Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 62]

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Mám tu stejné množství 6" a můj plán byl dát 4 na bednu s tím, že budou v isobariku a to tak, že dva budou koukat normálně z bedny, za nimi tunel a magnety se budou těsně dotýkat druhé dvojice, takhle se dosáhne snížení Qts jako by jsi každému přidal magnet (jako u 226-07), takže je příležitost využít BR. Uzavřenou bych určitě nestavěl.

Další věc, takovou orientací půjde o systém push-pull - teoretické snížení 2. harmonické.

Isobarikem přijdeš sice o citlivost, ale bedna bude dvakrát menší. Taky je vhodné repra k sobě spárovat.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

http://www.audioheritage.org/vbulletin/attachment.php?attachmentid=59894&d=1377876157

Takze verze b? Znam jen c z orange bass aparatu.
Trosku se bojim jak to ma fungovat a zapojit… jsem laik.

Asi nemas nejake schema te skrine, typ BR a zapojeni?

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Ano, B. Nemám k tomu nic a kdybys chtěl konkrétní data tak je potřeba ta repra změřit, stačí základní TS parametry jako fs, Qes a Qms.

Jak mám rozumět tomuto?: Co máš teda zač?

Mám nějakých 10kousků ARN 6604/08...

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

2x ARN 6608 - široký vrchlík, černá barva koše
3xARN 6608 - malý vrchlík, černý koš
1xARN 6608 - malý vrchlík, modrý koš.
4xARN 6604 - široký vrchlík, černý koš


Takový trošku mišmaš, repra netuším jak změřit...každý je nějaký, tak nevím. Co dům/aukro dalo...

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Stačilo by se tu trošku dívat, že jo smile
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15625

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak to nevím, potřebuješ dokoupit dva 6608 nebo čtyři 6604.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak sehnat ještě nějaké 6608 snad půjde, na aukru občas něco je.

Já to měl na 5xrepro pod sebou, namíchání na 4,8Ohm. Takže dokoupím a je to.
To proměření dle odkazu se mě zdá na moje laické znalosti složité, ale třeba po více přečtění či probrání s bráchou by to šlo nějak prokoumat.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Já bych pod to hodil spíš nějakej monstrózní basák, protože ty širokáče půjdou dost dolů a tak vyhoví tomu, že se mu nebude moc chtít nahoru... Na prostor to bude ve výsledku možná i trochu lepší smile

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tohle jsem řešil při poslechu se subem. Hrálo to trošku jinak, prostě středy převažují, ale docela se mě to i pak líbilo.
Ale chtěl bych něco prozatím ve smyslu sloupovek. Pokud se nezadaří, tak pod každý půjde nějaký 15" basák aktivní.

Ale nejraději bych zkusil ty sloupovky. Prostě stejný design 20cm repro sloup.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

ta patnáctka pod se mi zdá jako lepší nápad no...  přestože 660x jsou celkem dobrý repráky pro nižší příkony....

To už bych zkusil, pokud máš ty osmipalce basáky na skladě, vyhodit dva-tři ty středy, dát místo nich ty basáky, vršek trochu zatlumit a měl bys to vyzkoušený bez stavění dalšího sloupu - středů bude pořád hodně, když v jinejch bednách tenhle střed jel s 10-12" spodkem.. co ty na to? Ony ty 660x chtějí hodně obejmu a mít stolitrovou bednu pro tři... to už je mazec, dva by ten sloup mohl pobrat, akorát bys tam musel dát přepážku, tyhle vejšky jsou asi zezadu zavřený, takže tam už bys jí nedával.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

já právě dle rad nechci do stávajících beden zasahovat. Pouze vyvedu středy a výšky kabeláží sólo, jinak nic. Mám sice 4 kusy na pokusy, stála každá asi 800Kč, ale nerad bych je rozvrtával.

Varianta s 15" je fajn, vím, že by to bylo okej, ale na 15" bych tu bednu musel dělat aktivní sub, zesilovač a pak každá by byla v řádu 7-10tisíc.
Takže radši prodloužím sloup pár 8" a hold litráž se nabere že ten spodek může být stejně široký, ale hloubku klidně 2-3x co sloup. Pokud bych šel do isobariku, vyhnul bych se tomu, že budu měřit světlou výšku místnosti jako limit počet repro.

Zároveň jako baskytarista, který 18let hledal zvuk, jsem pochopil, že max na basy 10", více je to líné. Hrával jsem 2x15" a pak jsem přešel na 4x10" pak 2x10" a teď mám 24x5" a jsem nejspokojenější (phil jones).

Takže radši 4x8" než jednu 15" krávu a honit to dalším zesilovačem.
Ale uvidíme, mám tu nějaké dřevotřísky laminované z vyházeného nábytku, tak asi udělám nástřel obyčejné 4x8" bedny, poslechnu a pak začnu laborovat třeba s tím isobarickem. Ten se mě moc líbí, ale jsem laik a nerad bych to spíše domrvil. Sice dřevo je zdarma, ale nějaké večery to zabere.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Dneska jsem proměřil vliv přitisknutí magnetů (jak jsem popisoval v #41) a nevím kde jsem to vzal, ale je to slabší, než jsem si myslel, úbytek Qts jen zhruba -15%. A magnety vypadají následovně:

ARN-165-01/8
Qms: 3,844
Qes: 0,672
Qts: 0,572
Le: 0,609 mH

+ magnet 82x33x17mm
Qms: 3,273 (-14,85%)
Qes: 0,505 (-24,85%)
Qts: 0,437 (-23,60%)
Le: 0,57 mH (-6,40%)

+ dva magnety 82x33x17mm
Qms: 3,075 (-20,01%)
Qes: 0,453 (-32,59%)
Qts: 0,395 (-30,94%)
Le: 0,552 mH (-9,36%)

http://s19.postimg.cc/cit93fypb/TVM_ARN_165_01_8_dva_magnety_82x33x17mm.png http://s19.postimg.cc/hsy7uqiy7/TVM_ARN_165_01_8_dva_magnety_82x33x17mm_spl.png

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Takže závěr  je lepší stavět 4xuzavřenku? Pokud je místo?

Jaký objem na každý kus? Uzavřenka či BR?

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

na 6604/6608 tak 25-35L

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

antonio: s magnetem to změř 2x ... jednou s přitisknutým tak, že se přitahuje, podruhé tak, že se odpuzuje.

(upravil p_petak 2. 10. 2014 16:30)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Pech: děkuji, má cenu jít k horní či spodní hodnotě?Prostor bude.
Chtěl bych jít co nejníže.

Aktuálně jsem testoval 6xARN 6608, jen na stole. Nevím jak to bude zvládat nízké basy, aby to nekreslilo.
Dumal jsem nad počtem repro na jednu ARS7500 a napadlo mě jít na 6xARN660X. Optimální basy.

Stále dumám nad BR...máme u rodičů starší tesla repro, a někdo tam vyndal jednu výšku a nechal otvor prázdný a basuje to lépe.Takový paradox basseflex bez nátrubku.Pouze díra místo výšky, co je zdvojená.Nechápu....

https://www.youtube.com/watch?v=3Q7zvjCQdyg

Pro pobavení...jsem marod, tak jsem si hrál s šesti kousky.

(upravil Benazi 2. 10. 2014 16:45)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

vypočti si  fc uzavřenky,pak si změř rezonanci s otvorem a budeš mít jasno.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

hippo: Pokud se přidává magnet, tak vždy aby se opuzoval, jinak je efekt opačný.

petak: Jestli nevadí větší boudy, dal bych každému 50l s BR cca 8x17cm, zvedne ti to horní basy a sníží výchylku, když budeš chtít uzavřenou, nátrubky ucpeš, stejně je to jen na pokusy... a klidně bych dal všechny do jednoho objemu byť budou mezi nimi trochu rozdíly a nátrubek přizpůsobil. Co se týče srovnání citlivosti, nejjednodušší bude si to odsimulovat, od pasu ti řeknu, že AROčka budeš muset sespojovat na vyšší impedanci.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Basreflex bez nátrubku je popsán v knize VĚRNÝ ZVUK od pana Lukeše. A určitě by prospěl basům samostatný zesilovač.

Web

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak 300litru sloup to uz bude dobra sranda.... Manželka mě s tím snad nevyhodi.
Ty aro jsou ted tusim na 5.7ohm, vysky 4ohm. Basy kombinuji vselijakna 4 (8,8,8,8,4,4)
Vyhybky tu mam nejake univerzali, tak uvidime… bohuzel stavet az na vanoce, do te doby se stehujeme teprve.

Příspěvky [41 až 60 z 62]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£