Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Chystám si postavit třípásmovou bassreflex reprosoustavu. Nevím, co k 8WOOFERU přidat. Zatím jsem vybral střední reproduktor Beyma 5m30 a výškový Dexon HRT 10/80/01,8 ale nevím, jestli je to ideální. Další věc: Materiál jsem vybral MDF desky. Ozvučnice by měla kolem 40l. Jestli byste měli nějaký typ nebo radu, jsem jedno oko.:)

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Není to střední ale středový, jo a ten by myslím šel. Na Dexon se vyser a dej tam třeba T2030 (ty jdou v čr sehnat dobře a pěkně hrajou) nebo něco od Visatonu. 40bude možná moc spíš 30l  Ale na kolik ladit Br z hlavy nevím smile

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Středy(nic jiného,se téměř nehodí) 5MP60/N,středová komora 2-3l,silně vytlumit.Objem 40l,br 7x17cm,36Hz pro ten 8Woofer.Jede  to rovně od 50Hz a s mírným poklesem od 45Hz,a na 70 hz tol má hrb 1db.Výšky bud T2030 nebo něc jiného,výběru je hafo.

Web

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Moc díky, už se těším, až se do toho pustím.

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Stavím totiž stejnou kombinaci a na výškách mám Seas 25TAF/D.Jinak ale nedělej uzavřenku,bylo  by málo basů,ale pokud k tomu plánuješ subwoofer,tak potom uzavřenka 35l.líp se s tim navazuje sub.Těch 40l je takový kompromis,všude doporučují něco jiného.

Web

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

A ohledně té středové komory, mám ji udělat ze stejné mdf desky jako vse ostatni? a stačí přilepit, nebo něčím podepřít?

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Bylo mi řečeno a je to i logické, že optimální tvar středové komory, vzhledem ke zvukovým i konstrukčním vlasnostem je svislý trojboký hranol. Podstava je v místě přední desky a vrcholem je opřený o zadní stěnu. Tvoří optimální zevnění ozvučnice a i tvarem uvnitř představuje cosi jako nedokonalé absolutně černé těleso pro odražené zvukové vlny.

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Teď jsem se díval na net a nemůžu najít nic, kde by se daly sehnat SEASY. Nevíte o něčem? (kolik tak stojí 25 taf/d?)

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Tento výškový reproduktor,už se nevyrábí,já jsem ho získal v akci a plus ještě se slevou v hromadné objednávce.Koukni  na www.seas.cz a stáhni si ceník,tam určitě najdeš vhodný výškáč.Protože jak říká Antonio tak si Beyma 5MP60/N zaslouží lepší výšky než T2030,i když pak se ta kombinace hodí k sobě designově.Ale pozor nehaním T2030 je za tu cenu dobrý výškáč,co všichni tvrdí,ale já sám ho nemůžu hodnotit,jen předávám názory druhých.

Web

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Ceník na seas.cz ale /nelogicky/ není, tady ho máš. Ber kovovou vejšku, třeba profláknutou 27TBFC/G nebo TBF/G.

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

ja bych d 8Woofer dal DSM50FFL a DSM25FFL od Visatonu, sice budou trochu drazsi menice, ale zas usetris na vyhybce diky vyssim delickam. nehlede na lepsi moznost pozdejsiho upgrdu. 5MP60 bych k 8" dal jedine kdybys planoval kino, mel bys snadnou volbu pro satelity...

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Když jsem počítal, jak velká by asi byla středová komora, vyšel mi, aby se tam reprák vešel, dost velký rozměr(hranol pro 5 mp60/n). Popsal by mi prosím někdo, jak ta komora vypadá, abych věděl, jestli nepočítám kraviny?

Re: 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

davemaster:

Jak velký objem? Vnitřní rozměry o straně 1.5dm a výsledném objemu 3l se zdá "velký"? Možná bych objem zvětšil na 4-5l a polepil stěny platy od vajíček.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » 8WOOFER BEYMA: Co k němu do třípásma?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£