Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Dobrý den,

co se stane, když odstraním vstupní trafíčka a udělám tak nesymetrické vstupy zesilovače. Jedno trafo má totiž vnitřní zkrat a nové se mi nechce platit.
Je to možné udělat, i za cenu zvětšení rušivých napětí?

Děkuji.

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Na výstupe vstupného trafa je hneď potenciometer na reguláciu hlasitosti,  odstránením  trafa potom nesymetricky dostaneme t.j. živý vodič na vývod č.27 a zem na č.17. Medzi vstupný konektor a ten vývod č.27 by sa patrilo zapojiť  kondenzátor.

(upravil sanoch 8. 9. 2012 16:51)

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Mám tady na jednom konci zajímavou závadu. Při nastavování, jsem vstup živil 1kHz. Na jednom tranzistoru KD 503 docházelo po zahřátí ke zkratování C-E. Setkal jste se někdo s něčím podobým?
Za studena je tranzistor normální.
Sakra tak někde je chyba, napětí všude sedí a zesilovač nelze vybudit, ihned začne ořezávat výstup.
Zapůsobí ochrana, nemohu to najít.
Kopněte mě prosím někdo.

(upravil DJ_Rix 8. 9. 2012 20:28)

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Čistě z voleje,bez koukání na šéma: Proráží se ti podložka pod trandem......

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Asi taky budeš mít pravdu, protože jsem vytáhnul relé ochrany, najednou zesilovač začal spolupracovat, i když ne úplně ideálně, pořád se hřeje více než druhý, ale vyměním zítra ty podložky a začnu znovu nastavovat. musím zkontrolovat modul ochrany. Nepomohla ani výměna relé z druhého bezvadného kanálu. Při zapnutí začne bručet a až po delší době přitáhne zcela.

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

No,to asi nebude jen ta podložka,relé přitáhne takhle blblě protože je tam nějaký další problém,tu podložku můžeš změřit když to nastane.....

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

OK, díky, dnes mám už sežrané nervy, začnu zase ráno a dám vědět.

Děkuji.

Re: TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Bude 330nF na oddělení vstupu vhodný? Jak se to počítá, aby neomezoval dolní mezní kmitočet?

Díky.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZK 210, odstranění vstupních traf

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£