Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 291]

(upravil mechanik 3. 12. 2013 14:51)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ja nejaky nedostatok citlivosti na basoch kvôli tomu že nebudím módy nepocitujem. Každý basák má 88db/2,8V/1m. Sice mám pre basy koncák 2x400W ale tomu sa aj tak príliš nedá vyhnúť pre to že to počuť je. Už keby to bolo samotným zdrojom tak ten celkovo výkonnejší koncák o tolko viac nestojí. Pekne si sa rozpísal smile Antonio len chcel povedať že na rozdiel od neho (a odomna  big_smile) si neukázal žiaden výsledok ktorý by to potvrdil. No sice neviem čo sa považuje za malú miesrnosť. Ja mám 4,5m x 6m. No verím že pri trochu nesnahy nebude problem ukázať zlé výsledky.

Dúfam že neolutujem že som zase niečo písal, teraz ma Zorg bude citovať a nutíť k dalšej odpovedi big_smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

10 bylo symbolickým označením pro tři nebo čtyři, kdyby to ještě někdo další nepochopil. cool Jinak pokud autorita poví, že ta simulace je velmi orientační, uklidním se, pokud ne, chraň vás pámbů! lol

Měřit a ukazovat další výsledky se mě nechce, a stejně mám jen jeden sub.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Poukud vím, žádnou simulaci nikdo nezpochybnil. Je tu evidentně tak malý průnik pochopení, že opravdu nevidím smysl v tom pokračovat.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Išlo len o to aby si to hned nevidel tak čiernobielo a mám pocit že to sa už stalo, ked to porovnám s temou na ktorú o pár strán skôr je odkaz.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Už ani kolikrát nevím, jestli čtu příspěvky od mechanika nebo od CrashPC... lol Chjo...

(upravil Zorg 3. 12. 2013 17:45)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Antonio, a co že přesně z té tvojí simulace ti máme odkejvat? Že i s jedním subem máš na většině plochy rovnoměrné basy?

Mechaniku, tady nejde o to vidět něco černobíle. Naopak, já mám růžové brýle a strašné nadšení. Ale bohužel z podstaty věci, i kdybych se na hlavu stavěl, tak něčeho s jedním subem prostě dosáhnout nejde.
Celá tahle debata mi připomíná famózní repliku z Madagascaru 3: "Budeme boháči, na nás se fyzikální zákony nevztahujou" lol

mechanik napsal:

No sice neviem čo sa považuje za malú miesrnosť. Ja mám 4,5m x 6m. No verím že pri trochu nesnahy nebude problem ukázať zlé výsledky.

Ale hoši, to jsou základy sakra. Nedivte se tu definicím a račte si to prosím dostudovat. I já jsem se přemoh.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Já už na to prostě nemám dál chuť, snad v jiném dredu nashledanou. smile

Mechaniku nereaguj, je to provokace! cool

(upravil MaBat 3. 12. 2013 20:29)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Teď, když jsem konečně přišel na skvělej argument?
Zní: mám rovnoměrný basy i s žádným subem! Můžu to nasimulovat i naměřit... Rovná čára přes celou místnost. Sice to nedává moc velký tlak, zhruba na úrovni akustického šumu v místnosti, ale sedí to. big_smile


Ja nejaky nedostatok citlivosti na basoch kvôli tomu že nebudím módy nepocitujem.

Kdybys je nebudil, tak nic neuslyšíš, už to pochop. Že se do nějaké míry vybudí vždy a všechny, tak to prostě je. V reálu se žádný mód nedá nevybudit vůbec. Nic jiného, než ty rezonance ale na basech nemáš!

To není tak, že basák prostě hraje, jako by hrál někde ve volném prostoru na náměstí (nebo podle cháry SPL ze simulátoru ozvučnice), a akorát ho to vlivem místnosti na pár frekvencích zesílí nebo zeslabí. - To je úplně zcestná úvaha, pokud si to někdo takto představuje. Ten basák vytvoří jen takové zvukové pole, jaké mu místnost dovolí.

(To samozřejmě platí, dokud nejsi hodně blízko u zdroje, tam se to neuplatní. Kdyby se v tom chtěl někdo nimrat. Což je taky důvod, proč může být v opravdu malé místnosti jeden sub hned vedle posluchače docela dobré řešení - pro toho jednoho posluchače.)

(upravil mechanik 4. 12. 2013 0:19)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

antonio, na Zorga už nebudem big_smile

MaBat napsal:

Ja nejaky nedostatok citlivosti na basoch kvôli tomu že nebudím módy nepocitujem.

Kdybys je nebudil, tak nic neuslyšíš, už to pochop.

MaBat napsal:

To není tak, že basák prostě hraje, jako by hrál někde ve volném prostoru na náměstí

No vidíš na námestí módy nebudú a tiež to hrá.

Inak som mal napísať nie že nebudím ale že sa ich snažím nebudiť preto že mám reproduktor ktorý dokáže hrať sám o sebe od 25hz hore a nepotrebujem budiť prvý mód aby som dohnal pokles nejakej eminence ktorá dola má -20db.

MaBat napsal:

To není tak, že basák prostě hraje, jako by hrál někde ve volném prostoru na náměstí (nebo podle cháry SPL ze simulátoru ozvučnice), a akorát ho to vlivem místnosti na pár frekvencích zesílí nebo zeslabí. - To je úplně zcestná úvaha...

asi takto scestná a to som sa ani nemusel príliš snažiť pri umiestnovaní:

https://i.postimg.cc/p96Nmbm9/2152292.png https://i.postimg.cc/z3hqTsgb/2157008.png

Proste ked sa chce dá sa aj s jedným reproduktorom k simulácií velmi dobre priblížiť. Pole na ktorom tieto výsledky mám je pre mna dostatočne velké. Samozrejme pod prvý mód sa nesnažím dostať aj ked tušim antoniovi to pri vhodnom umiestnení celkom išlo.

(upravil Zorg 4. 12. 2013 1:12)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

No vidíš na námestí módy nebudú a tiež to hrá.

Tvl, to už je opravdu moc i na mě yikes

mechanik napsal:

Inak som mal napísať nie že nebudím ale že sa ich snažím nebudiť preto že mám reproduktor ktorý dokáže hrať sám o sebe od 25hz hore a nepotrebujem budiť prvý mód aby som dohnal pokles nejakej eminence ktorá dola má -20db.

Jestli dobře vidím, máš sub v rohu, což myslím znamená, že budíš všechny módy. Btw, vidím tam +/-10 dB.


Antonio, přečti si laskavě Toola od str. 197, začal bych "THE BASICS: Room Modes and Standing Waves".
Mechaniku, str. 62 "What Is a Small Room?"...

(upravil mechanik 4. 12. 2013 1:17)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Sub nemám, ako vidíš nepotrebujem. Je to meranie jednej reprobedni, druhá nemá hotovú budku... Je to tak 2m od bočnej steny a 1 meter od zadnej žiaden roh... to dole je prvý mód.

(upravil Zorg 4. 12. 2013 1:31)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

To je jedno, jak tomu říkáš - jestli sub nebo reprobedna - pro to, o čem se tu bavíme...
Tak já mrk na obdélník a zvýrazněnej bod v rohu... Co je to velký svítivě zelený v rohu teda, teď na to koukám znova - za dveřma? (jestli je to kytka, tak tě sežeru lol)

(upravil MaBat 4. 12. 2013 8:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

mechanik napsal:

No vidíš na námestí módy nebudú a tiež to hrá.

Je to jak mluvit do dubu. Se zvetšující se velikostí místnosti modální hustota v daném pásmu roste, tj. pro volný prostor (nekonečně velkou místnost) je to limitně nekonečno módů, ne žádný. Proto to tam taky může hrát "volně" a i proto je to na basech ve větší místnosti obecně lepší, než v menší - i to už se tu psalo.
Opakuju, že cílem je budit maximum módů, ne minimum. A problémem není jejich velký počet, ale právě naopak.

Už ani nevím, co se tu kdo snaží tvrdit smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg: S tím nucením si něco přečíst by jsi už mohl přestat, konkrétní výtažky k tomuto tématu přečtené mám a mnoho jsem toho už i zapoměl. To mě ale vůbec nevzrušuje, poněvadž co je mnohem důležitější je právě ta simulace, která mi řekne nesrovnatelně víc než bádání nad pdfky. Mimochodem mám odpověď od autora REWu* (až tohle jsi mě donutil udělat, ptát se na tak triviální věc, kterou jsem dopředu dobře tušil) na otázku, zda to je přesné a kdo má zájem, můžu přeposlat, zkráceně: je.

*kterého ty neuznáváš, to samé bych si já však nedovolil říct o EG

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

* nevím jak jsi na to přišel...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Tak jsem z toho stále jelen, a stále nevím co vybrat... Před třemi lety frčela LAB12/15, nyní už zas ne...asi ještě pár let počkám smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg:  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 21#p286521

NTom: Jak jsi na přišel? Nebo šetři na to BMS a budeš mít pokoj. smile Neumím si představit, že by něco mohlo být o moc lepší.

(upravil Zorg 4. 12. 2013 10:31)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Aha, tak pokud vycházíš z tohohle, tak... hmm2

Zorg napsal:

Bůhví co je to za simulaci

To bylo spíš myšleno tak, že sice nevím jak je ten program udělanej (vlastní algoritmus té simulace) ale vlastně ani nevím, cos chtěl simulovat - co tím chtěl básník říci. Pokud to, že máš 20Hz přes půl pokoje, tak dobrý...


antonio napsal:

Mimochodem mám odpověď od autora REWu* (až tohle jsi mě donutil udělat, ptát se na tak triviální věc, kterou jsem dopředu dobře tušil) na otázku, zda to je přesné a kdo má zájem, můžu přeposlat, zkráceně: je.

Zajímavý přístup, ptát se někoho, jestli něco má dobře. "Ano mám" by mě přišla nejpravděpodobnější odpověď. Radši to sem pls postni...


antonio napsal:

To mě ale vůbec nevzrušuje, poněvadž co je mnohem důležitější je právě ta simulace, která mi řekne nesrovnatelně víc než bádání nad pdfky.

Ono v těch pitomých pdfkách jednak načerpáš základní povědomí o problému, seznámíš se s řešením jiných co už podobné simulace dělali před tebou, abys ho pak mohl konfrontovat s tím, co třeba naměříš u sebe, a nedivil se nad základními věcmi. Mimochodem je tam i odpověď na "bádání" NNNTomase, z kteréhože repráku basy krásnější jsou...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

antonio napsal:

Nebo šetři na to BMS a budeš mít pokoj. smile Neumím si představit, že by něco mohlo být o moc lepší.

Jako kdyby zrovna na tomhle u subu záleželo... smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MaBat, to bol asi zlý príklad, bral som to tak že plochy od ktorých sa bude zvuk odrážať sú vzdialené a odraz bude mať pre to už menšiu intenzitu. Tak teda bezdozvuková komora, myslíš že v nej by to nehralo? big_smile

Příspěvky [201 až 220 z 291]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£