Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Ahoj, chtěl bych tento basák použít pro kamaráda do cenově nenáročného aktivního subwooferu. Od Antonia už mám plátový zesík. Nakolik se dá věřit těm parametrům, měřit nemám možnost a v simulaci to vypadá celkem schopně v uzavřence cca 60 litrů. Nižší citlivost není na závadu, určení - hlavně filmy, podpora pro uzavřené regálovky, co mají dolní mezní kmitočet kolem 75Hz, -3dB. Na webu neuvádí Dexon xmax, což je celkem problém.  Díky za názory. V simulaci BassBox6 Pro to vypadá následovně.
http://kritik.pavel.sweb.cz/Dexon-HRB3015014/SPL.jpghttp://kritik.pavel.sweb.cz/Dexon-HRB3015014/GD.jpg
http://kritik.pavel.sweb.cz/Dexon-HRB3015014/XMAX.jpg

(upravil Crashpc 27. 8. 2015 16:58)

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Za tu cenu je to dost zlé, a ještě sázka do loterie. Do loterie dost špatné, kde asi nevyhraješ. Pokud to má být slušné, hezké a nové, tak doporučuju nějaký slušný autohifi reproduktor. Třeba Helix Deep Blue/Dark Blue je za příjemnou cenu, a je to kus slušného repráku, a ty peníze se za něj vyplatí vypláznout hned.

Pokud nechcete platit, a nevadí, že to nebude "top notch", tak bych za 500 včetně poštovného pustil 15" Omnitronic.
Skoro bych ho i daroval, nicméně za všechno by měl člověk položit nějakou "oběť" nebo zaplatit cenu....

https://i.postimg.cc/VS4SZ2Yp/2221194.jpg https://i.postimg.cc/YGsvMgLx/2221195.jpg

Není to absolutně Bůh ví co, ale už teď je jasné, že to bude o malý kousek lepší než ten Dexon.

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Tie hned prve checkove slova to vystihli, hento nie je ani dobre, ani lacne. Ved taky SAL XPRO 30100 vyjde lacnejsie a to je neporovnatelne lepsi basak (89dB/1W; porovnatelna rezonancna frekvencia, Qts=0.4 a aj Xmax bude podla mna vyssie). Len neviem ci je dostupny aj v CR. Inak ale verim ze aj u vas sa v tej cene najdu pouzitelnejsie basaky.

Gladen Alpha 12 podla mna bude lepsia volba za nizsiu cenu, ale nie su k nemu TS parametre, takze to by bola strelba na slepo, za 1990 ale mas Gladen M12, ktory je na tom podobne ako ten SAL co som spominal.
V rovnakej cene ako ten Dexon je Infinity REF1260W, ktory bude tiez neporovnatelne lepsi.

Ten Dexon je proste velmi velmi zla volba.

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

No a já bych se zeptal jak to takhle "z dálky" můžete poznat? Podle čeho jste usoudili, že je to zlé, ba dokonce velmi zlé? Úplně klidně to může být poslechově, měřením lepší než JBL nebo Infinity za stejnou cenu.

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Opravdu chceš doporučovat ze známého šitu pravděpodobně další šit (Podle mě po přečtení parametrů to musí mít Qt nad 1), a tvrdit "co kdyby náhodou hoší"? Takhle nákup přece z principu nemůže u jednoho kusu probíhat. Vpodstatě to považuju za podělávku na tazatele. Očekává autoritu, která mu řekne "TOHLE JE DOBRÝ", a ne "nevím jaké to je, tak to kup".

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

A kde vidíš, že mu to doporučuju? Problém je, že ty, jako autorita, zavrhneš něco ještě dřív, než se s tím seznámíš jen proto, že máš jakousi dřívější zkušenost... vlastně s čím? S DRB řadou? Uvědomuješ si, že tohle je úplně něco jiného a klidně to může být dokonce i jiný výrobce? Klidně to může být sračka, ale taky to může být pořádně milý překvapení, to prostě s TS parametříků a fotky nepoznáš... stejně tak to Q, zavrhneš reprák jen proto, že jsi naučený, že Q nad "něco" = šit? Myslel jsem, že jsme se pohli, ale tohle mi připomíná telecí léta na amplionu... hmm

(upravil KocuR 27. 8. 2015 22:10)

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Tak pise ze to chce hlavne na filmy a ine basaky mu ponuknu minimalne zaujimavejsi frekvencny rozsah.

Q nad nieco nemusi znamenat ze je to shit, ale ked uz sa to blizi k jednotke, tak to najde vyuzitie skor inde ako v subwooferi ktory ma podporit regalovky.

(upravil Halen 28. 8. 2015 11:21)

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Pánové, hádat se netřeba. Já si rád vyslechnu návrhy na jiné měniče. Od Tondy jsem se dozvěděl, že ten ELAC má boost na 35Hz. Konstrukce co zamýšlím, musí být strohá. Kostka, maximálně 60 litrů, uzavřenka a basák 12 palců nebo i víc wink.  Pokud možno černé barvy, bez křiklavých popisků. Měl by brát hezky odzpoda, protože filmy, výsledné SPL nemusí být vysoké, protože budoucí uživatel neholduje vysokým hlasitostem. Nemá to sloužit jako sub do auta, ale zároveň s funkčností jako decentní kus nábytku. Cenově to musí být přijatelné. Možná jsou ty požadavky protichůdné či nerealizovatelné, ale proto se ptám, než něco koupím. Kdybych nebyl omezen objemem, klidně bych udělal další bandpass s ARN312. Jenže to je přes 100 litrů objemu a to je moc.
-
Napadl mě Dayton DCS380-4, charky jsou v plně vytlumené closed bedně 60 litrů.
http://kritik.pavel.sweb.cz/Dexon-HRB3015014/DSC-SPL.jpghttp://kritik.pavel.sweb.cz/Dexon-HRB3015014/DCS-XMAX.jpghttp://kritik.pavel.sweb.cz/Dexon-HRB3015014/DCS.jpg

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Subwoofer do auta jsme nemysleli nikdo jako že to máš do auta, ale jako reproduktor s označením "autohifi", tedy od "typických" výrobců, kteří vyrábějí pro autobudky. Dají se tam najít slušné modely, které bezproblému využiješ i doma.

Antonio:  Snůška šitových parametrů do sebe zapadajících spolu se stejně šitovou historií je pro mě vypovídající dost. Q je jen jeden z mnoha reprezentativních parametrů, které jsou vždy vidět hned, spolu s těmi, co vlastně ne moc paradoxně ani vidět nejsou. Sám o sobě (o vyšší hodnotě) to ještě průšvih není, ale je to u šitu typický průvodní spolusymptom, že je to prostě bahno s lejnem.
To nemá s tím  jestli jsme se pohli nebo ne vůbec nic společného. Takovou věc tímto způsobem mě rozhodně nikdo neučil.
No, názor i jiný návrh jsem k tomu už dal, dál nemám co...

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Halen: S DCS380-4 to vypadá dobře, s objemem se drž při zemi, boost membránu rozhýbe hodně, takže sub může zůstat hezky kompaktní. Z 12" třeba SD315A-88. Kdybys nechtěl objednávat ze zahraničí, šly by použit i Monacory TC, 8" mám v autě, nevím jakou to má reálnou Xmax, ale Xlim obrovskou, cenově už ale nejsou zrovna lákavé, jen z druhé ruky.

(upravil Halen 29. 8. 2015 22:06)

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Ještě bych se vrátil k tomu reproduktoru Dexon. Crashi, opravdu se domníváš, že ty parametry jsou prostě vymyšlené? Že ten reproduktor ty parametry nemá? Jak bych potom mohl věřit jakémukoli datasheetu k reproduktorům na stránkách výrobců?
Parametry z datasheetu
Fs=29,1Hz, Re=3,6Ohm, Le=2,32mH, Qms=4,32, Qes=1, Qts=0,81, Mms=157,7g, Vas=70,07l, Cms=0,189mm/N, Sd=514,35sm2, Bl=10,18
-
Antonio, DSC380-4  je v plně vytlumené closed ozvučnici 60l tlumen dokonce více, než ideálních Qtc=0,707

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

1/ Ty parametry s impedanci sedí, jen Mmd je nesmysl.
2/ Já vím, ale padá dřív než Dexon, ten by s boostem už hučel, kdežto u Daytonu se to srovná.

http://s19.postimg.cc/xhuslkzu7/screenshot_6.jpg

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Aha, já už tuším, proč se rozcházejí simulační křivky Amlionu a BassBoxu 6. Ty asi nemáš započítán vliv, že ozvučnice není nekonečně pevná, ale "nafukuje se" (box leakage losses).

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Nafukuje se? big_smile O kolik se rozcházejí?

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Peak 65,5 Hz +1,69dB, F3=37,8Hz, Fc=42,4Hz, Qtc=0,848 pro Qleakage ("nafukování" big_smile)=7 a seriový odpor před reproduktorem 0,1Ohm.

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Ql má Amplion pevně taky na 7. U Bassboxu je právě zvláštní to výsledné Q, když dáš velký (nekonečný) objem, spadne hrubo pod Qts, což je nesmysl. Teoreticky by šlo trochu sundat Qms tlumením kolem repra, ale na Qts se to projeví minimálně.

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Tak jsem to zkoušel, když nastavím objem 100000 litrů a "nenafukující se" (to se mi líbí) bednu s Ql=100000, bez použití 0,1Ohm seriového odporu před basákem a  použití klasického výpočtu bez užití dampingu, Qtc je pro ten basák v BassBoxu  0,812 - stejné jako reprák bez ozvučnice. Jakmile ovšem snížím Ql na 7 a zachovám obří objem 100.000 litrů, celkové Qtc klesne pod Qtc repráku na 0,728. Je to "bedna", kostka o hraně 4,6 metru. Co s tím?  Mám přestat věřit výpočtům BassBoxu? Uf, to by bylo pro mě zklamání.

(upravil check 30. 8. 2015 12:35)

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Halene, vymýšlíš kravinu. Pro tvoje zadání bude nejvhodnější 10" subwoofer kvalitního výrobce, který bude levnější díky menšímu průměru s tím, že mu dáš bassreflex. Pak to bude hrát lépe než 15" v uzavřence.

Na ty mrdky od Dexonu a dalších sraček se vykašli.

Doporučuju z levných Dayton SD270-88 do 60 litrů a BR na 25 Hz. Průměr trubky 80 mm a délka bude 320 mm. Bassreflexovou ozvučnici pro subwoofer tlumit minimálně. Cena 2050 Kč
Případně lepší Scan-Speak 26W-4558T00 se stejnou ozvučnicí a BR - dvakrát větší zatížitelnost a max SPL. Cena 4589 Kč

Dayton DCS380-4 v 60 l uzavřence nejde tak do basů, když přidáte nějakým bassboostem nebo EQ na zesíku, tak půjde do basů lépe a rozhodně bude hezčí pohled na kmitající 15" než 10", ale řešení je to dražší a žere více výkonu zesilovače.

Web

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Už je rozhodnuto, posílám ti Martine peníze na ten Dayton DSC380-4.  Ten plátový zesík od Tondy má boost, takže bude s tím reprákem dobře spolupracovat. Člověk, pro kterého to bude, nepořádá doma SPL dostihy. Děti už má odrostlé, čili nehrozí ani hrabání do membrány.

Re: Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

On dá asi DCS380-4 větší spl i v uzavřence a je fakt, že 15" v 60 l bedýnce bude vypadat moc hezky. Bude mít rezervu slušnou a on to občas ohulí, protože to bude hrát super. Jsem zvedavý, jak hezky ta DCS380-4 bude zpracovaná.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Názor na repro Dexon HRB 30/150/01,4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£