Re: Co postavit? Budget 800 €

Přemejšlím, proč basák AL verzi a hlavně proč 5" a ne 6,5 a proč čtyřku, když by se musel použít větší dražší kondík. K tomu středu mě napadá snad jen to, že vycházíš ze stavu nabídky v dané době, nevím kdy který model přišel do nabídky....
Ještě, že všichni nemají vzácně velmi podobný názor jako ty a  Kocour, to by totiž většina výrobců měničů mohla zavřít krám smile



dawsoo napsal:

Kocour:
Přesně tak Petře,kdybych nebyl megaloman a nešel do těch 4p (čerstvě vyšel tehdy jako novinka zrovna ten 32W) tak jsem skončil právě přesně u tohohle, i ty reproně jsem na to měl nechystaný 26W4867T00 jsem znal už dobře,ten jsem blbec nějakej rok předtím prodal myslim zrovna Pistolemu a musel bych je znovu koupit - a 15M4531K00-D2904/980000 jsem měl už doma. Tak jsem si řekl když už tak už a šel cestou maximalizace.

Uvažoval jsem i o Audio Technology variantě ale to by mě vyšlo dráž hlavně na 10 basáku a nejsem si jistej zda by se k nim "hodil" zrovna tenhle výškáč určo mi rozumíš když jsem to neměl vyzkoušeno smile škoda že tehdy nebyly možnosti jako dneska (bliesma apod) ,určitě bych ty bedny možná postavil ještě trošku líp.

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

5.5 je smerovostne lepsi k vyskaci bez wg, a pro 9800 to chce jit s delickou aspon na 2500Hz. Ja mam rad zvuk vyskacu s wg, takze bych asi volil 6.5, delicku 2000 plus minus a vysku ve wg. Ale to je ciste moje preference.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 8. 3. 2023 23:01)

Re: Co postavit? Budget 800 €

N.A. Pavle myslim že jsi nepochopil o čem píšu 4p není myšlen žádnej 4 palec ale 4pásmo s 12-6,5-4-0,75 big_smile (ještě jsem na to přes tebe tehdy bral tenkrát ty kundorfy za opravdu nemalej peníz)  a malá alternativa byla 3p s 10-5,25-1 ...a není to u mě o vkusu ale pečlivým několikaletým předcházejícím výběru dle mých kritérií.

Měl jsem v ruce všechno co v letech 2008-2014 bylo na trhu a vybral pro sebe to nejlepší co bylo k dispozici v ucelený řadě . Ve hře bylo jen AT jako alternativní možnost za víc peněz) ale basáky v simulacích vycházely hůře a moc velký objemy. A nic jiného požadovanou kvalitu a parametry co jsem hledal bohužel nenabízelo. smile Nic víc v tom netčeba hledat. Proč u revelatoru 26W kov a ne papír není určitě na psaní tady (měl jsem k dispozici oba). Ohledně zabalení jiných výrobců se tak myslím už delší dobu děje smile Nový repráky se fyzicky dělaj víceméně už jen v asii.

Není co dodávat...

Re: Co postavit? Budget 800 €

Dejve čtyřka je myšlen 4 ohm ten 5" střed

Web

(upravil dawsoo 8. 3. 2023 23:12)

Re: Co postavit? Budget 800 €

Jo táák ... no 15M byla k dispozici tehdy jen 4R verze tu osmu tam doděali asi nedávno a i tak ničemu to myslim nevadí. ba naopak i tak preferuju na pozici M a TW 4R před 8R, líp jde s nimi pracovat maj nižší Le a je i rezerva v citlivosti +3dB při napěťovým buzení 2,83V. Kondíky sice jsou větší ale u takovýho nákladnějšího projektu mě to v rozpočtu zas tak netrápí. Bedna s 8R basákem ve výsledku vyjde vždy 8R+. D tý 3p jsem navíc počítal s 4R verzí 26W.

Není co dodávat...

Re: Co postavit? Budget 800 €

N.A. napsal:

Ještě, že všichni nemají vzácně velmi podobný názor jako ty a  Kocour, to by totiž většina výrobců měničů mohla zavřít krám smile

Jo no vypada to ze tlacime skenspik, jenze ma to sve opodstatnene duvody, a s dawsem jsme k tomu oba dosli nezavisle.Kdyz chci delat projekty na urovni, tak mam naroky:
- existence aspon trochu ucelenych rad u daneho vyrobce, at to v te bedne trochu vypada
- v dane rade se mi musi libit technicky i zvukove basak i stredak
- kombinovatelnost repro ruznych vyrobcu zvukove, satori sv plus skenspik uz delat nebudu, uz jsem zazil az moc pripadu kdy si to nesedlo a je to pro mne ukazkovy pripad. Ostatni nejsou az tak markantni.
- to posledni, co pri projektu chci, je zjistit ze se mi dane repro nelibi zvukove, a musim menit. U Skenspiku se zvukove da sahnout mimo celkem tezko. Nevim cim to je, ty jejich repra vetsinoi nejsou co se tyka mereni nijak nejlepsi, purifi bliesma sb satori casto meri v ruznych aspektech lepe, ale to co merime stale povazuju za nedostatecne pro popis zvuku a ocekavani, takze dokud nedam repro do bedny a neposlechnu, tak nemuzu rict.... Samozrejme vynechejme repro s vylozene spatnym merenim.

Podminky, nebo spise celkove filozofie vyse, neuproste pro mne vymazava vetsinu vyrobcu ze hry. Co tak nejak stoji za rec je nize:
Satori, zde se mi libi zvukove vyskace, a stredobasum se tez nebranim. Jako dobry, jen nekombinovat...
Vifa NE rada, vyskace ne, basaky bohuzel nedostupne, skoda
Wavecor, rada BD za mne vyborny
Seas, velmi zridka se da neco vybrat
Bliesma, uzasne veci, neni co dodat
Purifi, technicky pokrocile, zvukove nemam zkusenost
Accuton, hmm hmm zajimave sem tam neco, kombinovatelnost spatna
Dayton, obcas neco se da
Viawave, asi nej paskace, je tam videt ze nekdo u toho premyslel


Eton monacor ....naprosto prehlizim

PA a poloPA sleduju, ale vetsinou vzhled je to co je pro mne omezuje, a pokud najdu dobrou hifi alternativu tak nemam duvod delat kompromis co se vzhledu tyka.

Staci se zamyslet, sepsat si to, a clovek zjisti ze moznosti zas tak moc neni.

ruzne DIY repro

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

dawsoo díky.

Kocoure naprosto dokonalý rozbor situace valnou většinu z toho pohledu sdílím a rozumím Ti. Aby bylo pochopeno jak jsem ten výrok myslel, nebylo to nic proti vyzdvihování SS nad ostatní, jen takový filozofický konstatování. A je to tak třeba i s autama. Lidi jsou myšlením a cítěním nastavený velmi rozlišně a proto tolik různých aut a jejich barev, většinu z těch co potkávám na ulici bych si nepořídil ani omylem.

Web

(upravil check 9. 3. 2023 9:58)

Re: Co postavit? Budget 800 €

Ještěže si na reprácích upravuju parametry podle potřeby. Jinak bych se z toho vybírání vobkreslil. Vždycky tomu repráku v továrním stavu něco chybí a nebo je to zase drahý jako prase (a i tak něco chybí - třeba špatnej rozměr).

Taky použít a zkombinovat některé repráky není nic jednoduchého, co se týče výhybky. Člověk musí vědět co dělá a proč, jinak to dopadne špatně a celé je to pak vyhodnoceno poslechem jako chyba repráků, i když třeba není.

Proto jsou ty Scan-Speaky vhodný pro začátečníky, protože jsou sice drahý, ale aplikace do reprobedny a práce s výhybkou nemůže už být jednodušší a prakticky vždycky s nimi bude dobrý zvukový výsledek. Jenom je to už trochu nuda ten Revelator - už jsou cca 25 let starý a teprve za poslední dobu přišly srovnatelný kousky na trh.

Historii si můžete počíst zde:
https://www.cfuttrup.com/history/scan-speak.html

Web

(upravil Kocour 9. 3. 2023 11:05)

Re: Co postavit? Budget 800 €

Check, ano, presne.

Kdyz to neni ono, tak nekdy staci mensi uprava urovni. Ale casto to je ladeni na nekolik mesicu, ruzne delicky, urovne, rady vyhybek, tlumeni,.....nechat to odlezet  a znovu. Ty sb a satori plus ss jsem ale uz delal tolik projektu, dale ruzne 2p, pak slysel ruzne ne moje komercni i diy bedny s nimi, ze uz mam dost dobrou predstavu a nazor. Vetsinou jsem to dotlacil do slusneho stavu, vetsina by byls s vysledkem ok, ale to nestaci.

Co bych tak rad jeste z repraku zkusil jsou AT desitka a stredak sdkm, viawave wg verzi, neco z purifi, wavecor wf270bd a wf182bd04 myslim, bliesma be dome midrange, ...

ruzne DIY repro

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

To je vše vývoj.
Ale z hotových stavebnic, jak bylo zadání, toho moc není (myslím na úrovni).

dokken,
Co říkáš na ten Kocourův projekt?

Web

(upravil Kritik 9. 3. 2023 19:00)

Re: Co postavit? Budget 800 €

To je dobré smile Před 15 léty Seas pomalu high-end a dnes
Scan-speak pro začátečníky big_smile

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

Nj, Seas tu byl dostupny diky JJJ. Vse bylo lepsi nez Tesla a podobne. A od te doby dost zamrzl.

ruzne DIY repro

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

Kritik: Chápej to tak, že na SB-Acoustics si začátečník totálně vyláme zuby a pak bude říkat, že to hraje blbě. Pokud chce začátečník, aby mu to hrálo dobře, tak se mu vyplatí koupit dražší měniče s čistou nerezonující membránou jako Revelátory a jednodušší a levnější výhybku zvládne spíš nastavit s lepším celkovým výsledkem.
Od roku 2008 poněkud vzrostly platy v ČR a i reálná kupní síla vzrostla, euro už taky není tak drahý, no minimálně já jsem se posunul z peněz vydělaných na brigádě do jiných peněz. Měniče jsou tímpádem dostupnější.
Tehdejší Seasy byly také opravdu jenom z důvodu distribuce JJJ-Sat. Však jsem tenkrát dělal hromadku z doprodeje od nich. Dneska je ta distribuce také jinde a já jezdím pro repráky po 200-300 kg do zahraničí osobně.

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

Mě by hodně lákala verze se SS Classicy, co popisoval Dawsoo, tedy Al kalota 9800 (ta je neuvěřitelná), ten novej 15W kompozit středobas, ale s 25W basem. Dal bych ho do 65L uzavřenky... To by se mi líbilo. Ale já jsem retromil a jsem trošku ujetej na tu kategorii Troelsových 3-way Classics smile
S úspěšným návrhem filtru a dobrými součástkami by to bylo podle mě pro normálního smrtelníka nafurtovní řešení. Pokud má člověk hodně kvalitní zdroj signálu a zesíky - za mě by tomu nebylo moc co vytknout. 10% nahrávek, které jsou opravdu solidní by na tom zahrály hodně dobře a pro zbylých 90% všeho ostatního, i zvukově nepovedeného, je takovýhle setup overkill. Ne zbytečný, ale overkill. Protože většina nahrávek je technicky mnohem níž, než rozlišovací schopnost takovýchto zvažovaných beden. Souhlasím, že Revelatory jsou zvukově super, ale mé srdce patří Classicům. U Seasu také nevím, co bych si dnes vybral..
Nejvíc bych si přál, kdyby se vyráběly zase Classicy v kevlaru s gumovým závěsem, černé i žluté. To by bylo něco.

Pro mě je teploučko křeččího kožíšku ráj.

(upravil BlackRider 10. 3. 2023 9:00)

Re: Co postavit? Budget 800 €

Davide,

High-end to pro mě tehdy byl (kolem 2007). Byl jsem natěšenej, když jsem zde sehnal Seas L15RLY/P a 25TAFC/D myslím od Marka Kyselýho (kdepak je mu konec?). Hrálo to slušně - hlavně na tu velikost basáku jsem uchcával z těch basů. Jenže ono to bylo tím, že jsem předtím měl skoro všechno v uzavřence. smile Navázat L15 k 25TAF... byl problém (myslím, že mi to tehdy psal i dawsoo), protože basák celkem směroval na děličce a výškáč tam ztrácel dech. První zklamání bylo, když jsem BR nasimuloval a vyrobil dle TSp v datasheetu a až jsem se naučil měřit TSp jsem zjistil, že milý L15 je parametrově jinde a nesouhlasí s datasheetem. To jsem u Seasu nečekal. smile

Web

Re: Co postavit? Budget 800 €

BlackRider, pokud myslíš tohle, tak SEAS měří fs:

Resonance frequency fs is measured using 2 Vrms sine wave. Please be aware that differing power levels and measurement methods may give significantly different fs, and consequently different values for other parameters dependent upon fs.

zdroj: http://www.seas.no/index.php?option=com … Itemid=281

Takže záleží na charakteru Cms(X) a od toho jsou odvislé ostatní parametry. Přepočtem by zbylé parametry měly sednout velmi blízko.

Re: Co postavit? Budget 800 €

Ano je to tento kus. Připlácnul jsem tam magnet, protože to je lepší. smile
Chápu, měří to jinou metodou. Neměla by ale poddajnost být v nějaké výrobní toleranci? 1,6 vs. 0,8 mm/N (tužší gumová vlnka, středička) je dost rozdíl, ne?

Web

(upravil Kocour 10. 3. 2023 10:48)

Re: Co postavit? Budget 800 €

Rozhodne souhlasim, zacacetnik z toho bude zklamany, a zkuseny tez, jeste vic, pokud na tento zvuk teda neni zvykly, nic proti tomu.
Abych na SB17 radu nebyl tak kriticky, tak asi nej implementace zvukove byl Buchardt S400, to bylo uchazejici, ale ta lenost a udusenost tam byla stale.

Sica 6.5H 1.5C nebo jak se to jmenuje (at uz stredobas tak i coax, delal jsem s obojim), je znatelne lepsi zvukove. Breakupy nema moc zvladnute, tez to neni na jednoduchou vyhybku, s nizkym radem. Presto to hraje normalne.

check napsal:

Kritik: Chápej to tak, že na SB-Acoustics si začátečník totálně vyláme zuby a pak bude říkat, že to hraje blbě. Pokud chce začátečník, aby mu to hrálo dobře, tak se mu vyplatí koupit dražší měniče s čistou nerezonující membránou jako Revelátory a jednodušší a levnější výhybku zvládne spíš nastavit s lepším celkovým výsledkem.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 10. 3. 2023 11:17)

Re: Co postavit? Budget 800 €

Ohledně repro ano je to i o vkusu mě se třeba SB nelíbily nikdy (a neřekl bych že jsem byl zrovna nezkušený) ,tenkrát je dotáhl pistole SB15 a SB17 a byl z nich přechodnou dobu poměrně nadšenej,nicméně mě to fakt vůbec neoslovilo (tenký,upištěný,dobrá mikrodynamika,mizerná makrodynamika,co kus to jiný průběh breakupů) a naopak spíš možná i k mý škodě, mě to od týhle značky uplně odradilo. Výškáče od nich mi přišly také o nic lepší než Vifa a možná horší než levný SS discovery, tak někde kolem úrovně seas excell či wavecor. Blbej pocit jsem měl i třeba z řady Iluminator od 12MU až po 18WU dlouhej former nebo ten motor? nevim,o značce to fakt u mě nikdy nebylo a není... prostě se mi to buď líbilo a nebo nelíbilo a bedny z toho co mi čímkoliv nesedí, bych si nikdy pro sebe bez ohledu co říkají jiní nepostavil. Výšky byly až na ten debilní hnusnej s čímkoliv blbě kombinovatelnej "fidget" design naštěstí ok. big_smile

S tím že se s revelatory dobře pracuje plně souhlasím,ale pro uplný amatéry je to imho škoda,ty repráky si zaslouží korektní návrh. Sicu znám myslím z dob nedávných více než dobře (řada jejich hifi reproňů pochází a vychází ze spolupráce z dob xavoše kdy odešel od SS) a vidím/slyším to stejně v tomhle ohledu jako kocour.

Není co dodávat...

Re: Co postavit? Budget 800 €

Já SBčka nepoužívám v originálním stavu...

Web