Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Vestavěné reproduktory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Vestavěné reproduktory

Dobrý den všem,

V prvé řadě bych rád podotknul, že jsem úplný laik a trošku jsem se chlácholil tím, že na tom nic není a vše zvládnu - ale teď k věci:

Při rekonstrukci bytu v panelovém domě jsem se nadchl pro vestavěné reproduktory. Chtěl jsem ušetřit místo a zároveň udělat slušné ozvučení v skrytém kabátě. Po přečtení pár zahraničních recenzí jsem si z Amazonu objednal 2 bedny Klipsch R-5800-W II (https://2d73e25b29782b6d6766-9c8af5cbfe … 910000.pdf). K nim jsem objednal reciever Sony STR-DH590 (https://www.alza.cz/sony-str-dh590-d5287897.htm). Bedny a reciever jsem propojil kabely PremiumCord 2x2,5mm. Televizi jsem spojil s recieverem pomocí PremiumCord Ultra HDMI 2.1. Bedny od recieveru jsou vzdáleny zhruba 1m - nic závratného.

Po úvodním nastavení jsem byl nemile překvapen a to zejména tím, že bedny prakticky nemají basy. I když v nastavení recieveru vyženu basy na maximum, hrají jako podprůměrný přenosný reproduktor. Zvuk jako takový je z beden parádní, ale basy se po cestě z Ameriky zřejmě někde vytratily.

Dle recenzí by měly mít bedny skvělý zvuk a dle 21cm velkého wooferu, jsem předpokládal, i basy.

Nakonec jsem to chtěl zachránit přidáním vestavěného subwooferu, ale nechtěl jsem za něj utrácet desetitisíce a objednal jsem pasivní. Nicméně jsem později zjistil, že reciever podporuje pouze aktivní subwoofer, takže ho budu vracet (díru jsem do stěny naštěstí ještě neudělal big_smile)

Měl by někdo z Vás vhled do vestavěných reproduktorů? Je něco co jsem přehlédl ? Špatně zapojil? Zvolil špatné bedny?

Mockrát děkuji za případné rady a omlouvám se za svou neznalost.

Re: Vestavěné reproduktory

Ještě bych nepanikařil a podíval se, jestli je správně polarita kabelů mezi receiverem a bednami. Co mi toto na první pohled připomíná - jedna bedna v protifázi oproti druhé.
Zkusmo bych třeba odpojil jednu bednu, jestli se zvuk zásadně zlepší..

Web

Re: Vestavěné reproduktory

Ano, jedna z možností - dosť pravdepodobná a ešte otázka, ako veľký priestor je za reproduktormi.

(upravil Fanyqt 20. 3. 2023 12:18)

Re: Vestavěné reproduktory

Na polaritu jsem si dával mimořádný pozor, když mě všude varovali, ze muže dojít k poškození beden / recieveru. Zkusím ale jednu odpojit, díky za tip. Prostor za bednou není velký, do 10cm maximálně

(upravil dawsoo 20. 3. 2023 12:24)

Re: Vestavěné reproduktory

Je to buď vlastnost (abs panel nevzbuzuje moc důvěru ve špičkový zvuk) ,otočená fáze u jedné z beden, nebo malej nezatlumenej vestavnej objem pro repropanel smile Ten receiver tomu asi také moc nepřidá,je divné že nepomáhají ani bass korekce.

Není co dodávat...

Re: Vestavěné reproduktory

Ty bedny nemají bassreflex - velké mínus pro basy a je to sice 8" ale v miniaturní bedýnce, takže to žádné basy mít ani nemůže.

Subwooferem to jde zachránit.

Web

(upravil Bobeš1 20. 3. 2023 12:35)

Re: Vestavěné reproduktory

Jde o to jak ten receiver bude umět na výstupu sub signál při stereu. Já musím zadat mód
L+R+Sub. Jinak na výstupu Sub není nic, i když mám nastaveno kmitočtové rozdělení mezi reprobednama.

Re: Vestavěné reproduktory

check napsal:

Ty bedny nemají bassreflex - velké mínus pro basy a je to sice 8" ale v miniaturní bedýnce, takže to žádné basy mít ani nemůže.

Subwooferem to jde zachránit.

Díval jsem se teď v rychlosti, že ty nátrubky jdou koupit - kdybych stloukl bedýnku a umístil tam bassreflex? Bylo by to funkční?

Re: Vestavěné reproduktory

Bobeš: samozřejmě že musí nastavit na receiveru subwoofer smile.

Fanyqt: nemůžeš si jentak postavit libovolnou bednu pro libovolný reprák a čekat že to bude dobře hrát. Tohle se musí odborně navrhnout podle konkrétního změřeného repráku.
V tvém případě bude jednodušší koupit ten subwoofer, nebo dva.

Web

Re: Vestavěné reproduktory

check napsal:

Bobeš: samozřejmě že musí nastavit na receiveru subwoofer smile.

Fanyqt: nemůžeš si jentak postavit libovolnou bednu pro libovolný reprák a čekat že to bude dobře hrát. Tohle se musí odborně navrhnout podle konkrétního změřeného repráku.
V tvém případě bude jednodušší koupit ten subwoofer, nebo dva.

Jako nečekal bych od toho nějaký zavratny bass efekt, spis alespoň něco. Vestavěný subwoofer (aktivní) se pohybuje kolem 20k+ což je teda cena jako reciever + ty dvě bedny. Není to úplně málo peněz. Taky je možnost že neumím hledat smile

Mám koupeny pasivní subwoofer od Q acoustics za 5k, ale jak jsem psal nahoře, asi to nebude funkční, protože reciever podporuje jen aktivní sad rad bych tedy alespoň nějaký efekt a nutně za to neutratit majlant.

Každopádně děkuji za radu!

(upravil Bobeš1 20. 3. 2023 14:24)

Re: Vestavěné reproduktory

V receiveru mám samozřejmě nastaveno subwofer připojen. Ale při reprodukci stereo stejně nehraje, musím ještě zapnout mód L+R+Sub. Jinak je hluchý.
V receiveru máš zbytečně další 3 ks koncových zesilovačů. Tyto by se daly využít pro pasivní subwofer. Ideálně 2 ks do můstku, ale to už je velká amatérská úprava pro kutila a samozřejmě ztráta záruky.
Nebo dokoupit jednokanálový zesilovač pro subwofer. Zajímavé tohle:
1ET400A - PURIFI (purifi-audio.com)

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Vestavěné reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£