Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výměna středobasového reproduktoru v bednách Tesla ARS 824

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Výměna středobasového reproduktoru v bednách Tesla ARS 824

Zdravím, mám doma staré repráky ARS 824, připojené k tranzistorovému 50W zesilovači. Hrálo to pěkně, ovšem poslední dobou mi začal nějak zlobit basák (ARN 567) v jedné z beden. Při některých frekvencích divně chrastil, zkresloval, nebo jak to nazvat, a to i při nízké hlasitosti. Hudbu poslouchám obvykle velmi nahlas, mám rád když to pořádně "duní", možná těm reprákům dávám i celkem dost zabrat...
No dneska jsem ten "zkreslující" reproruktor asi úplně oddělal - přestal hrát. Když však trochu zatlačím na membránu a posunu ji dozadu, zase hrát začne. Myslím, že bude asi přerušený jeden z těch jemných drátků, které propojují přívodní svorky s cívkou. Už jsem jeden reproduktor s touto závadou opravoval. Až budu mít čas, tak se na to podívám, ale stejně bych ten reproduktor chtěl úplně vyměnit kvůli zmiňovanému zkreslování, asi už je prostě mechanicky poškozený. Nevím, zda-li mám sehnat úplně stejný, a nebo mě napadlo koupit 2 nové ARN 5614 a vyměnit je v obou bednách. Jsem spíš pro tuto druhou variantu.

Má hlavní otázka zní: Můžu bez problémů vyměnit ARN 567 za ARN 5614? Rozměrově jsou stejné, parametry mají podobné, akorát ten ARN 5614 má výkon 60W a ARN 567 jen 15W. Vyšší výkon bych uvítal, alespoň bych více využil můj zesilovač, který by měl být schopný špičkově dodat i 70-80W RMS. Jde mi o to, jestli třeba nebudu muset předělávat výhybku atd...

Děkuji předem za pomoc.

Re: Výměna středobasového reproduktoru v bednách Tesla ARS 824

Bez úprav jde použít, vyšší papírový výkon nevadí, naopak.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Výměna středobasového reproduktoru v bednách Tesla ARS 824

Najdi si na Repromanii stať o vývoji basových repro Tesla/TVM a hned se dovíš v čem se liší. Jinak jej samozřejmě můžeš použít, ale i když je tento novější model dimenzován na o něco větší příkon, tak si myslím, že ti po čase při hlasité reprodukci s výkonným zesilovačem opět nepřežije. Pokud mám zesilovač s daleko větším výkonem, než jak jsou dimenzované reprosoustavy, tak jej samozřejmě lze s nimi používat, ale nemůžeš se nerozumně odvazovat.

Re: Výměna středobasového reproduktoru v bednách Tesla ARS 824

Dobře, díky. Někdy po novém roce si je tedy objednám.
Stejně se divím, že vydržely 35 let při téměř každodenním používání (dříve je měl táta a taky s něma dost řval).

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výměna středobasového reproduktoru v bednách Tesla ARS 824

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£