Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Aldax SPV250

Parádní prácička, moc se mi to líbí a ten výfuk vzduchu, fakt paráda nemám co dodat. Jen tak dál.....:)

Re: Aldax SPV250

2 George: příště se polepším smile

Web

Re: Aldax SPV250

sinclair napsal:

Neměl bych to sem psát, ale je to na vlastní riziko každého. Vyzkoušeno to je, takže :
POKUD BUDE BEZPEČNĚ ZARUČENO, ŽE ZÁTĚŽ ZESILOVAČE NEKLESNE POD 8 OHMŮ A BUDE ZARUČENO, ŽE K TOMU NIKDY NIKDO NEPŘIPOJÍ 4-OHMOVÝ REPRODUKTOR, JE MOŽNO ZVÝŠIT NAPÁJECÍ NAPĚTÍ SPV250 AŽ NA +/- 75V A TAK DOSÁHNOUT VÝKONU 250W I DO ZÁTĚŽE 8 OHMŮ.


Zdravím asi docela blbá otázka, ale raději se 3x blbě zeptám než by to střelilo. Mám satelity 2xEM151 a 2xSPV250 na +/- 60V, když jsem měřil impedanci EM151 s vyhybkama mulťák ukazuje 7,5Ohmu lze toto brát jako předpoklad (8Ohmu) k tomu abych pustil do SPV250 +/- 75V ? Nikdy se k SPV nepřipojí nic jiného ! Než tyto satelity s 7,5Ohm impedancí. Dle mého 1/2 Ohmu velice nic, nezmění ale přesto se zeptám. Předem díky za odpověď

Re: Aldax SPV250

Multimeter mera jednosmerny odpor, kedze reprobena by mala mat indukcny charakter a reproduktory mas naisto 8 ohmove (Em. Delta sa tusim ani seriovo v 4 ohm prevedeni nerobili) mnemal by byt problem...
Pri tom napajacom napeti nemoze hrat do 4 ohm asi z dovodu velkeho prudu cez koncove tranziistory, kedze su ibna 2 pary, ekby sa tam pridal 1 ci 2 pary tak by to zrejmeslo hrat aj do 4 ohm...

Re: Aldax SPV250

Jasně DELTA a D220TI je 8ohm repro jen mě zarážel ten výsledný odpor (impedance) 7,5 Ohmu, takže díky za odpověď, nejspíš nechám namotat toroid 2x55V
(55-1,4)*1,41 =+/-75,5V a hotové.

Re: Aldax SPV250

Ked ti bude niekto motat toroid nezabudni ale povedat ze tych 2x55V ma byt naprazno, niektore firmy pocitaju s napatim pri zatazeni.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£