Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Tuner hraje nějak podivně

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Tuner hraje nějak podivně

Používám ho zřídka a nevzpomínám si, že by hrál mizerně. Nedávno jsem si pustil na DAB Jazz a říkám si " Co s tím zesilovačem je? Proč to hraje tak mizerně?". Přirovnávám to k tomu, jako když kočka škrábe drápama přes kus plechu. (vyšší středy?) Přepnutím na FM je to podobné. Tuner jsem vzal do dílny na dělané repro s ARN a ARV 161. Tam zvuk nevadil. Pak jsem zkusil ještě jedny menší, modernější dvoupásma. Tam se taky něco neposlouchatelného děje. Nejhorší je to tedy přes zes. Yamaha+2,5 pásmová repra. Domnívám se tedy, že  ten problém ty Teslácké bedny dokázaly úspěšně zamaskovat pro svou -s prominutím-nekvalitu. ? Tuner je tedy opravdu neposlouchatelný.

Re: Tuner hraje nějak podivně

Asi je starý a zralý "na penzi" audio aparáty na konci života, přirozená entropie.
Respas se dá, kondy zejména ale, to je dlouhá povídačka nad rámec příspěvku.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Jirkas 16. 5. 2023 6:57)

Re: Tuner hraje nějak podivně

Mícháš jablka s hruškami, píšeš, že sis pustil DAB Jazz a pak mluvíš o FM, tam Jazz nevysílá.
Jinak u DAB+ a konkrétně tebou zmíněné stanice CRo Jazz je plechovost normální, CRo má přímo přervaný mux haldou stanic a tim pádem má u stanic velice mizerný/nízký bitrate, takže nejen stanice CRo zni otřesně, plechově.
FM je také hitparáda zvuku díky limiterům a šíleně nastaveným procesorům ve spojení s 0dbr, takže tam se také není čemu podivovat.
Jen málo stanic ma pěkný nesprasený zvuk.

Re: Tuner hraje nějak podivně

Dab+ do garáže
Je třeba vyzkoušet  Qobuz první hudební platformou, která na Sonos nabízí streamování 24bitového zvuku ve vysokém rozlišení.

Re: Tuner hraje nějak podivně

I Tidal se dá.. na ebay asi 185,-/3mesice na vyzkouseni nebo se pridat k nekomu ve family skupine

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Tuner hraje nějak podivně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£