Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Tuner Tesla 3606

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Tuner Tesla 3606

Mám už druhý tenhle tuner furt v tom vrčí trafo, je to asi typová závada.
http://oldradio.cz/ts3606.jpg
http://oldradio.cz/ts3606.htm

Myslíte že by se oplatilo trafo vyměnit za toroid?
(Vím že toroid má menší filtrační schopnost bordelu, ale ten zvuk vræíciho trafa mě ruší při poslechu)
Když se v tom budu vrtat co se tam oplatí "tuningovat"?

Re: Tuner Tesla 3606

Ja som kedysi tento tuner mal a žiaden problém s ním nebol. Ináč to trafo je pomerne veľké a má niekoľko vinutí - bolo totiž použité trafo ktoré sa dávalo aj do príjmača 816A. Ten mal dva koncové stupne o výkone cca 20W.  3606 je v podstate 816-ka bez koncových stupňov a ostatných serepetičiek. Skús odpájať postupne jednotlivé vinutia sekundáru a keď to nepomôže tak sa asi nedá nič robiť. Potom už by pomohla asi len jeho impregnácia.

Re: Tuner Tesla 3606

Isto ti vrci trafo? To nebyvalo zvykom u tychto strojov.

Re: Tuner Tesla 3606

Pemza nepomohla? smile

Web

Re: Tuner Tesla 3606

Možno že to zní debilně ale jak se dělá dipólová anténa k tomuhle tuneru?

(upravil lada 21. 8. 2007 21:46)

Re: Tuner Tesla 3606

Napadl mě třeba tento link: http://www.pira.cz/adipol.htm
lambda půl si umíš spočítat?
Doma máme "závěsný dipól" ze staré anténní dvoulinky, beztak ty srajdy z místního éteru téměř neposloucháme.

Re: Tuner Tesla 3606

co je to lambda?

(upravil lada 21. 8. 2007 21:58)

Re: Tuner Tesla 3606

Vlnová délka, pro 100Mhz (baj oko střed pásma) je 3m. Takže délka dipólu bude cca 1,5m. Mělo by to být tak, že čím je materiál (drát, trubka) dipólu tlustší, tím je širokopásmovější, ale jak moc je to poznat zrovna pro příjem VKV rádia, nevím. Některá rádia mohou vysílat jen s vertikální polarizací, takže vhodnější je asi orientace na výšku.

Re: Tuner Tesla 3606

díky už to jede

(upravil furious 22. 8. 2007 0:43)

Re: Tuner Tesla 3606

Ten tuner hrá velice dobře, představte si měl jsem takové štestí že jsem hned po realizací (a zhruba minutovém hledání stanic) dipólu našel jazz v éteru !!!
-Rádio Devín
-Príjemný dobrý večer! U mikrofónu je Dodo Šošoka.
Počúváte program To všetko je jazz -
Hudba:
Rudy Linka
Benny Green trio
Hrálo to velmi příjemně, dokonce mi nevadilo ani mono (musel jsem zapnout mono kvůli šumu)
Při ukončování pořadu:
Milí priatelia
Som rád že ste nás počúvali.
Od mikrofónu sa lúči Dodo Šošoka a samozrejme spolupráca s tak
šarmantnou zvukovou majsterkou je vždy pozitívna
a velmi dobre sa mi s ňou robí.Na záver si ešte vypočujeme...

když "Dodo" řekl "šarmantnou" tak jsem slyšel jak se usmívá za vousami, a díva se přes sklo na zvukovú majsterku, jako i při věte "sa mi s ňou robí".
Úžasný detail smile
Netušil jsem že ten tuner hrá tak dobře. smile
Jsem velice spokojen s tunerem, a díky za pomoc s anténou.
Ja skončil pořad To všetko je jazz - tak jsem chtěl přeladit na program který běžne poslouchám přes internet.
Poslouchání přes internet mě nebavilo (z tuneru to bude hrát určite lépe)
Našel jsem na stránkách že je to na 106,5 Mhz.
Pořídil jsem tuner.Zapnul jsem, rozsvítil se "displej"
No cejchování je do 102- to není problém -myslel jsem.
Program jsem nenašel.
Na "kuchyňském rádiu" jsem to našel.(10let starý philips kazeťák)
Pak jsem na stránkach oldradio.cz viděl že ten Tesla tuner má rozsah 88-104 Mhz.
Myslíte že 104 Mhz končí?
Dá se to nějak upravit aby měl rozsah třeba 88-107 Mhz?

Re: Tuner Tesla 3606

Da, ale radsej to nerob, lebo nezladis subeh vo vtupnej jednotke, bez patricneho vybavenia.

Re: Tuner Tesla 3606

Hope, ten tuner je laděný napětím, takže úpravou rozsahu ladicího napětí lze například i naladit mezipásmo mezi CCIR a bývalým OIRT, pokud Ti o to jde.
Dá se to udělat třemi trimry, ovšem samozřejmě nesedí kmitočtově stupnice a samozřejmě do toho Furiousi nejeb, jestli nemáš aspoň potuchy, jak takové ladění funguje.

Web

Re: Tuner Tesla 3606

TO sinclair:
ja to dobre viem, ale ked len zdvihne ladiace napatie tak bude musiet aj doladit vstupne filtre, inak mu tam klesne dost rapidne citlivost, ked pohne s filtrami musi doladit aj subeh s oscilatorom. Prepinanie nedzi pasma bolo riesene dvomi sposobmi, bud delenymi trimrami ladenia a predvolby a u novsich strojov klopakom 3ST1.

Re: Tuner Tesla 3606

Chlapci nehádajte sa!

Kdo mi udělá "tuning rozsahu" na tom tuneri Tesla3606 a za kolik?

(upravil godz 22. 8. 2007 18:04)

Re: Tuner Tesla 3606

To Lada - dnešné VKV vysielače od času likvidácie vysielačov v pásme OIRT vysielajú len horizontálne polarizovaný signál. A vieš prečo? Horizontálne polarizovaný signál trpí menej odrazmi. Inak k naladeniu 3606. Dá sa to urobiť aj bez voblera, no chce to mať skúsenosti a trpezlivosť.  Doladil som desiatky 813, 814, 3606 a 816 tiek.  Niektoré kusy som kontroloval na vobleri a naladenie bolo vždy stopercentné.  Dokonca je takýto spôsob nastavenia presnejší, nakoľko naladenie vstupného obvodu je lepšie prispôsobené anténe a jej napájaču.  Inak Furios pokiaľ používaš koaxiál, tak je výhodnejšie zapojiť živý do ktorejkoľvek dierky 300 ohmového vstupu a tienenie dať na kostru (najlepšie tunera). Inak výmena za toroid by Ťa vyšla viac ako by si dostal za celý tuner.  Trafo využíva totiž 4 sekundárne vinutia.

Re: Tuner Tesla 3606

godz: aha, zkusím si udělat "průzkum". Měl jsem za to, že rádia kvůli přenosným zařízením preferují vertikální.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tuner Tesla 3606

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£