Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Aldax SPV250

Ahoj, jen takový lehký dotaz, stavím subwoofer s repro DELTA15LF ( vím že to není SW repro, měl sem ho už doma ), bude stačit tento zes..výkonem ? satelity jsou ARN226+SPV104. Jde mě o to jestli ten zes repro správně 'nakrmí' když mu budu chtít 'naložit'

Re: Aldax SPV250

Určite ano, mám ho doma s 2 submi: Beymou 12LX60 a 18"Martin audio DLS111. Pre obidvoch je to na domáci posluch až-až. Skúšal som čo dokážu v 20m2 izbe a nedalo sa to jednoducho vydržať, takže na doma určite, na PA asi málo.
A s tou výškou v satelite si sa asi pomýlil, však?

Re: Aldax SPV250

Měl bych to spíš na garážový párty a zahradní párty big_smile a vejška samozřejmě, ARV104 smile

Re: Aldax SPV250

SPV250 dá do 8 ohmů nějakých 160W, podle zdroje........................

Web

(upravil sinclair 27. 5. 2011 13:18)

Re: Aldax SPV250

Neměl bych to sem psát, ale je to na vlastní riziko každého. Vyzkoušeno to je, takže :
POKUD BUDE BEZPEČNĚ ZARUČENO, ŽE ZÁTĚŽ ZESILOVAČE NEKLESNE POD 8 OHMŮ A BUDE ZARUČENO, ŽE K TOMU NIKDY NIKDO NEPŘIPOJÍ 4-OHMOVÝ REPRODUKTOR, JE MOŽNO ZVÝŠIT NAPÁJECÍ NAPĚTÍ SPV250 AŽ NA +/- 75V A TAK DOSÁHNOUT VÝKONU 250W I DO ZÁTĚŽE 8 OHMŮ.

Jak jsem podotkl, v několika aplikacích to takto běží, Pierre šel dokonce ještě dále na +/-80V a tahá z toho 300W/8ohm a krmí s tím monitory v kapele, má to uděláno jako Quattro, tzn. čtyři zesilovače v jedné kastli. Podotýkám, že při takové aplikaci musí mít zesilovače buď společný zdroj s filtrací nejméně 2x40G a somzřejmě softstart, nebo pokud se bude jednat o SPV250P+, tak je třeba transformátor se čtyřmi symetrickými sekundárními vinutími, jinak se nevyhnete vzniku zemních smyček a problémům s brumem. Quattro SPV250/8 dělal pro Pierra OndraCh, tak jestli to tady bude číst, jistě k tomu připíše svoje poznatky a připomínky. Tranzistory MJW21195/21196 a jejich větší bratříčkové MJL jsou neskutečně odolné tranzistory, ovšem taky si samozřejmě nenechají líbit všechno. Ani při napájení +/-80V, zátěži 8 ohm a větším fázovém posuvu neopustí pracovní křivka těchto tranzistorů SOA, ovšem ZDŮRAZŇUJI POUZE PRO ZÁTĚŽ 8 OHM.

Ať proboha nikoho nenapadne něco podobného udělat se SPV100, tam je to limitováno napětím Uceo koncových a budicích tranzistorů. Je samozřejmě možné rozkmitové a budicí tranzistory vyměnit za originály 2SB649A/2SD669A a koncové tranzistory použít MJE15030/15031. Pak by takto upravený /a samozřejmě znovu překompenzovaný/ zesilovač mohl dávat i 100W do zátěže 8 ohm, zdůrazňuji POUZE do zátěže 8 ohm. Tato varianta je již vyzkoušená a otestovaná v praxi, problémem se ukázalo sehnat originály Hitachi 2SB649A/2SD669A. To, co nabízí Lhotský, SOS, AME a dokonce i Avelmak jsou produkty druhovýrobců jako jsou CDIL a podobní, tedy v podstatě nepoužitelné věci. Možná na ampslab.com by měli originály-nevím, já je dostával po 10ks ze servisního centra NADu v Londýně, ovšem nemůžu po nich chtít 100+100ks, to by mi těžko někdo někdo uvěřil, že je to na servisní účely, i když starší výrobky NADu, značené čtyřciferným označením jich byly plné. Je to totiž ideální tranzistor do rozkmitu i do budiče - 160V/1,5A/20W/140MHz/TO126....
Čistě teoreticky by je mohly nahradit 2SA1209 na rozkmitu a jako budiče zkusit vzít ty z ampslab.com, jedna polarita je tam od výrobce PMC, což nevím, kdo je, druhá polarita by měla být originál Hitachi. Nic rozumnějšího na budič v TO126 mě nenapadá. TO220 to být nemůže, i když je tam větší výběr, znamenalo by to předělat desku a kvůli několika kusům ročně to určitě dělat nebudeme. Takže pokud byste našli nějakou dostupnou náhradu za ty Hitachi a v pouzdře TO126, napište sem. Parametry by to mělo mít plusmínus stejný, tj. Uceo 140-160V, Ic 1-1,5A, Pc 15-20W a Ft kolem těch 100MHz.

Web

Re: Aldax SPV250

DigiKey míval 2SA794AR / 2SC1567AR.

Web

Re: Aldax SPV250

Díky vám všem kluci smile ...Sinclaire, SPV250 bude používaný pouze na 8mi ohm DELTU15LF, dám napájení kolem +-75V a bude to pro deltu tak akorát

(upravil KarelXth 30. 5. 2011 15:26)

Re: Aldax SPV250

Leoši je možné něco podobného provést takhle jednoduše i s SPM250, nebo to jde jen s SPV? Mám tu trafo 550VA/2x56V a myslím na to už delší dobu.

Re: Aldax SPV250

Karle ne, s SPM250 nic podobného provést nejde, leda by se tam přeosadilo pár součástek - nicméně rychlé výkoňáky MJW1302/3281 nemají tak dobrou SOA, aby bylo se dvěma páry možno jít tak vysoko. Rychlejší tranzistory jsou v tomto ohledu na tom prakticky vždy hůře. Pokud bys to trafo použil a použil POUZE osmiohmovou zátěž, je dost pravděpodobné, že by se asi nic nestalo, ale nemám to ověřeno, takže Ti nezaručím, že se to nerozstřelí.
Pokud je ta SPM250 nepoužitá a nemá provrtaný L-profil, bylo by asi s Pierrem možné vyjednat výměnu za SPD400 + doplatek. SPD600 momentálně nejsou k dispozici, protože nemůžeme sehnat příslušná výstupní relé. Je pravděpodobné, že se deska SPD600 bude předělávat na DPS verzi relátka Finder S65, to ale nebude hned, protože Pierre je zasekaný prací.

Web

Re: Aldax SPV250

Škoda, ale zase až tak moc mě to nepálí. Mojí SPM mám už hodně dlouho, takže vrtaná je. Právě jsem měl v úmyslu (kdybys mi to býval požehnal) koupit ještě druhou SPM a udělat si z nich stereo konec pro velké satelity. S výhradně osmiohmovou zátěží jsem samozřejmě počítal, ale asi to radši zkoušet nebudu, abych u toho pak trnul kdy se to rozstřelí, to mi za to nestojí. Díky

(upravil ondra Ch 1. 6. 2011 5:36)

Re: Aldax SPV250

Ten zesík pro Aleše je docela dělo, napájení +-75V naprázdno,při buzení jednoho kanálu to dávalo hodně přes 250W /8ohmů.

http://s4.postimg.cc/gkk8zlkc9/87_spv_001.jpg

Takže slušný zesík 4x250W/8ohm.....

Web

Re: Aldax SPV250

No pěkný, akorát k tomu nikdo nikdy nesmí připojit 4R zátěž, jinak to pravděpodobně rozstřelí. Ona je to riskantní věc zvlášť na live, kde se spěchá. Ve spěchu někdo zapojí dva monitory paralelně a je vymalováno...

Web

Re: Aldax SPV250

Pěkná práce!

Web

Re: Aldax SPV250

souhlas!

Web

Re: Aldax SPV250

Pěkná práce? Ale jistě. A co tak ty horní moduly otočit součástkama dolů když je ta možnost? Nebylo by to jaksi víc košer? A přidat tam nějaký fan na odvod teplého vzduchu. Je to aplikace do PA.

Re: Aldax SPV250

2 George:
http://s4.postimg.cc/6lzad4awp/87_spv_006.jpg

Web

Re: Aldax SPV250

Ondro, máš to moc pěkné a v krabici pěkně vměstnané. Opravdu dobrá práce. Jen jedna zvídavá otázka. Ty čtyři knoflíky na předním panelu - to jsou nějaké korekce nebo nějaký filtr?

Re: Aldax SPV250

"volume" pro jednotlivé kanály? wink

Re: Aldax SPV250

Přesně tak..

Web

Re: Aldax SPV250

Ondro, ten zesilovač znám velmi dobře neboť na něj hrajeme s Pierrem každý týden. Skoro. Škoda, že jsi to nemohl vyfotit s předním panelem, na jehož výrobě jsem se podílel a který dodal těm průměrným vnitřnostem punc vyjímečnosti. smile

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£