Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Krásný den všem audioufofilům, máte někdo ponětí, co je použito za operáky v RiAudio AP - 1?
Volal jsem přímo do PEKRA, neprozradí i když předzesík nedělají! Popisky jsou vyškřábány sad
Díky za každý postřeh.

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

To dělají i jiné firmy a asi mají svůj důvod...chceš-li na tom něco spravit, zašli to k nim a oni ti to spraví....je-li důvod jiný, pak máš smůlu...

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Přeji dobrý večer, jestli se nemýlím sám velký guru, pan Dudek? smile Díky za radu, moje nešikovnost spáchala ulomení jedné nožičky u operáku, která byla jen na pokovení a zespodu připájeny velmi nevhodně silným drátem, takže nožička letěla, když jsem brnknul o drát, nahradím oba operáky v obou kanálech a bude klid, sehnal jsem osazenou desku AP 1 a mám doma pouze pasivku RiAudio a chci ji zaktivnit.
Siličem je DPA 220 smile vlastní konstrukce, dle Vašeho návodu, jen netuším, jestli operáky z AP1 jsou aspoň trocha vhodný k degradaci Vašeho konce smile)
Apropo před lety, kdy jste dával seriál o DPA va amárech jsem stavěl, jako jeden z prvních tranz zesíků po zetawatech, traniswatech a spol právě Váš DPA 110 a později dva kousky DPA 220.
Po letech jsem s kamarádem porovnával DPA s Electrocompanietem (přes relátkový přepínač na konci) a hádejte, kdo poznal, co hraje?  smile)

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

A omluva, ono se tu na vláknech tyká, takže ahoj! Asi stará škola smile

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Autorem zmíněného předzesilovače je dr. Sýkora a pokud vím, konfigurace zapojení je podobná v té době uveřejněných předzesilovačů Actidamp. Z tohoto faktu si můžeš udělat představu o použitých obvodech a zařídit se podle toho....

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Děkuji.

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

A ještě jeden dotaz, na DPS jsou místa na trimry pro offset toho operáku, ale nejsou osazená, jde o úmysl, že někdo (od koho jsem osazené desky koupil a ten neví) dal jiné operáky, které offset nastavení nepotřebují, nebo u té "asi TL81" nejsou potřeba ?  smile

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Ha, už jsem objevil na slovanetu, že DC offset nekompenzovat a on je vlastně na výstupu MKT 2M2 paralelně dva kusa, takže není problém. Chtěl jsem nahradit tu 081 OP134 a když nepoužiju offset, tak bych ho tam mohl rubnout přímo (ikdyž má offset jinak oproti TL).

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Promiň, že to tady omílám, na vláknech už jsi to musel číst milonkrát, takže Tvá předchozí rada by mi měla stačit k dalšímu nakopnutí, co dál s tou AP-1.

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Asi tu AP-1 pošlu do světa a začnu s něčím jiným smile vhodnějším, jako předzesilovač pro DPA 220.
A trapně omílaná otázka, co by jsi doporučil?  smile

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Používej tlačítko upravit, nepiš příspěvky pod sebe. Počkej až na tebe naletí moderátor smile

Re: Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Máš pravdu, jsem toho dneska nějak moc nenaspal, tak mi to nemyslí sad

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hilfe RiAudio AP - 1 (Fox Audio)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£