Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Precision Device s Nd nebo Fe?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Precision Device s Nd nebo Fe?

Kterej byste zvolili do W-biny? 100litru objem
http://eshop.prodance.cz/pdn18br40-8-ohm/d-88097/
nebo
http://eshop.prodance.cz/pd186-8-ohm/d-78940/

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

tak jsem vzal to BR40, podle jejich webu je to lepsi prenosove a ma vyhodu v sejmutelnosti Nd magnetu, ktery je prisroubovany. Jen mam strach s ne moc tezke kmitacky

(upravil KarelXth 10. 12. 2012 10:42)

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

Nevybíral bych reprák podle toho, jestli z něj jde sundat magnet. Mimochodem bych chtěl vidět, kde bys ho v Čechách sháněl. O hmotnost kmitačky se starat nemusíš, spíš rozdíl mezi 4" a 5" je důležitej. Ale teď už je to jedno:-)

Ale jestli tě to uklidní, tak PD186 se stejně do Wbinu moc nehodí.

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

a ktere repra se hodej do wbin?

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

Obecně jako do každýho zvukovodu reproduktory s lehkou ale odolnou membránou, velkým Bl a velkou citlivostí, Xmax nemusí být nijak extrémní. Od PD třeba PD1850. Neříkám, že je BR40 špatná volba, jenom mě zarazilo to s tím výměnným magnetem;-). PD186 je spíš takovej těžkej kalibr do většího bassreflexu.

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

a zrovna PD1850 ma tezkou membranu a velkej zdvyh smile

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

No dobře, teď jsi mě dostal:-), naběhl jsem si na to sám. Ono je to trochu složitější, ta "váha kmitacího systému" je relativní vzhledem k síle magnetickýho pole, která s ní hýbe, takže jde o vztah Bl a Mms (Mmd). I tak se tváří PD1850 jako míň vhodnej, ale není to tak, je to léty ověřeno.

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

A léty je prověřeno, že přibližně 20% těchto výborných reproduktorů v těchto a podobných typech beden shoří.

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

No jo, tak to už záleží na schopnostech obsluhy.

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

to preci nezalezi na ozvucnici. Kdyz proste naperu do civky vic nez pobere, tak je jasny, ze se prepali. Spis bych veril, ze se rozmlati pri prekroceni Xlim.
No uz jsem ozkousel par minut a maj grady ty PD. Ted se uvidi, az se bude nazvucovat, jak se dovyladej a kolik vydrzej

(upravil KarelXth 31. 12. 2012 8:16)

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

No ne tak úplně, chlazení všech moderních subovejch reproduktorů je založený na pumpování vzduchu pomocí spideru přes magnetickej obvod ven z reproduktoru a nasávání chladnýho při opačným pohybu. Pokud je reproduktor v boxu, kterej to tak úplně nedovoluje, ať už kvůli malý max. výchylce v ní, nebo kvůli špatnýmu odvodu ohřátýho vzduchu z malý uzavřený komory (a to je právě případ většiny folded hornů apod.), tak se prostě klidně může spálit i když třeba v bassreflexu by snesl mnohem víc.

Ještě se dá říct, že jestli to máš na live zvučení, nebo na nějaký decentní žánry, máš k tomu přiměřený zesilovače a nejsi úplný vyhráblo, tak se to pravděpodobně nestane, pokud na tom budeš valit pětihodinovou drum & bass session a zesilovače budou blikat v klipu jak železniční přejezd, tak se to stát může.

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

to je fakt, tak tohle mi nejak vubec nedocvaklo

Re: Precision Device s Nd nebo Fe?

PD186 je bezva reprák, jen se s ním nesmí moc mlátit, může se stát, že rupne nebo se posune magnet. Do wbiny je to skoro jedno, ty bedny stejně moc dobře nehrajou, tak v zásadě řešíš jen příkon a xmax, tzn aby reprák přežil a dával, o kvalitnim přednesu nejni ve srovnání s jinejma konstrukcema moc řeč

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Precision Device s Nd nebo Fe?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£