Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zemnění zesilovače (kastle)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Zemnění zesilovače (kastle)

Potřeboval bych poradit ohledně uzemnění skříně zesilovače a samotného zesu. Chci postavit konec s 2x mono TDA7293, které mají na vstupu jacky 6,3mono, do nichž poleze signál z výstupu předzesu 2 komb (obě jsou uzemněné kolíkem). Napájecí trafo, které hodlám použít, má vyvedený střed, který má proti zemnícímu kolíku napětí okolo 100V (měřeno digitálním voltmetrem). Jenom netuším jak to napojit aby to nebrumělo. Zkusil jsem nakreslit zhruba schéma jak bych to zapojil, ale vůbec si nejsem jist jestli je to správně. http://img832.imageshack.us/img832/7940/napajeni.jpg

Zkoušel jsem prohledávat i fórum apod. ale nikde jsem se nedočkal konkrétní odpovědi, krom použití audiotraf, ale tomu bych se chtěl za všech okolností vyhnout...  Děkuji za odpověď

Re: Zemnění zesilovače (kastle)

Prosímtě,nechtěl bys to namalovat s použitím normalizovaných značek, tak, jako se kreslí všechna kultivovaná schémata? Já z toho vůbec nemůžu poznat,co je co - co je živý drát, co zem apod.                                                                                                                       
Pokud máš v přístroji toroidní trafo dr dvěma kolečky propojenými do sebe, případně dva čtverečky v sobě, značí to oddělovací transformátor, případně dvojitou izolaci a tam je zbytečné cokoliv zemnit, udělej to ve II. třídě izolace, tj. bez ochranného vodiče a budeš mít po problémech. .

Web

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zemnění zesilovače (kastle)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£