra (djrixe) aby mi na ně udělal namírovný jeho SSR relata ..... když už tak ať kurwajs vlajky vlajou ne? lol Ta L50 k nim jde jednak číslem 50 a hlavně i farbou displeje.

Není co dodávat...

(upravil TomasT 14. 4. 2023 13:41)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To je radna silenost vevnitr...

https://i.ibb.co/NC9YXP3/blog-Yamaha-C-50-b3.jpg

Musim to sem nasrat, neni to majestatni krasavec?

https://i.ibb.co/zZLyVBf/sony-ta-f808es.jpg

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 14:37)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já jsem Yamaháč,Sony ne-e a jakejkoliv Integráč ES určitě ne... Měl jsem jeden čas doma na delší dobu půjčený duo TA-E80ES a TA-N80ES a byly to docela objektivně i zvukově vcelku sračky, který se na ty yamažky nechytaly ani zdálky v ničem. Jako ano Sonka je pro hifisty hezčí, ale objektivně je o dost horší big_smile od sony se mi líbily jen starší TA-E77ES a TA-N77ES,to byli fešáci a hrály slušně. To samý pinnci urushi řad 73-93 nebo dělelenej technik cokoliv,asi jako pěkný ale.... big_smile

Moje top nedosažitelný dream mašiny byly, jsou a asi i nadále budou CX10000 a MX-10000 big_smile To jsou pro mě skuteční pruhovaní kocouři co umí i vypadají a hrají a splňují uplně vše co vod hifíčka tak nějak chci. big_smile škoda že jich bylo vyrobenejch jen 500 ks a nikdo se jich nikdy lacino nezbavuje.

ta C-70 klame tělem ty špagety jsou jen táhla ke spínačům a napáječky signálovka je čistá a měří i hraje to parádně... mam teda raději C-50 ale předky ležely mi vždy ve skříni jakoby sbírkově, czap měl nativně víc než dobře řešený volume, tak jsem žáden preamp nepotřeboval.



https://www.1001hifi.info/2018/03/yamah … nnial.html
https://audio-database.com/YAMAHA/amp/cx-10000.html
https://audio-database.com/YAMAHA/amp/mx-10000.html
Proti tomu je vše ostatní v mých očích takovej malej puntíkatej koloušek lol

Blbé je že dneska takové věci pokud nemá člověk starý zásoby ani neopraví sad Viz toto vlákno a jeho název .

Není co dodávat...

(upravil mechanik 14. 4. 2023 14:56)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

TomasT, to uplne súhlasím HiFi by malo dobre aj vyzerať. Do svojho predzosilňovača som si dal na reguláciu hlasitosti s relé velký encoder ktorý má hladký chod a je podobne masívny ako taký ALPS. Žiadnu rozheganú kravinu kde to nešikovne precvakuje z polohy do polohy by som nechcel. Vyšiel ma okolo 30e. To isté gombík hlasitosti. Chcem v ruke cítiť kus studeného a velkého kusu kovu s priemerom do 40mm. Displej, nechcem žiaden LCD krám s podsvietením kde nejde nič čítať. Ani OLED na ktorý aby si človek zobral lupu. Chcem velké segmenty ktoré vidím cez celú miestnosť. OLED ma vyšiel tiež do 40e. Nakoniec chcem peknú velkú hliníkovú krabicu so štandardným rozmerom okolo 430-435mm. Panely som si dal robiť na CNCčku podla modelu ktorý som si vytvoril v AutoCADe. Ano chcem panel čo bude mať miestami 2cm. Na koncáku zase chladiče cez celý bok. To by som sa dawsoo v obchode nedoplatil smile A o tom je DIY. Môžeš si postaviť to čo chceš smile Ak teda chceš niečo iné.

Nemá zmysel niekomu tlačiť svoj názor. Každý nech si kúpi alebo postaví čo chce. Tie čínske veci sú lacné tak aspoň ušetríš a ak ti to stačí tak je to vlastne paráda smile

(upravil TomasT 14. 4. 2023 14:59)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pokud chces konkurenci k ty mx1000, mimochodem je fakt prdacka tak tady mas. Toto bych chtel ja -) Fakt...

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_s … v-r131133/

Tu TA E1 bych si mohl zbastlit sam, mam k ni servisni manual se schematem, plosnakama, jenze problem je presne ten jak jsi ho napsal, trandy uz nesezenu... Jednou za petiletku na to narazim, poslintam to a ulozim zpatky k pokladum ktere jsem si kdyz byly v prodeji nemohl dovolit.

Proc se dneska hifi nedela v krasnych kabatech nevim kdyz uz padesatikusova serie nebude vyrobne draha. Kua tu E1 bych fakt chtel.

mechanik ukaz to -) Postavit si muzes co chces, ale v jednom kuse to je proste sebevrazda... I v deseti kusech. A nejhorsi je ze ti to nikde neudelaji cele, alespon ja nevim o firme ktera by obrobila ingot, vykartacovala a naeloxovala.

(upravil mechanik 15. 4. 2023 15:44)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

TT, ...

(upravil dawsoo 14. 4. 2023 15:16)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pak je na místě ta nejdůležitější otázka co je tím hlavním cílem?  ... zda zvuk,parametry nebo vzhled? pro mě jsou tyhle rádoby hi-end píkoviny první věc co bych klidně oželel a raději přidal na parametrech a zvuku. To je to, kvůli čemu jsem já toho koníčka dělal. naopak různej hnůj skrývanej v masivních mnohakilových škatulích mě přišel vždy na celém hifi to uplně nejbizárnější a nejúchylnější big_smile 

Ano samozřejmě lze mít všechno, ale pak je zas otázkou kdo to za to je ochotnej dát že nebo s tím trávit veškerej volnej čas? Tady určitě myslím že nikdo z nás a kdo jo nepindá na hifistickejch forech big_smile Celý mi to příjde že je to jen druh nějaký kompenzace typu aspoň v něčem můžu bejt trošku dobrej ,a ti odvážnější říkají a drsně vyhlašují že i nejlepší big_smile

Není co dodávat...

Příspěvky [921 až 940 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 45 46 47 48 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£