Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Ahoj kluci,

tak jsem se dostal ke konstrukci svých beden. Pro připomenutí - jedn áse o odladěná třípásmo s touto sestavou:

ARV 3604 - černá textilní kalota
ARX 130-20/4
ARN 6614

Na vše si chci odladit výhybku a dostat z měničů to nejlepší, co se od nich dá čekat.

Nyní ale chystám konstrukci. Mám nařezané dřevo, vše mám olamelované a nachystané ke slepení. Chybí mi pouze vykroužit otvory pro měniče. Chtěl bych se poradit s vámi zkušenými a domluvit se na rozložení měničů. Jde mi hlavně o to, jaké nechat pro jednotluvé měniče komory. Výškáč je jasný, ale co ARX a ARN ....

Trápí mě především ARX. Jistě mi doporučíte, abych umístil měniče co nejblíže k sobě .... a taky bych se to rád pokusil udělat. Předpokládám, že zmenšit mezeru mezi reproduktory na minimum je nejlepší volba. Tady je otázka, jaký objem zvolit pro ARX 130-20/4 ..... osobně nemám ani ponětí v jakých objemech se pohybovat ..... počítal jsem, že by to mohlo být rozumné někde klem 8-mi litrů.

A co se ARN 6614 týče, tak tam si také nechám poradit.

Jde mi o to, abych se neunáhlil při vykružování otvorů. Přece jen mám jen jeden pokus, že ano. Nechám si opravdu poradit. Rád bych udělal ten nejlepší krok a proto se raději ještě jednou obracím na diskuzi.

Všem děkuji za finální rady při konstrukci.
S poděkováním a pozdravem
Wema

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Však ten arx hoď do simulace... když si chceš odladit vyhybku tak tohle je maličkost

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

No nevím velikost objemu pro reprák se podle simulace netrefuje moc dobře. VAS má 3l co jsem se dočetl, a taky záleží na spodní děličce. Navrhovaných 8l je dost, já bych dal 4-5. Repráky raději co nejblíž k sobě, vertikální směrovka pak nebude takovej průser. Čím dál od sebe budou, tím větší rozdíl vzdálenosti (a času) při změně vertikálního úhlu a tím bude směrovka divočejší. Ale jsou různé pohledy na věc a každý ti asi poradí něco trochu jiného. Obvykle se doporučuje vzdálenost středů 5/4 vlnové délky na dělicí frekvenci, tam je teoreticky minimální index směrovosti.

(upravil Jurawood 13. 12. 2011 16:45)

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Jefe jaká je podle tebe přesnost simulace třeba v procentech objemu. Však ten ARX má fs někde kolem 105Hz a dělit bude min o 2 oktávy výš. Jestli dát 4 litry nebo 8 na tom bezpečně pozná.

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Wema napsal:

Mám nařezané dřevo, vše mám olamelované a nachystané ke slepení.

Mám tomu rozumět tak, že to bude takový menší šatník? Viz podobný design? Dýha se dáva až pak, případně bych lepil tu papírovo-plastovou či co to je...

Co se týče rozmístění, je vhodné si to předem zobrazit ve 2D třeba v Solid Edge, aby to lahodilo i tvému oku + držet se blízkého umístění + dbát na difrakce: Edge. Difrakcí předejdeš nejlépe výškou ve zvukovodu nebo značně zaoblenými hranami. Plastový předek ARV můžeš zfréznout.

Objem pro ARX cca 5l, pro ARN 30-40l, vystlat tlumením, molitan na stěny, vatelín doprostřed.

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

A sakra .... asi se trochu zptrácím .... je toho na mě čím dál tím víc ... moc mě teda nešetříte. Nešlo by to trochu polopatě ? smile Budu se snažit, aby to dopadlo co nejlíp ...

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Nic ve zlém, ale jestli se v tom ztrácíš už teďka, tak jak chceš ladit výhybku?

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Já se na výhybce asi moc podílet nebudu ..... to nechám zkušenějším .... asi by to v mé režii moc nedopadlo.
Dobře .... zkusím si ujasnit základní fakta, které jsme tu schromáždili:

1) ARX 130-20/4 umístím do 5 litrové komory
2) ARN 6614 něchám ve 40 literch objemu
3) reproduktroy se budu snažit dát co nejblíže k sobě tak, abych ovšem zachval trochu design

Co se základních věcí týče, mělo by to být vše .... myslím, že bych něměl co pokazit
Díky za další tipy

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Ahoj kluci,

tak aby jste si nemysleli, že jen melu a nic se nekoná, tak přidávám pár fotek ze stavby. První fotky jsou z práce, kde jsou to trochu fušoval s kolegou smile a zbytek u mě v dílně. Jsou tam vidět efekťáky a jeden sloup, který mám už zpříčkovaný a zlamelovaný. Sloup vypadá dobře. Bedna plná komor a výztuh.

Za kvalitu se omlouvám .... po ruce byl jen mobil.
Dále se bude pokračovat v pátek.

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří mi v tomto pomohli dobrou radou a ukecali mě do třípásma smile

Foto zde http://leteckaposta.cz/298421374

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Tak jo pánové .. jak je to dlouho co jsem začal ? Dva, tři roky ? A ony to měly být na začátku jen monology smile http://www.repromania.net/forum/downloa … hp?id=7307

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

no vida, hodně hodně šikovnej

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

noo sáákyš, krásné tongue Nádhera.. šupšup pěkně komplet zdokumentovat,nafotit do projektů ! smile

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo TESLA, aneb fínále nekonečného příběhu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£