Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Odrušovací filtr Elfis

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 23 z 23]

Re: Odrušovací filtr Elfis

Ok, prostě jsem dal měřák postupně na jednotlivé fáze a to co ukazoval jsem napsal, nic víc, nic míň. Pokud je to kravina prosím, já o těchto věcech mám pouze povrchní znalosti, proto se zde ptám i když to pro některé může působit jako že jsem idiot, ale tímto se alespoň učím.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Chtěl jsem to napsat, pokud to bylo měřeno čítačem v multimetru a pokud je ta konkrétní fáze hodně zarušená, je klidně možné, že ukazuje nesmysly...

Jinak já mám pocit, že frekvence je dána vzdáleností a polohou vinutí v generátoru a jeho otáčkami, v rozvodně už teda nevím co by doregulovávali..... ?

Re: Odrušovací filtr Elfis

Teoreticky v  některých rozvodnách (tuším ve 2) lze hýbat s frekvencí, prakticky nikoliv, páč celá el. soustavy jede v synchronním chodu, ty rozvodny jsou na místě DC spojů (např s rakouskem máme DC spoj) no a tam lzue "doštelovávat frekvenci , aby měniče byly synchronní se sítí. V okamžiku, kdy se alternátor přifázovaný k síti rozkýve až vypadne ze synchronu, začíná ta správná "sranda"...
Na trafách se dá různým zapojením "štelovat" tzv hodinový úhel, což je velikost fázového posunu mezi primárem a sekundárem, zjednodušeně řečeno. To štelování se provádí různým zapojováním částí vinutí dohromady. Trafa s jedním vinutím mají hod. úhel daný a je uvedenej od výrobce.
Když si představíš víde traf pracujících paralelně (elektrizační soustava) tak je víc než žádoucí, aby fšécky trafa která jsou spojena na primáru i na sekundáru paralelně, měla stejný fázový posun mezi primárním a sekundárním napětím, jináč sa budů "honit" průdy dokolečka, hřát a tavit a požírat energii, což jaxi nechceme....
hodinovej úhel je vlastně fázový posuv vektorů napětí myšleno od fározu napětí vyššího směrem k fázoru napětí nižšího (je jedno které z nich je primárem) a jestli se nepletu tak jedna hodina je 30° fázovýho posuvu.

Příspěvky [21 až 23 z 23]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Odrušovací filtr Elfis

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£