Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Lze provozovat v reprobedně silný 15" reproduktor 4ohm výkon cca 350Wrms a k němu 1" výškový 8ohm reproduktor?
(na ochranu výškového reproduktoru bude samozřejmě použita pasivní výhybka, která se musí extra spočítat a vyrobit)

odjakživa mám zažito a většinou sleduji složení reproduktorů o společné impedanci, jenže rád bych použil poslední domácí zásoby  smile

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

"provozovat" by sa to dalo, rozdiel v impedanciach nemusi robit problem. Avsak:
1. prvoradou ulohou vyhybky nie je ochrana vyskaca
2. bude ten silny 15" reproduktor hrat dost vysoko aby sa dal rozumne nadviazat na ten 1" vyskac? Lebo ked to je nejaky subwoofer, tak ti ten basak bude hrat do nejakych 400Hz a vyskac od napriklad 2kHz, pricom vsetko medzi tym bude len nahodny bordel.

Napis o co konkretne ide a tu sa urcite najde niekto kto ti napise aky nezmysel to je.

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Tu ochranu výhybkou jsem myslel, jako že basový reproduktor bude hrát celé pásmo a ten 1"výškáč jen to vysoké včetně ochrané žárovky
Reproduktor výškový mám buď JBL 2412h a nebo Selenium D220Ti a na jaké frekvenci to mám dělit pro výpočet výhybky to zatím netuším...

Jinak ten basový reproduktor je nějaký 15" BETA3 s výkonem 350W na 95,9dB a frekvencí podle manuálu od 34hz do 3,5khz odkaz zde:
http://www.secozvuk.cz/download/product … 075-uw.pdf

(upravil maxell 30. 4. 2014 13:14)

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

No hrát to nějak bude, středobas napřímo a výškač přes výhybku pokud jsem pochopil...zvaž 2 stejné výškače 8Ω zapojené paralelně.
Pokud basák končí u 3500 Hz celou tíhu středů a výšek ponese výškáč a lepší když budou dva.  Jaká je char.citlivost JBL ? Basový uvádí 95.9 dB
a měla by být přibližně stejná. Selenium D220Ti  109 dB...je to vhodná volba do sestavy ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Maxelli, kolik jsi navrhl a postavil beden, že tu kážeš bludy?
Základní otázky tu položil KocuR. Basák sice papírově hraje do 3,5kHz, ale změřené frekvenční charakteristiky od výrobce nikde nenajdeš. Není u rozsahu frekvencí udáno pásmo, v kterém to je udáno. Klidně tam mohou být 10dB hrby. Chtělo by to změřit, návod jak na to na Audiowebu je. Navíc 15" reproduktor bude určitě nad 1kHz vykazovat znatelně směrovost. Je-li výškáč citlivější, nevadí, že má rozdílnou impedanci od basáku. Citlivost se doladí výhybkou.

(upravil maxell 30. 4. 2014 14:36)

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Amen, pravím Vám...díky profesore za výklad a nauky, hned se cítím chytřejší...navrhl a zkonstruoval nějaké a všechny...nevěříš, co ? hrály, něktré dodnes, to jsou mi věci...posluchám totiž hudbu a ne grafy, fiktivní čísla z displeje, víme ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Hippo007 hele, jestli je to na nějakou disko tancovačku, tak je asi fuk jestli to bude hrát jako z prdele, hlavně když to bude nahlas a bude to hezky dunět a cinkat. Pak není ani potřeba dávat středový reproduktor smile Takže jediné co musí pořešit, je zatížitelnost toho výškáče a vyhybku.

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Bludy to vskutku jsou, to mi připomnělo maníka, co chtěl v Electroworldu poradit, které ze dvou sluchátek budou mít víc basů, přišel starší pán prodejce a zíral na rozsah - "10 a 15Hz" povídá, "takže tyto".

Ale o co jde, s impedancí problém není a kombinace s D220Ti by byla naprosto ok, ovšem jen pokud tomu dáš vhodnou výhybku, v opačném případě to bude paskvil (co třeba i bude stačit).

(upravil jardag69 30. 4. 2014 18:17)

Re: Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Jestli mají ta sluchátka 10Hz s max poklesem 3dB proti 1kHz, tak bych si jedny vzal.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Basák 4 + výška 8ohmu jde to?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£