Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » výběr reproduktoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: výběr reproduktoru

hojte,

můžete mi doporučit reproduktor popřípadě celý subwoofer v cenové relaci do 8000,-?
Upřednostňuji značky Hertz a Hifonics. Zakoupil jsem si JBL gto1214br a naprostá nespokojenost. Otřesný zvuk a projev.

Zesilovač Hifonics ZXI 9000 2x300, 1x450 (Neskutečná síla v reálu   ).

Jdou použít reproduktory z PA (např. RCF) do auto ozvučení ?
Jde mi především o kvalitu a max SPL.

Zaujal mne tento reproduktor. Co Vy na to ?

Hertz Hx 380 D http://www.automultimedia.cz/hx-380-d

Dík za rady

Re: výběr reproduktoru

co zkusit eminence Lab15, nebo beymu power15, visaton TIW300, peerles XLS a jiné podařené reproduktory?

Web

Re: výběr reproduktoru

TS parametry http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/pdf_hx380d.pdf

Re: výběr reproduktoru

tak si ho kup

Web

Re: výběr reproduktoru

beyma je lacnejšia a zahrá oveľa lepšie. Citlivosť ktorú udáva výrobca aspoň spĺňa, hertz píše aj o 10dB viac

(upravil longi 28. 5. 2012 16:51)

Re: výběr reproduktoru

OT. BobiseK, prepáč ale hertz je jeden z posledných mohykánov v auto hi-fi čo udáva presne citlivosť svojích meničov. Na mierne oklamanie udávajú citlivosť v 2,83 V/1m. ( ospravedlnujem sa za chybu napisal som 2,83dB čo je chujovina big_smile )

Re: výběr reproduktoru

bez do nejakyho PA, treba neco od PD, nejlip 2x18" a trochu si priplat

Re: výběr reproduktoru

Hertz udava tak isto pri 2.83V. To je hlavne marketing a vyssie cislo inak nedosiahnes.
To by napr. Hertz HXS-380D nemohol mat 101dB. Ale ma, lebo paralelne zapojeny 2+2 ma 1ohm a to je +9dB pri 2.83V voci 1W. Inak ma realne nejakych 91-91.5dB/W.
Ked sa niekde udava ako jednotka dB/SPL, tak len u uplne vynimocnych pripadov ide o 1W/1m. Inak je to 2.83V/1m

Re: výběr reproduktoru

aha tak v tom je ten trik smile lebo mám tu hxs300d kde píšu 101dB a v lspcade 91dB,to je trošku rozdiel...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » výběr reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£