Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 8)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

  Stránky: 1 2 3 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 146]

Téma: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Zdravím, zakládám toto téma, protože potřebuji poradit s renovací tohoto gramofonu a chci ho představit prostřednictvím menší fotogalerie.

Moje mamka ho dostala asi kolem roku 85 s TW 40 a repro-bednami 20W od značky VIDEOTON. Používala ho do té doby než se zlomil hrot, což bylo cirka dva roky.Pak se z něj stal stojan na kytky a podle toho taky vypadá.

S kovem si dokáži poradit potřeboval bych pomoct jak na renovaci té dýhy gramofonu asi se bude muset zbrousit a nalakovat nějakým lakem. Dále jestli někdo neví o nějaké leštící pastě či přípravku, který by pomohl odstranit co nejvíce těch škrábanců na tom kouřovém plexiskle je docela dost poškrábané.

K tomu vzhledu bych chtěl poprosit jestli někdo nemá páčkový knoflík na ON/OFF vypínač za nějaký ten peníz bych ho odkoupil.


Než jsem cca po 20 letech zapojil gramofon do sítě pro jistotu jsem ho rozebral a zkontroloval jestli tam není něco zkratováno popřípadě uvolněno. Zde bylo jasné že budu muset vyměnit všechny elyty za nové. Určitě tam nechci cpát nějaký shity, tak pokud by měl někdo kvalitní axiály, tak bych si je taky vzal.

Po kontrole jsem zapojil gramofon do sítě a kupodivu se talíř roztočil bez problému zde pár fotek talíře a převodů.

Nemám jak odzkoušet nýbrž budu muset koupit novou přenosku. Po pročítání různých stránek jsem se zatím rozhodl pro přenosku ORTOFON OMB5E a pak se teprve uvidí jestli jsou převody v pořádku a hraje to jak má. Rameno bude třeba znovu vyvážit a nit nebo co to je nahradím vlascem.

Abych to shrnul tak bych potřeboval poradit s opravou dýhy a plexiskla po případně nějaká vaše doporučení co vyměnit. Popřípadě nějakou tu nabídku součástek.

Děkuji všem za rady a typy a myslím si že tenhle kousek stojí za to zrenovovat a nepoužívat ho jako stojan na kytky smile.

(upravil pzwak 27. 6. 2012 8:34)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Urcite se najdou zkusenejsi opravari nez ja, a poradi s drevem a mechanikou. S plexi si s odstranenim skrabancu nejsem az tak jisty, ale treba na to existuje nejaky figl. K cemu bych se ale rad vyjadril, je vymena kondenzatoru. S elyty TExxx ve zdroji a dalsimi axialy bych si urcite nedelal starosti, pokud nemaji vytlacenou gumovou zatku, malokdy jsou na tom hur, nez soucasna produkce. Za vymenu stoji zelene elyty nastojato (napr. zde C44033.jpg) a urcite odrusovaci hnedy "hovnak" na primarni strane zdroje. Zkorodovane tranzistory asi menit nebude treba, je to vic zalezitost esteticka, pokud jim "neuhnivaji" privody (a to by nemely, byly tehdy vesmes zlacene...)

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Na to plexisklo jednoznačně Silichrom. Dělám to s ním už leta, a nejen škrábance, ale i řezy- nařežu plexi, řezy zabrousím šmirglem od 80 až po 600 a pak na destičku, na který mám nalepenej filc nanesu silichrom a leštím, až se řez leskne jako nový plexi a není vůbec poznat, že se řezalo. Pozor!!! Leštit ručně!!! Ať tě nenapadne použít vrtačku, nebo jinej stroj- při větší rychlosti se plexi zahřeje tak, že se nataví. Pokud jsou rýhy hluboké, doporučuju nejdřív přejet pod vodou šmirglem 600, pak ještě třeba 1500, a hup na silichrom. Když si dáš záležet, bude kryt vypadat jako nový.
Takto jde leštit jak plexi z akrylátu, tak plexi z polystyrenu.

Web

(upravil tek 27. 6. 2012 19:51)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tenhle starej klenot vyhodit by bylo určitě škoda. Silichrom je stoprocentně dobrá volba, jak napsal již předemnou Sagitarius. Já s ním také mám dlouhá léta dobré zkušenosti. Ale jak bylo řečeno výše, jen ručně. Je to práce na dlouhý večery, záleží na poškození.

Originál knoflík někde mám, nový. Ale kde? že. Podívám se ti po něm, ale až o výkendu. Dřív se k tomu nedostanu

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

daman:
Napiš mi do zpráv nebo na email, jestli chceš s něčím konktrétním poradit

Sám sem tenhle gramofon měl.
Je to špička spolu s NC450. Mě se na něm nelíbila kastle, narozdíl od 450ky mi "nepříjde vzdušná" a tak jsem jej prodal.

http://www.volta.estranky.cz/clanky/cs- … nc440.html

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

tek: Díky moc budeš hodný. Kdyby si ho našel kolik by si za něj chtěl ?

sagitarius: Díky za radu určitě vyzkouším, na netu jsem našel tento http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/esh … hromu-90-g ten stačí ne ?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Zítra mi dorazí přenoska a kondenzátory. Objednával jsem to z AME a snažil jsem se vybrat ty lepší, Panasonic,Nippon, Nichicon, Rubycon bohužel tam mám i jeden Yeago sad snad bude OK. Dále nevím za co vyměnit polystyrenové kondenzátory. Jestli za foliové,svitkové,keramické. Podle kapacit mi nejvíce odpovídají fóliové, ale nejsem si jist.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Polystyrenové (styroflexové) kondenzátory nechej být na místě.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Díky za radu určitě vyzkouším, na netu jsem našel tento http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/esh … hromu-90-g ten stačí ne ?

Ano, to je ono.
Ještě k tomu antiskatingu- vlasec tam nedávej! Dej tam zase nit. Vlasec bohužel není tak ohebnej, a navíc po tom kovovým očku hůř klouže, než běžná nit. Použij tenkou PES nit. S vlascem to bude špatný. Potřebuješ aby ramínko bylo taženo zpět ven jen váhou závažíčka, nikoliv odporem vlákna v tom očku.

Web

(upravil tubamusic 2. 7. 2012 21:43)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ahoj. Na plexi bych šel podobně jako na renovaci plastových světel aut. Jsou na to sady např. namátkou zde http://www.top-autofolie.cz/renovace-svetlometu-3M.htm Osobně ale světla renovuji obroušením pod vodou 800 pak dál až do 2000 a víc (podle stavu rýh) šmirglem a rozleštím na leštičce. Výsledek je pak ještě lepší. Silichrom je dost hrubý a nadělá neodstranitelné rýhy.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

daman: knoflik nějak nemůžu v rychlosti najít, ale určitě ho mám. Jestli ho najdu, tak ti ho dám, nic za něj nechci. Jen ho najít, chvíli to bude trvat, zatím makej na ostatním. smile

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

tek: JJ v pohodě beztak je na něm co dělat big_smile

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

tubamusic: V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ !!!!!!!
Plastový skla na světlometech jsou něco úúúúplně jiného! Jsou stavěné na vysoké teploty, jsou tvrzené, a leštěním i leštičkou jim neublížíš. Světlomety v konečný fázi ještě doleštím velkou rychlostí motorovým olejem.  Ale na plexi NIKDY! Opakuju znovu- pomalu a ručně., a silichromem- dělám to už cca 30 let a ještě jsem tam rýhy neudělal- naopak je to jako nový.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

sagitarius: leštím takto i kryty LCD telefonů a další plasty. Nesmíš při leštění dosáhnout takové teploty, aby se to začalo pálit a pak to jde. Silichrom dokáže zničit i hliník, mosaz a dokonce i chrom. Na tyhle jmenované materiály je údajně stavěný. Udělá to akorát mikroskopické rýhy a při odrazech světla to pak dělá takový hvězdičky.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Se silichromem se to musí umět. Ano, umí udělat i rýhy. Mám pocit, že současný Silichrom je o něco hrubší, než býval. Ale je určený mimo jiné i na leštění umělých hmot a laku. Já s ním pracuji také desítky let a bez problémů a krytů na gramo a pod. jsem zrenovoval nepočítaně.
Ale samozřejmě to není jediná možnost, přípravků na leštění je dneska hafo. On se každej naučí pracovat s jedním, a pak se nechce přecházet na něco jinýho. Proč taky.

(upravil sagitarius 3. 7. 2012 18:55)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Jo, tak já tady ještě používám poctivej komunistickej silichrom smile Jasně, přípravků a specializovaných je hromada. Jenže naučíš se dělat s jedním a na jinej je zase kolikrát potřeba jinej postup.  Nezanedbatelný je taky to, že většina moderních přípravků stojí i víc jak desetinásobek ceny těch starých osvědčených- třeba Displex 5g za dvě stovky. Mimochodem na světlomety je perfektní starý klasický Tempo smile a pak doleštit motorovým olejem.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Silichromem jsem si zrovna včera přidělal hromadu práce. Ale - no -  jak se to vezme - pak jsem použil obyčejný čistící krém, a večer u telky leštil a leštil. Výsledek je poměrné dobrý, několik nejhlubších rýh mi tam zůstalo, ale dá se s tím smířit. Nový silichrom je dost hrubý, je to jako brusná pasta.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No tos mě teda nepotěšil. Jestli ho teď dělají hrubější, tak co budu používat? Jedině zkusit klasický Tempo, na světla funguje výborně. Ale jen na zmatnělej povrch, na škrábance ne, protože je zase moc jemný. Takže mě napadá jedině kombinace Silichrom na škrábance a pak doleštit Tempem.

Web

(upravil daman 4. 7. 2012 13:44)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tj díky zkusím tedy tu kombinaci silichromu a tempa. Napřed si to vyzkouším nanečisto na starým plexisklu a najdu si tu kombinaci, která mi bude vyhovovat a výsledek bude nejlepší. Určitě to bude vypadat lépe než teď.

Teď k regeneraci gramofonu kondenzátory jsem vyměnil odstranil rez ze dna a dno nalakoval. Přenosku jsem vyměnil za Ortofon OMB5E a nyní do prvního poslechu zbývá nastavit správný tlak na hrot, což má být 15-22 mN, ale teď nevím jak to poznám v manuálu, který jsem si stáhl z Uložto píšou tlak 2p to znamená 20 mN ??  nebo se pletu

ještě jednou Díky všem rady.

(upravil stiglitz 4. 7. 2012 14:11)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Omlouvám se za pomíjivost odkazu a všem renomovaným výrobcům.
http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0 … +v%C3%A1ha
Je prima.
Doporučovaný přítlak je mezi 1.5 a 2g.

Příspěvky [1 až 20 z 146]

  Stránky: 1 2 3 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£