Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Odrušovací filtr Elfis

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Odrušovací filtr Elfis

Ahoj,
dostal se mi do rukou 220v/380v 100A odrušovací filtr Elfis. Vzhledem k tomu že v síti u nás je stále nějaké rušení, má cenu jej vyzkoušet?

Jeho konstrukce odpovídá prvnímu příkladu zapojení v odkazu, říkal jsem si že bych na U1-V1-W1 připojil 230V a U2 by bylo pro DAC a předek, V2 pro konec a na W2 bych dal PC. Očekávám od toho že neuslyším v bednách lupnutí když otec zapne brusku, nebo když se zapne lednice taky to ruší.

Díky za rady.


http://www.elfis.cz/shop/products/odrus … -odruseni/

Re: Odrušovací filtr Elfis

nebude to fungovat optimálně...
Jak velké proudy chceš odrušovat( výkon spotřebičů)
Rozvaděč odkud jsou jednotlivé "okruhy" je napájenej 3 fázově nebo je to všecko z jedné fáze?

Re: Odrušovací filtr Elfis

Odrušovat by se měli malé proudy, PC žere ve špičce 360W, předek s DAC ani nepočítám a konec při velmi hlasitém poslechu necelých 120W.

Veškeré zásuvky jsou na jedné fázi, už jsem to musel přepojovat na L2 protože L1 byla zarušená hrozně, dokonce neměla ani 50hz, ale kolísalo to mezi 48-53hz, ostatní fáze jsou ok.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Pokud chceš tenhle filtr použít, nech jeden fous v luftě a zapoj fázi na jeden a nulák na druhej (tak jak je to v příkladu 2). Je v tom proudově kompenzovaná cívka, proto to nebude fungovat optimálně, jak napsal dalča - je to konstruované na mezifázové rušení.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Ok, díky, vyzkouším to.
Pokud to neodruší to co potřebuji tak to přenechám někomu jinému pokud to využije.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Jinak lupání ledničky má dost často na svědomí vysoká impedance vedení - podotahovat šroubky po cestě ve všech krabicích ! smile

Re: Odrušovací filtr Elfis

Stalo se, spíš bych měl dát do lednice nové relé. Mám ruskou vitage lednici z 85 roku a vše je v ní původní, snad jen chladící kapalina se v 96 doplňovala.

No nic, asi si napíšu ježíškovi o 800VA oddělovací trafo.

Re: Odrušovací filtr Elfis

To lupání ti ale oddělovák asi nevyřeší..... Škoda že ji nemáš ještě o něco starší, to by byla ještě na plyn a lupání bys neřešil smile

Re: Odrušovací filtr Elfis

To sice ne, ale měl jsem půjčený oddělovák a hrálo to s ním lépe.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Já to budu muset někdy vyzkoušet konečně taky....jsem k tomu pořád skeptický. Ale pokud máš u tebe problém s rušením, tak věřím že tomu ten oddělovák pomůže. Budeš brát EI nebo toroid ?

Re: Odrušovací filtr Elfis

Nebo vyměnit ledničku, tahle musí musí mít ohromnou spotřebu..

Web

Re: Odrušovací filtr Elfis

EI, toroidem prý prochází mnoho rušení.

Víš ke kolika věcem já byl skeptický a vono to fungovalo? Navíc sám kazzatel doporučuje k DPA oddělovák.

Prý je nejlepší kontrukce oddělováku jako je v odkazu níže, ale už s normálním trafem to bylo lepší.

http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2009050605

Re: Odrušovací filtr Elfis

EI bude lepší, díky své nedokonalosti...
Obecně bys potřeboval "malý" odrušovák s velkou příčnou impedancí - tj proudově kompenzovanou tlumici s hodně velkou indukčností a před i za ní kondíky. Fáze proti nule a obojí proti zemi.
100A ti moc nepomůže u malých proudů...
Odklud seš?
Nějaký odrušováky se mi válej pod stolem na zemi, tak bysis to mohl odzkoušet, co ti nejlíp bude vyhovovat.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Konstrukce oddělováku na Cčku asi bude mít nejlepší potlačení rušení ze sítě, ale IMO bude mít ještě horší vlastnosti než EIčko ve dvoukomorovém provedení - napětí bude lítat se zátěží - je potom otázka, jestli to naopak zvuk nezhorší, protože impedance na primáru se zcela jistě projeví i na sekundáru zdroje v koncáku....

Re: Odrušovací filtr Elfis

Bylo mi doporučeno toto, já o tom ještě nečetl nic. Nicméně pokud lítá napětí tak bude EI lepší. Někdy tento týden mi kamarád doveze 1000VA EI oddělovák takže C tím padá. Mimochodem bude to s tímto výkonem potřebovat softstart?

Dalča
Díky za nabídku, odrušení bych rád odzkoušel, jsem ale ze Vsetína.

Re: Odrušovací filtr Elfis

Jde o co nejmenší kapacitu mezi primárem a sekundárem. U toroidu je několikrát vyšší než u EI. Nejmenší je u toho C z odkazu ale takové trafo je nejměkčí a tím pádem nevhodné.

Web

Re: Odrušovací filtr Elfis

Může mi někdo vysvětlit, jak na jedné fázi může být frekvenci jiná, než na té druhé? S Fází i frekvencí se samozřejmě v rozvodnách podle potřeby hýbe, ale ne jen s jednou smile
Oddělovací trafo je samozřejmě super pomocník, ale... Foxi, to nemyslím jako urážku, ale mám pocit, že vymýšlíš fakt chujoviny.

Re: Odrušovací filtr Elfis

CPže?
Základní frekvence v jednotlivých fázích je vždy identická, leda by jedna cívky v alternátoru v Temelímě začla kroužit jináč než ty zbylý 2. smile
může být jiný rušení v každý fázi, ale silová elektřina je 100% ve všech fázích stejného kmitočtu...

(upravil Hippo007 28. 8. 2013 16:56)

Re: Odrušovací filtr Elfis

Jak se hýbe s frekvencí sitě v rozvodnách?
A jak se hýbe s fází. Mé vědomosti mi říkají, že je to dáno trafem (jeho hodinovým úhlem) a nedá se s fází hýbat.

(upravil Crashpc 28. 8. 2013 17:12)

Re: Odrušovací filtr Elfis

Dalča: však o tom mluvím. Prostě haluz co ten kluk vyplodil. Mluvím o příspěvku 3.
Hippo007: Bohužel nejsem tak vzdělanej, abych řekl jak - bylo to dlouho, ale byl jsem v rozvodně na exkurzi, a tam mi tvrdili, že jsou schopný drobně doregulovávat i frekvenci.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Odrušovací filtr Elfis

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£