Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač WEGA V235

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Zesilovač WEGA V235

ahoj lidi, mám doma na opravu tento zesík, odešli tam koncáky (2SD896 a 2SB776). Nevíte prosím vás čím by se daly nahradit,nebo kde by se daly sehnat?

Díky...

Re: Zesilovač WEGA V235

Další debilní měnič tranzistorů, co si ani neumí otevřít Google a porovnat s jinými známými typy. Dopadne to tak, že některý, nebo oba šlehnuté budiče znovu odkráglují nový pár tranzistorů a pak se toho chopí nějaký zásuvkář s vadaskou, maximálně Avometem I., kterým změří hovno, nemá ani odsávačku a bude to rvát z desky za horka kleštěma.
Během asi dvou minut jsem našel čtyři páry, které s přehledem tu starou dvojici nahradí, ty opraváři.
Lidi jako ty bych kopal s obrovským rozběhem do řiti, protože téměř denně napravuju jejich řádění a ještě pak musím poslouchat blbý kidy majitelů, co se týče ceny...

Web

Re: Zesilovač WEGA V235

děkuji za pomoc.  příště raději požádám svého souseda o pomoc,než poslouchat debilní keci odborníků, kteří místo aby pomohly, tak držkujou.

mooooc děkuji...  fakt hodnej...

PS: vadasku nemám a ani avomet. Tak daleko ještě nejsem. Mám jen digitalní multimetry a osciloskop. Pokud mi ta vadaska pomůže,tak si ji taky koupím.

Re: Zesilovač WEGA V235

Ano, takoví sousedi bývají nejlepší, buď poradí píčovinu, nebo přístroj rozeserou ještě víc, než byl před první poruchou. Pomocí google a třeba AME se dá porovnáním parametrů najít v tomto ohledu všecko, chce to jen nebýt línej. Digitální multimetr je při opravách nf zesilovačů opravdu výhra - ukáže ti například i nijak podezřelou betu jinak docela vadného tranzistoru, který má napůl upálený emitor...
Je to jenom o lenosti A také o tom, že chci-li něco opravovat, musím o tom něco vědět.
Pak jsou podobná fóra zapráskaná idiotskými dotazy tvého typu. "Shořelo mi to a to, co tam mám dát", místo aby dotyčný přístroj popadl a odnesl jej do odborného servisu.

Web

Re: Zesilovač WEGA V235

Pro maja666: kecy, pomohli (ti odborníci)   Promiň, ale to fakt tahalo za oči.....

Re: Zesilovač WEGA V235

pro Tonda: já s češtiny nevynikal...

pro sinclair: servis nepřipadá v úvahu. známý chce ten zesilovač opravit co nejlevněji,jinak by ho vyhodil...
Psal jsem tady,protože jsem doufal,že už třeba někdo tento zesilovač opravoval a nebo má nějakou osvědčenou náhradu za tyto tranzistory.

Re: Zesilovač WEGA V235

Tak ať ho raději vyhodí....
Já jsem tento zesilovačů opravoval už několik, pochopitelně vím, co tam patří, resp. co tam pasuje. Problém je v tom, že ony náhradní tranzistory jsou drahé jak sviňa a pokud tvůj známý uvažuje tzv. hypermarketově, tj. vše co nejlevněji, tak z toho stejně nic nebude, všecko se mu bude zdát drahé, nejvíc ty tranzistory, protože pár stojí přes tři stovky a je nutné měnit i budiče, někdy i rozkmiťák, protože výkonové tranzistory nemají v bázích stoppery.
Není to špatný přístroj a vyhodit ho je určitě škoda. Kdyby ho přece jen chtěl bez opravy vyhodit, koupím ho.

Web

Re: Zesilovač WEGA V235

No já se s ním zkusím domluvit a pak se uvidí . je mi to líto ho vyhazovat,když za pár kaček se to dá opravit.

Re: Zesilovač WEGA V235

Za pár kaček? To uvidíš....

Web

Re: Zesilovač WEGA V235

Chlapi,nemáte na tohle někdo servisku? Stačilo by schéma. Ty hovada tam mají budiče pro koncáky v TO92....

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač WEGA V235

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£