Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » výměna žárovičky u analog VU metrů

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Najpravdepodobnejší scenár je, že došlo k skratu - buď pri prepálení vlákna žiarovky, alebo dotykom vývodov medzi sebou/na kostru. Treba to skontrolovať, odstrániť príčinu, skontrolovať tavné poistky (môže ich tam byť viacero - v primári, v sekundárnych vetvách). Vážnejšiu ujmu by to nemalo mať. Ale ak v tom nie si doma, je asi rozumnejšie niekomu to zveriť.

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

vision: zkus kontaktovat opampa https://www.audioweb.cz/profile.php?id=56 . Je z Kladna. Pokud bude mít čas a chuť, bude zesilovač v dobrých rukách.

(upravil vision 24. 10. 2012 18:59)

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Zkusím opampu kontaktovat.
Díky MOC VŠEM za všechno!

(upravil sinclair 30. 10. 2012 22:59)

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Můžu nabídnout stupnicové žárovky velikosti asi o málo větší, než je hlavička sirky, ale protáhlejší /používaly se v čelních panelech autorádií/, mám dva druhy - 12V/50mA a 14V/50mA. Pošlu Ti je klidně jen za poštovné, mám jich mraky. Mám potom ještě žárovky 6V/70mA stejné velikosti a potom telefonní žárovky 12V/40mA, ale nikoliv klasickou telefonní velikost T6,8, ale tu menší T5,5. Tak si změř průměr a délku původních žárovek a já se Ti pokusím tu něco najít, mám toho asi šest nebo osm druhů.
Vím, že existují LED s bombastickou svítivostí a několik jich dokonce mám, které při poloviční spotřebě svítivostí daleko předčí tyhle žárovky, ale žádnou úpravou /zmatnění, zpilování špičky narovno, sražení přední hrany apod/ se mi nepodařilo uspokojivě rozptýlit jejich světlo tak, aby na stupnicích nevznikaly světlejší fleky. Zdraví sinclair

Web

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Problém se žárovičkama snad ani nemám, ale děkuji za nabídku. Třeba se ještě ozvu.
Problém je spíš s tou výměnou. Jak jsem popisoval výše, moc se to nezdařilo.
Psal jsem členu opampa, ale ten má nedostatek času.
Zatím to vypadá na polovinu listopadu. Tak uvidím.
Pokud by ještě někdo o někom věděl, dejte mi prosím vědět.

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Klidně bych se ti na to juknul, ale bohužel jsem až ze Semil.................

Web

(upravil DJ_Rix 1. 11. 2012 21:18)

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Takovej pěknej a zapojením docela vymakanej zes a ty jej popravíš sad

Kouknutím do schématu se mi nezdá,že by jsi to mohl úplně zabít jen výměnou žárovičky. Co jsi s tím vše dělal ? Máš alespoň voltmetr a umíš s ním měřit ? Napájení žároviček je přes jednoduchej tranzistorovej stabilizátor ze 14V napájení, napětí na žárovičkách by mělo být cca 11V. S největší pravděpodobností jsi použil úplně nevhodné žárovičky a neutáhlo je to.

Zhruba uprostřed desky je za výstupními relátky pojistkový držák,osazený pojistkou 630mA. Ty pojistky jsou tam u sebe blízko tři,tebe zajímá ta nejblíže nejdelšímu kraji desky S největší pravděpodobností je po ní. Zkontroluj si to.

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

ondra Ch
Poslal jsem ti email.

DJ_Rix
Nedělal jsem téměř nic, jen přiletoval novou žárovičku místo té původní a zapnul přístroj.
Voltmetr nemám. Žárovičky jsem koupil 12V 70mA..
Podívám se ještě na ty pojistky. Díky.

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Dej mi visione ještě týden a můžeš mi to dovézt smile

Web

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

opamp
Skvělé, to už se dá vydržet smile

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

Co kontrola té pojistky sakra? Vždyť je to na 30 sekund smile

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

No, abych řek pravdu, moc se mi to nechce zase celé rozdělávat. Pokud navíc zjistím, že je to pojistka, co s tím sám udělám? I kdybych jí vyměnil, jak vyměním ty žárovičky, když už jsem to jednou podělal.

Re: výměna žárovičky u analog VU metrů

OK. V tom případě to svěř někomu zkušenějšímu.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » výměna žárovičky u analog VU metrů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£