Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer-objem/strbinovy br

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 35 z 35]

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

Hádam nejdeš robiť štrbinu na 15tku profi big_smile aj ladenie štrbiny je potrebné overeniť zmeraním impedančného priebehu, štrbinu si pekne šírkou doladíš podľa ozvučnice a prednej steny subwoofera, to znamená, rozumnejšie - keď máš 30cm repro, urob štrbinu s rovnakou šírkou, aby to vyzeralo normálne, takže pri objeme a ladení ako som ti uvádzal a šírke dajme tomu urobíš port ktorý plne dostačuje pri plnom vybudení je 30 x 5cm, dĺžka vychádza približne do 30cm, viac určite nie. Ono cez vinisd keď rátam podľa plochy nátrubkou, štrbina je vždy o 1/3 kratšia, aspoň mne to tak vždy vychádza. Samozrejme, že ju treba odrátať od objemu, ako inak smile 30*5*30 aj s doskou 20mm je 4.8L

Web

(upravil wancohoff 30. 9. 2012 11:39)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

jj tak som to myslel,len som sa chcel uistit..skusim si navrhnut dake rozmeri a hodim to ochviilu sem... mne ten winisd pise chybu qts/qes ked tam zadam tie parametre..

tak keby som spravil bednu 40x40x50=70L
br 30x5x30= 5L

problem vidim v tom ze neviem ako zistit objem repra/magnetu. pri tychto rozmeroch to je tych 65litrov, este minus magnet. do 60L by som sa mal zmestit. zadnu stenu, kde chcem primontovat zosik, mam spravit dvojitu? ci to repraku/zvuku nevadi ze oproti magnetu nebude rovny povrh ale trafo atd (je to original zosik z ineho aktivneho sw)

(upravil zuki 30. 9. 2012 19:33)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

Lehké ujasnění. Pro rezonanční kmitočet BR není důležitý objem štěrbiny, ale její průřez x délka. Nevím proč, ale často tuhle blbost s objemem někdo zopakuje...  Samozřejmě pro čistý objem bedny je možné něco z "hrubého" odečíst, zejména pokud je celkově malá. Tzn. odhadni objem basáku, štěrbiny, příček na vyztužení apod... Ale litr, dva se v ladění při cca 60L celkem ztratí...

Průřez si zvol (viz můj příspěvek a i dbmax) adekvátní průměru repráku - tj. z plochy kruhového BR odpovídající ploše BR v cm2 (to co je průměr repra v palcích je průměr BR v cm. tj pro tebe cca průměr 10-12cm, nebo alternativně součet průřezů dvou menších kruhových BR ). Z toho ti výjde potřebný průřez cm2 štěrbiny. Ta - pokud je součástí nějaké stěny (třeba spodní) vychází o chlup kratší než kruhový průměr, ale i když jí uděláš cca stejně dlouhou, tak se nic moc nestane, akorát se ti posune ladění BR trochu níž smile

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

rozměr předku štěrbiny bude stačit30cm *  35 až 40mm. odzkoušeno na LAB 12 wink a to je jiná pumpa

Web

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

Mária brehy na čo si chodil do školy, či matematiku si prefajčil poza školu? Kukni sa na magnet no čo ti to asi pripiomína, žeby to bol tvar valca?
Pí krát er umocnené na druhú krát vé, čož pí je 3.14, er je polomer priemeru magnetu a vé je výška magnetu + kužel membrány zaberie dobrý litrík.
Radšej prednú stenu urob dvojitú, i keď pri tom basáku by som to oželel, zosík normálne namotnuj na zadnú stenu, pri takej vzdialenosti nič neškodí.

Web

(upravil wancohoff 31. 5. 2013 11:10)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

ok diky ozvem sa zajtra ako som pokrocil...

EDIT:

takze som nieco vyrobil, zo zvukom som spokojny,dokaze zahrat dost hlboko (od 30Hz podla testovacich tonov).pri hudbe, a filmoch aspon podla mojho "ucha" presne. nie je to hucanie, kde nerozpoznat tony (to mi robil niekedy ten sw predtym)zosik ma tlacitko na filtrovanie do 100 alebo 200Hz.pouzivane s receiverom sony 5.1. na hudbu v 2.1 a filmy 5.1 s hdmi a audio digit.opt.kablom. obyvacku mam 6,5x3,5 metra. pre riadny pozitok z filmu staci na 35% hlasitosti.z vykonu ..

vnutorne rozmery 36x36x50=64,8L minus magnet minus nejaky objem trafačika na zosilovaci. bassreflex 30x4,5x28cm

ten cierny SW bol ten stary....


http://imageshack.us/a/img14/6636/beznzvu2c.th.jpg http://imageshack.us/a/img545/4106/pa0112561.th.jpg http://imageshack.us/a/img337/7532/pa0112572.th.jpg http://imageshack.us/a/img189/3637/pa0112583.th.jpg http://imageshack.us/a/img513/1899/beznzvusn.th.jpg


EDIT: konecne som doplnil nove foto finalnej upravy.mne sa proste paci vyzor PA:

http://img13.imageshack.us/img13/2453/p5310480.jpg

viac foto po kliknuti hore na mensie obrazky, akosi sa mi nedari vlozit male nahlady.

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

Nuž vzhľadom na štvrtú foto to chce ešte hodiny brúsenia big_smile a zarovnania stien, to si mal hodne rýchlo zbúchané smile mohol by si sa s tým pohrať aby to malo ako tak finálnu podobu.

Web

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

rychlo zbuchane ani nie. len bol som rad ze mam ako taky material a naradie... co sa tyka nerovnosti, a nejakej tej ujdenej hrany, my to az tak nevadi, lebo ked tam pojde (pravdepodobne) koberec tak to zmizne...

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

ohledně toho brummu bych zkusil napájet zesík a pc ze stejné zásuvky, pro obvod tn-c bych se snažil mít co nejméně spotřebičů na daném obvodu kde jsou pc a zes zapojeny, mohlo by to pomoct. ikdyž problematika je o honě složitější a ještě jsem to všechno nebyl schopen vstřebat můžu se mýlit.

(upravil wancohoff 1. 10. 2012 20:26)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

ono je to takto : v obyvacke mam 3 zasuvky,ale je to jednou vetvou takze je jedno ci zapojim vsetko do jednej alebo kazde do inej zasuvky...
este pre vysvetlenie :
mam notebook (nie smejd,stal 1200€,zvukovku ma 8 kanalovu) potom mam receiver sony, a dalej mam zosik resp subwoofer ktory ma klasicky 230v napajanie....

ked pustim zvuk z notebooku do receiveru,NIC nebrumi (front,center,surround) IBA subwoofer. pomaha iba  odpojit notebook z elektriky a ist na baterke...
kable mam dobre....
ked napojim jack 3,5mm na mobil (ten co mavam v notebooku) je vsetko OK a NIC nebrumi.. proste sa nema rad  notebook zo subwooferom v elektrickej sieti. i ked  SW napojim z inej vetvy predlzovackou zo spalne smile brumi...

tiez som si uz "čo to" o tom brumeni precital. a napadlo ma, ci to nemoze byt tym, ze zosik v SW ma len vydlicu....

(upravil pepsimus 1. 10. 2012 20:37)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

nechci tě krmit bludy, jen zkus dat rozdvojku a připojit do ni reciver,zesik i ntb jestli se něco změní. pokud to správně chápu, hraje v tom roli odpor vodiče pen (pokud máš doma tedy zapojení tn-c) a mezi ntb a zesíkem ti teče proud (brum) nejlepší by bylo dát nf trafo do signálové cesty před zes,ale to si myslím dělat nebudeš. pak by mě napadla možnost, kdyby jsi měl oddělovací trafo 230/230 mohl by jsi ho dát před zes. pak by jsi za určitých okolností byl galvanicky oddělenej pokud se nepletu a mohl odpojit pe/n.

pokud se pletu opravte mě.

(upravil dbmax 1. 10. 2012 21:00)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

Nuž keď som mal pred niekoľkými rokmi receiver Sony STR-DE598 a pri zapojení PC/NB mi brumel subwoofer, vždy mi pomohlo uzemniť receiver cez  samostatnú skrutku na zadnej stene a/v receivera, máš to tam aj vyznačené popri pripojení antény AM, presne toto isté sa stávalo kámošovi na STR-DB870, ináč vyriešeli sme to dosť komicky, najlepší výsledok sme dosiahli uzemnením o kohútik na radiátore smile Pekne hrubší Cu kábel 4mm, vidlička. Ešte som zabudol dodať, že výrazne pomohol tienený kábel na pripojenie sw do avr !

Web

(upravil wancohoff 1. 10. 2012 21:42)

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

diky za rady...zajtra vyskusam radu od dbmaxa. ja mam sony STR-DE885 smile starsi, bez HDMI ale to mi nechyba (pouzivam HD player z ktoreho obraz ide cez HDMI do plazmi, a zvuk opt.dig.kablom do receivera) to ma nenapadlo tam hladat daku skrutku na uzemnenie smile

EDIT: je tam, skrutka GND a este jedna SIGNAL... je mi jasne ze ground je uzemnenie...pre zaujimavost co je ten signal...?

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

To je zrejme len označenie pre zemnenie signálu z gramofónu pre vstup Phono.

Web

Re: subwoofer-objem/strbinovy br

pomohlo to super diky smile uz ziadny brum

Příspěvky [21 až 35 z 35]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer-objem/strbinovy br

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£