Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » TESLA Popular AR 2.5

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 36 z 36]

Re: TESLA Popular AR 2.5

Koncem týdne nebo začátkem následujícího do Otrokovic zajedu. Korpusy se dříve vyráběly ve Veletinách. Je to na půl cesty mezi Uh. Brodem a Uh. Hradištěm. Ovšem zda jsou výrobci i v tomto případě to zatím nevím. Na můj vkus jsou fádní, nepřinášejí žádné nové řešení, což bych u nového výrobku čekal.

(upravil Benazi 6. 2. 2023 20:51)

Re: TESLA Popular AR 2.5

Pan křivda, dělal pro Teslu pak pro Tvm, jak skončila TVM produkoval pro Canton, párkrát jsem tam byl pro ozvucnice, ale v nabídce je nemá.

Vzhledem k osazení  Tesel jsem typovál folii,

Re: TESLA Popular AR 2.5

Takže měniče za 3000 se dají do beden a napálí se cenovka 40k? Hmm. Má smysl tam pak třeba dávat lepší měniče nebo to už raději si nechat udělat o někoho na zakázku celé bedny ?

Re: TESLA Popular AR 2.5

Bedny i výhybky jsou dělané na tyhle měniče, takže výměna samozřejmě smysl nedává. Cena se mi taky zdá dost napálená, ale neslyšel jsem je, tak to nemůžu tvrdit.

(upravil dawsoo 8. 2. 2023 20:27)

Re: TESLA Popular AR 2.5

Mě vždycky pobaví chytrolíni co nemaj vůbec žádnou představu o výrobě čehokoliv a co kolik stojí a špekulujou nad cenovkama věcí big_smile

Když vezmu v potaz cena pult s dph = 37, 990,- Kč za pár,  za sloupový 2,5p = tak je to za hubana defakto, za zaváděčku za náklady + pokrytí aby se to vůbec vyplatilo a nebyl to provar...
Tak ok repráky (6ks) nejsou rozhodně za 3k ale spíš za 4,5-5k
Dva Skelety v tomhle dýhovaným čistým provedení slušnej stolař za míň než za 10-12k dneska nikomu neudělá
Vyhýbky počítám 3k
Tlumení terminály šrouby a další drobnosti 0,5k
Marže na hifi pro obchodníka je 20-40% z pultovky

Jsme na cca 19k bez marže s marží 26k a kde je nájem,daně,energie, logistika a konstruktéři a personál za práci a návrh? Stačí se podívat čím je osazený a za kolik se prodává cokoliv jinýho v krámě smile A nemusíme chodit ani daleko ,tuzemští jiní výrobci to maj uplně stejně ba ještě nepříznivěji z tohodle pohledu a to si to často aby srazili cenu ještě prodávaj sami. Takhle se dá zjebat defakto uplně všechno na trhu,nevim kde se bere debilní názor že cenu má dělat jen prostej součet ceny materiálu big_smile Cena matroše v slušný výrobě nekomplikovanýho zařízení jako sou bedny je 1/5 až 1/10 ceny výrobku na pultě to ví každej kdo se aspoň trochu ve výrobě pohybuje!

Není co dodávat...

(upravil bastl 8. 2. 2023 20:26)

Re: TESLA Popular AR 2.5

Tak tak. Skelet dýhovaný třípásmo, před třemi lety 12K.

(upravil Benazi 8. 2. 2023 21:10)

Re: TESLA Popular AR 2.5

Přesně tak, 15000 kaček.
https://i.postimg.cc/7hxvCfGn/IMG-20200506-WA0001.jpg

Re: TESLA Popular AR 2.5

Spíš mě udivuje nepoměr ceny měničů a celkové ceny. Že je takový kus nábytku drahý nerozporuji.

Re: TESLA Popular AR 2.5

Dawsoo: Nevím sice kolik si vezme stolař, nicméně truhlář co dělal ozvučnice pro mě, na nich strávil tak 2-4h času, tak řekněme 5000Kč práce+1000Kč materiál. Celkově ty přímé náklady budou výrazně menší než odhaduješ, naopak režijní náklady a marže budou tvořit větší část. Neřikám že je to špatně, jen si myslím, že pokud by to postavili třeba na Scan Speaku disco a dali tam o pět tisíc větší cenu, bude to "vypadat lépe"....

Re: TESLA Popular AR 2.5

Zas je rozdíl jaký objem, použitý materiál, jestli je použitá CNC mašina, zafrez reproduktorů.

Re: TESLA Popular AR 2.5

Benazi: Tak něco podobného jako tu máš ty + ještě odskočení středu a výšky + vnitřní horna - dělal sice dva dny, ale ještě zároveň s tím dělal kuchyňskou linku, účtoval mi šest hodin, ty 2-4h byly na jednodušší pravidelné bedny jen se skosením hran....

Re: TESLA Popular AR 2.5

kotel napsal:

Spíš mě udivuje nepoměr ceny měničů a celkové ceny.

Na cenu reproduktorů nekoukej, Poláci si ji stejně nemůžou nadsadit jako třeba Němci. Pokud ty STX mají kvalitu konkurenceschopnou nebo lepší, je to jasná volba. Zrovna prvky W.18 nejsou zrovna běžné, u plecháče snad jen WF146 od Wavecoru.

Re: TESLA Popular AR 2.5

tom-m11, 6 hodin na ofrézovaní desek včetně výroby vzpěr, slepení bedny, osmirkování, nalepení dýhy, obroušení, nalakování několika vrstvami laku? To je dobrej.

Re: TESLA Popular AR 2.5

Hippo07: Bez toho lakování....

Re: TESLA Popular AR 2.5

Zase jsem rozbouřil diskuzi, ale alespoň jsme se něco dověděli.
Mně se líbí přední bassreflex, ale nelíbí se mi výškový repro. Mají představit i třípásmo, tak jsem zvědavý. Bylo by zajímavé je slyšet vedle regálovek od heeskofa, co se řeší ve vedlejším vlákně za podobnou cenu.

(upravil emge 9. 2. 2023 21:16)

Re: TESLA Popular AR 2.5

Myslím si, že nie je možné takto porovnávať kusovú výrobu so sériovou.
Tak snáď vyrobia aspoň 10 párov tohto typu reprosústav. A potom sú všetky ceny úplne inde. Od meničov, cez materiál, po stolárske práce. Nakupovať budú predsa za veľkoobchodné ceny.
A ak to s výrobou reprosústav myslia vážne, tak ozvučnice by si mali vyrábať sami.

Mne to pripadá viac ako marketingový projekt založený na "značke", imidžu a dizajne. Potvrdzuje mi to aj tá ďalšia "značková" hi-fi bižutéria. Cena podporená marketingom má evokovať u zákazníka určitú "exkluzivitu".
Z technického hľadiska je to, podľa mňa, nezaujímavé. Kombinácia 1+7+7 je dávno prekonaná a nezmyselná. Takže predávať bude musieť marketing so zameraním na laikov.

kotel napsal:

Mně se líbí přední bassreflex...

V čom?
Sú to stĺpy, tak snáď sa dá predpokladať, že budú použité vo väčšom priestore a ďalej od steny (ak to má byť Hi-Fi).
A je to 2,5 pásmo! BR má väčší (celkový) priemer, ako pri maloobjemovej "regálovke", a stredobas je v spoločnej "komore".

Příspěvky [21 až 36 z 36]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » TESLA Popular AR 2.5

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£