Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla NC 130 - Gramofon

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Nemusíte mě hned odsuzovat. Zas etolik jsem snad neřekl, ne ?

Dnes jsem ještě našel u prarodičů stroj TESLA NZC 710 ale také bez vložky ..... stojí to za něco ? Podle toho jak vypadá raménko (podobně jako NC 130) to bude asi také podobný aušus.

Díky za reference ....
Wema

(upravil Peca_303 28. 11. 2011 17:37)

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

NZC710 je na stejné úrovni jako NC130, spíš ještě horší.
Jestli si chceš poslechnout, jak ten gramec hraje, tak si od nějakého bastlíře nebo sběratele tu přenosku vyptej, třeba jenom na půjčení, ale ty peníze do ní nevrážej, nemá to cenu. Na hraní si sežeň gramec, ve kterém je aspoň šasi HC15, s tím už se dá pracovat. Vybrat si můžeš tady: http://www.oldradio.cz/gramof.htm .

Web

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Jo .... už to vidím v manuálu. Je v něm stejná vložka jako v NC 130. Tak to jsem si nikam nepomohl. V podstatě tu vložku do NC 130 mám, protože přítelkyně á doma stará NZC 130 a vložka je v tom stejná, takže si ho poslechnou můžu, ale chtěl jsem mít doma funkční stroj .... ne stroj, na kterém si ve slabé chvilce nemůžu ani nic poslechnout, protože nemám jehlu.

Dnes jsem si také poslechl starý kotoučový stroj Unitra ZK-147A ...... je plně funkční, ale nahrávky na pásce nic moc ..... hraje to jen v hlubokých tónech. Ani nevím na jaké kvalitativní úrovni ta mašina je .... asi to nebude taky žádný zázrak ...

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Unitra ZK-147A :  Posraný Rumuni, Poláci nebo něco takovýho.
Opět se podívej po něčem lepším. Ideálně po CM130 cool

Web

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

ty mas stesti na same "vykopavky". v tom smyslu, ze by se urcite hodily zrestaurovat a zaradit do sbirky. ale na moderni poslech to chce trosicku vic, alespon abys neposkozoval hudebni nosice a z hudby mel neco vic nez jen vintage pocit smile

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Tak uršitě si oba kousky - jak NC 130 tak ZK-147A dám pořádně do pořádku a budou putovat alespoň na efekt do mojí audio věže k zesilovači Kenwood KRF-V5020. K tomu pořídím nějaký CD přehrávač (dělám si zálusk na Pioneer) a budu prozatím spokojen. Je fakt, že by se mi nějaký lepší gramofon Tesla fakt líbil ... třeba časem smile zatím nejsem tak náročný

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Wema: V pohodě postačí fotky i té NC130.

Jacq: Díky, tak mi to prosím teda vyfoť.

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Wema napsal:

Je fakt, že by se mi nějaký lepší gramofon Tesla fakt líbil ... třeba časem smile zatím nejsem tak náročný

jenze u gramodesky jde vedle naroku na kvalitu poslechu hlavne o to, ze prehravanim nevratne a pomerne rychle poskozujes medium... gramodeska neni cd, kteremu je skoro jedno, ktery laser jej cte. pokud ji jednou das pod piezo prenosku bez regulace pritlaku, uz nikdy si ji neposlechnes v puvodni kvalite zaznamu. na zadnem budoucim sebelepsim gramofonu. bez ohledu na to, jake naroky na poslech mas ted nebo budes mit v budoucnu.

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

kdo ví co má vůbec za desky?

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Desky které jsem doma našel jsou v příšerném stavu. Těm už určitě neublížím .... nemějte o to obavu .... :|

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Všichni kolegové v příspěvcích mají pravdu. Zvlášť desky v horším stavu, pokud je přehrajete nějakou no-name vložkou, tím skoro jistě dorazíte úplně - ty dnešní VK budou mít velice pravděpodobně jinou geometrii hrotu, než originály Tesla. V dnešní době se krystalové vložky pořizují pouze do sbírkových gramofonů, určitě ne na normální přehrávání. Dřív se deska poslouchala a když byla ohraná, tak se prostě vyhodila a já nevím za dvacet třicet korun koupila nová (takhle u nás končily hlavně pohádky).
Dnes už to jaksi nejde. Ty staré desky bych si já osobně dnes hlídal jak oko v hlavě. Ale komu není rady....

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Můžu Vás ujistit, že desky, které na tom hodlám přehrávat jsou opravdu v dezolátním stavu. Byly uchovávané bez obalu, zaprášené a pravděpodobně se pořád někam přemisťovali ... jsou neskutečně ošoupané, nemají vůbec barvu a jsou elipticky vyosené, takže když se po nich veze jehla, tak běhá pořád nahoru a dolů. Ale jsou to desky typu "propagační materiály Čedok, Projev prezidenta Masaryka z roku 29, Koledy, pohádky, dechovka" ..... mám tam pár hezky dochovaných desek z otcovy strany a ty si pustím až opravdu na něčem slušném.

Ještě mám dotaz. Opravdu zvažuji, že si něco lepšího koupím. Chtěl bych investovat tak do 800,- .... dá se něco pořídit ? Chtěl bych jen šasi .... chci si udělat vlastní sokl v designu beden aby to opravdu ladilo. Když mám desky ohrané na NC 130 neublížím potom novému gramofonu, když si na něm desky pustím ? Mám tam docela dobře dochované Elány, Katapult, Citron, Olympic a podobně.

Ještě by mě zajímala problematika zesilovače a předzesilovače. Musím mít na tyto novější typy nějaké takové zařízení, nebo je můžu připojit pres Cinch přímo k zesilovači ? Jak říkám, chtěl bych jen chassis, které si zakomponuju do vlastní bedny

VIZ třeba tohle:
http://aukro.cz/gramofon-chassis-tesla- … ?source=oo

A jaká jehla do toho musí být ? Respektive na kolik vyjde. Není to nějaká závratná suma ? Spíše se zeptám takhle - pokud toupím tohle chassis a k tomu jehlu - můžu s tím ihned hrát nebo potřebuju nejaké předzsilvoače a podobně ?

Díky moc za odpověď a doplnění mé neznalosti
Wema

(upravil voltik 29. 11. 2011 19:09)

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

já bych se raději podíval po tohto šasi:
http://aukro.cz/gramofonove-chasis-hc-4 … 59105.html . Na druhou stranu ani to tvé publikované není nejhorší a bude ti stačit.
Za 800 korun se dá, pokud budeš mít štěstí, pořídit kompletní gramofon Tesla NC470 a to by už pro tebe byl luxus smile

Mezi gramo výstup a zesilovač musíš přiřadit gramofonový zesilovač neboli zesilovač s RIAA korekcemi.
Zapojování přes phono vstup atd. nedoporučuju.

Jehla stačí OMB5E, která se ti do, v odkazu uvéděného raménka, vejde. Má standartní půlpalcové uchycení.


A nakonec:  07. Před položením dotazu využij funkce hledání, duplicitní příspěvky budou smazány.
Na většinu svých otázek tu odpověď najdeš ...

Web

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

ptas se na veci, na ktere uz ti nekdo z nas odpovedel primo v tomto vlakne (napriklad jakou prenosku).
novou prenosku na ohranych deskach neposkodis (to by musely byt hodne ponicene a spinave, coz snad nejsou).

co se tyce aukra, ted tam jsou zajimave asi jen ty dve chassis, zejmena pokud ti vyhovuji vice nez cely gramec... jinak tomu dej trochu cas, ono se tam neco najde... lepsiho...

preamp ti zde kazdy doporuci actidamp mkIV od pana Dudka, ale asi presahuje tvuj rozpocet. daji se najit i jednodussi (mozna i zvukove) a levnejsi. ja jsem stavel bugle od pana Hagermana. ale i ten asi bude pres rozpocet. levnejsi jsem nehledal, neco s tl072 ma na strankach Rod Elliott, ale cim levnejsi, tim kompromisnejsi bude zvuk.

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Přemýšlím, že koupím tu HC58 .... věřím, že to bude schopné pro můj poslech. Jen se bojím toho předzesilovače .... s tím nemám zkušensoti. Doufal jsem jen, že výstup z přenosky napojím na zesilovač a hotovo sad Je to asi trochu komplikovanější sad

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

pokud na zesilovaci mas phono vstup, muzes ho pouzit, alespon do doby, nez sezenes slusnejsi gramofonovy predzesilovac...

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Tak jsem se rozhodl, kluci, že si na vánoce udělám radost .... jo, jo .... bude to gramofon.

Pánové, co by jste koupili raději ? Komplet NC 420 nebo jen chassis HC 43 ?

Jaký je vlastně mezi nima rozdíl ? Každopádně bych je chtěl doplnit o nějaké přenosky Ortofon .... něco trochu slušného. NC 420 má rovné raménko a HC 43 má to zahnuté - ale přenosky jsou tam stejné, ne ? VK1201, ne ? Oba dva na dvě rychlosti 33 a 45 ..... já nevím .... těžko říct když o tom moc nevím. Nechci překročit 1.000,-

Díky Wema

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Ale zase pokud si pamatuji dobře TESLA NZC 130 má vstup pro rádio a kazeťák a celkem slušný výkon 2×15W takže se dá použít i jako celkem dobrý TESLA zesilovač.

Re: Tesla NC 130 - Gramofon

Kdyby někdo chtěl jedna NZC130 po tuningu se mi válí doma kompletní. Je tam opravený předzesilovač, vyčištěny potenciometry a povyměňovány kritické součástky. Dále doplněn stabilizátor pro vyšší výkon, teď kolem 15W/4Ohm. Gramošasi, nutno namontovat to třevěného deklu. Talíř točí, rychlosti se mění. Nutno dokoupit vložku. Cenově bych to viděl tak na 500,- Samotné toroidní trafo, které je tam teď namontováno, kvůli vyššímu výkonu koců, stálo kolem tří stovek.

Máte-li zájem kontaktujte ma na mail. Mám jej v profilu.

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla NC 130 - Gramofon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£