Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 304]

(upravil reeb 13. 9. 2014 19:24)

Re: Zesilovač sinclair

jardag69 napsal:

Má to tedy cenu stavět ? Jaký by byl zvuk ?

Autor to má postavené...

PMA napsal:

Hraje to jako klasický bipolár s rozumně malým zkreslením. Dobrý spodek, slušné rozlišení a drajv, trochu tvrdší.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 700#215700

PMA napsal:

Tak po týdnu poslechu žádné výhrady, dost mile mě to překvapilo. Velmi dobrá kontrola beden, důrazný zvuk, vyvážené podání od basů po výšky.

Trápení na test bench zvládá bez problémů, zkoušky do ekvivalentní RLC repro zátěže neukazují žádná překvapení, spíš je to jednodušší disciplína, než odpor (DS a BV mají pravdu  smile ).

Kanóny v 1812 bez problémů. Stones Bridges of Babylon bez problémů se sléváním.

To je rozdíl mezi kecalem a rypákem,který vše shazuje a přitom se sám bojí něco ukázat (má-li co, že..)

Web

Re: Zesilovač sinclair

tak teď ještě modernizovat TW big_smile

(upravil jardag69 20. 8. 2014 21:20)

Re: Zesilovač sinclair

Dohnalik napsal:
jardag69 napsal:

Anti... to zdaleka není pravda. Ne všechno se měří a testuje. To by pak nebyl slyšet vliv kabelů. Ty snad s tisícinama nehýbají.
Maximálně s vf rušením a to skoro nikdo nezkouší.

Dobrá kokotina smile
Nejde jenom o ty tisíciny a desetitisíciny, je taky spousta dalších parametrů co mají vliv na zvuk a všehny jsou měřitelný. Nic jako že to nejde změřit, ale je to slyšet, neexistuje, respektive existuje, ale jmenuje se to placebo.

Co přesně jsi na větě "Ne všechno se měří a testuje" nepochopil ???
Možná, že ty děláš všechna možná měření a testy, ale všeobecně málokdo z amatérů dělá nějaké testy na vf rušení.

Je trochu rozdíl když někdo napíše "nejde to měřit" nebo "ne všechno se měří...to skoro nikdo nezkouší"

Re: Zesilovač sinclair

Prokoukl jsi mě, sakra! Jinak kabely vliv mít můžou, je to i měřitelné.

(upravil jardag69 20. 8. 2014 21:28)

Re: Zesilovač sinclair

Věřím, že to je měřitelné. Já to měl zatím jenom ve fázi "je to slyšitelné"
Ale počítám, že je to spíš chybou zesíku než extra přínosem kabelu.
Když by se k zesíku u kterého jsou kabely slyšet, dal na vstup a výstup kvalitní vf filtr, tak počítám, že rozdíly nebudou tak velké, případně nebudou vůbec slyšitelné.

Re: Zesilovač sinclair

Ano, většinou je to tak, že kabely jsou slyšet jenom kvůli tomu, že zařízení je nedokonale navrhlé. Podobně jako je slyšet síťová pračka u DPA, protože DPA mají nízké PSRR (není to chyba, ale vlastnost architektury), nicméně u hypy je to naopak (velmi dobré PSRR), protože pračka zvětší impedanci zdroje.

Re: Zesilovač sinclair

Dohnalík: "síťová pračka" je konkrétně co?

Re: Zesilovač sinclair

sieťovú pračku používajú rybári ked majú špinavé siete smile))

Re: Zesilovač sinclair

OT:Je to mega OT ale pobavilo ma to.

(upravil tubamusic 21. 8. 2014 1:28)

Re: Zesilovač sinclair

sorry za OT: Opravdu je takový problém ubastlit dvě desky, osadit to, poslechnout to a pak mudrovat? Kdybych neměl teď rozdělané jiné věci, tak to snad postavím jen tak, aby se vědělo.. Občas mě tyhle hovory o ničem docela pobaví, ale jindy je mi líto lidí, který to myslí s bastlením vážně, že to musí číst. Dovoluji si tvrdit, že znám na vlastní uši akusticky snad všechny hudební nástroje běžně používané v symfoňáku nebo v rockových kapelách, na několik nástrojů i hraju, proč pořád řešíte "nesmysly" v podobě setin THD, síťových praček, kabelů, atp atp. Hledáte trumpetu trumpetovější, housle houslovitější, hlas zpěvnější či co? Je pravda, že pokud jsou dobré parametry, je zvuk věrnější, ale ucho je vždy rozhodující. Několikrát se mi potvrdilo, že pokud nějaká aparatura opravdu "hraje" má potom i dobré parametry. Zkusme více poslouchat a pak mluvit. Možná pak uslyšíme to, co se skrývá za tím měřením.

Web

Re: Zesilovač sinclair

Ono je to stejně fuk. Když si poslechnu originální nahrávky Armstronga, tak z toho mám lepší požitek, než z většiny kvalitnějších nahrávek.

Re: Zesilovač sinclair

Len škoda že Armstrong nemá žiadnu ani len priemerne kvelitnú nahrávku. Ja si niekedy púštam muziku nie pre obsah ale kôli kvalite akou je nahrávka zosnímaná  nahraná a zmixovaná. smile

Re: Zesilovač sinclair

To je smutný konec hifisty

Re: Zesilovač sinclair

to je hifismus dotažený do extrému smile

Re: Zesilovač sinclair

Vieš čo je extrem. že mam doma asi triapoltisíc origo CD a niekedy si nemám čo pustit. to je smutný extrem sad

(upravil mordoo 23. 8. 2014 23:28)

Re: Zesilovač sinclair

Sorry za OT, nakolko je to iny zosilovac ale tato tema ma ku tomu podnietila a nechcem zakladat nove vlakno. Kreslil som dosku . Snazil som sa ulozit tranzistory tak aby boli co najlepsie tepelne previazane. Isli by od spodu dosky takze priestor nad nimi sa daju pouzit. V plosaku su diery na ich uchtenie do chladica popod dosku. Mechanicky by to bolo celkom pevne.
https://lh4.googleusercontent.com/-LhSu8I-OUJY/U_kCLVn9bII/AAAAAAAAEws/p6k30Kg-j5I/s128/Capture.PNG

Da sa to pouzit?

Re: Zesilovač sinclair

Myslim si ze budes nadavat, ked to budes osadzat na tie tranzistory rozne orientovane po celej ploche. Ked su vedla seba v jednom smere, tak ich tam naveklas. Avsak tu budes musiet velmi presne ohybat, pripadne operovat pod doskou. To je ale len moj prvotny dojem, nie skusenost s takymto rozostavanim po celej ploche.

Inak si to pekne natesnal.

Re: Zesilovač sinclair

Zkusil bych se zbavit těch propojek když pošleš data.

Re: Zesilovač sinclair

Tá zem je celá zle! Zahoď celý návrh a začni odznova...

(upravil djsteve 24. 8. 2014 13:22)

Re: Zesilovač sinclair

Nieje to štastné riešenie davať tranzistory pod plošák. Sam som to tak niekedy riešil a moc sa mi to neosvedčilo.

Příspěvky [261 až 280 z 304]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£