Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovač Tesla AZK 201 renovácia

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Zosilnovač Tesla AZK 201 renovácia

Prišiel za mnou známi so žiadosťou rozbehať starý teslak AZK 201 aby nejako hral. Nedalo mi to a ukecal som ho aspoň na výmenu kondíkov odporov a hlavne elektróniek (JJ).
Je to A trieda preto som ho chcel počuť hrať,  čo ma mrzí je že sa musel dokúpiť prevodový transformátor zo 100v/20w na 8 Ohm. Výrobca je Accusonic (nepoznám) a ďalší trafak v ceste signálu moc nepridá.
Prebehla výmena  kondikov, potenciometrov, odporov  a elektróniek.  Vzhľadom na moje skúsenosti a požiadavky známeho som sa snažil  zachovať pôvodné zapojenie. Odladený mám zatiaľ len koncový stupeň, teda korekčné stupne sú odpojené a signál ide priamo na koncový stupeň cez C27- oddelovací kondík. (2xecc83 a 2xel34)

Chcem sa spýtať kto má skúsenosti s týmto zosikom v pôvodnom zapojení na nastavenie kludového prúdu eliek. Podľa dokumentácie ma byť na meracích bodoch napätie 187mV. Problém je nastaviť  tieto hodnoty, pretože toto napätie kolíše od 170mV - po 200mV v rýchlych intervaloch.
Je toto kolísanie normálne u elektróniek? Potom kľud prúd treba nastaviť aby hodnoty kolísali čo najbližšie okolo napätia 187mV alebo niekde môže byť ešte chyba ktorá spôsobuje toto kolísanie?

Inak na deduška hra pekne, brum sa dá nastaviť skoro na nepočujúcu hodnotu. Zvuk ma celkom prekvapil. Síce žiadne zvonivé výšky ale i tak pekne hrajúce + veľmi krásne basy.
Počúvané na zostave CD kenwood dp7050  -> len koncovy stupeň z AZK 201 + prevodové trafko 100V/20W na 8ohm-> B&W DM 303.
Vopred dik za radu.

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovač Tesla AZK 201 renovácia

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£