Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil kofejn 13. 5. 2011 13:10)

Téma: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Dobrý den,
plánoval jsem použít ARN312/4 v BP, ale ještě pořád zvažuji zástavbu "normálního" reproně, co je vhodný do bassreflexové ozvučnice. Má to být řešení "nafurt" a u BP by případná výměna reproduktoru za jiný typ možná nebyla. A realizace se kvapem blíží...

Do užšího výběru se mi dostaly tři reproduktory od Monacoru:
1. SPH-315
2. SPH-300TC
3. SPP-300/AD

Pokud reproduktor je v Amplionu, neodpovídají Ts parametry uváděným na webu. To mají Monakoři takový rozptyl parametrů nebo dělali nějaký upgrade či jen tak kecaj? Předpokládám, že v Amplionu je oměřený reálný reproduktor.
Mě by se líbil asi ten SPP-300/AD, ale jak se hodí do mojí ozvučnice netuším. U SPH-300TC by doporučený objem vyhovoval, ale když parametry zadám do Amplionu, absolutně objem přes autocalc nesedí. Nevím si rady s el. parametry, je to dvoucívkáč, ale to by snad mít vliv nemělo.
Reproduktor bude napájen DPA222, takže dvoucívkáč by šel na 4Ohm.
Máte někdo osobní zkušenosti? Které repro vzít? Budou lepší než ARN312?
Dík, Michal

Web

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Ja tiez nechapem, preco Monacor na svojom webe neuvadza presne TS parametry. Ci je to CZ alebo SK stranka alebo US, furt tie parametre su zle a nesedia ani v lspCAD-e. Ked TS parametry nesedia, tak simulacia je na nic.
Ma tu niekto odpoved, preco Monacor nevie poriadne zmerat TS alebo preco uvadza hovadiny? Vsak tymto vyrobca sameho seba zdiskredituje a vzbudzuje dojem nekompetentnosti.

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Ako "nesedia"? Mne to v LspCADe ide fajn...

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Jde o to, aby to nebyla přesná práce s nepřesnými čísly. O tom je řeč. Pokud si naměřil stejné Ts parametry, co uvádí Monacor na webu, tak je to v pořádku a jako bych nic neřekl.
Můžeš zkusit simulaci s Ts parametry uvedenými v Amplionu, jak se budou repra chovat v bedně 72l?
Data z Amplionu:
[Monacor SPH-315 (kt0102)]
Qes=0,28
Qms=2,43
fs=25,7
Mms=73,7
Dd=25,2
Re=6,23
Hc=17
Hg=8
Pe=100
Le=1,51
URL=http://

[Monacor SPP-300/AD (kt0102)]
Qes=0,33
Qms=3,1
fs=22,9
Mms=77
Dd=25,8
Re=5,97
Hc=18
Hg=8
Pe=125
Le=1,32

Web

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Ano, ty parametry jsou z Klang+Tonu a s tím, co má Monacor na webu, +/- docela hezky sedí, nebo kde vidíš problém? Pravda, trochu rozdíl je v Mms, ovšem změřit ho přesně je někdy docela problém, viz třeba můj SONIC15. Pak samozřejmě nebudou sedět ani ostatní, jako třeba Vas, a zvlášť, když je zadáno nestejné Dd (Sd), případně jsou použity jiné konstanty, hustota vzduchu.

Všechna ta repra jsou lepší než 312, osobně bych šel do toho dvoucívkáče TC, mám 8" verzi a spokojenost.

Auto-calc simuluje rovnou cháru, když má reprák nízké Qes, musí se ubrat objemu, takže ne vždy ti vyplivne rozumný, v praxi použitelný návrh.

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Já si zatím moc parametry do souvislosti nedám, ale když jsem viděl fs u SPH-315 25,6Hz versus 22Hz tabulkových a Mms u SPP-300AD, přišlo mi to divný. Potřeboval jsem rozhřešení big_smile. Vezmu tedy tu SPH-300TC.

Web

(upravil Thomasso 15. 5. 2011 23:29)

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Kocur: nesedia TS parametre pri dvojcievkovych reprakoch ako je napriklad SPH-250CTC. Ak zafixujem Re, F, Qe, Qm, MMS, Sd, tak nesedi BL, Vas a Cms. Najvacsi spor je medzi Qe a Bl. Ja som sa snazil simulovat v paralelnom zapojeni a zaskrtol som checkbox Dual voice coil.

Re: Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

kofejn: Přečti si fs tady: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624
Thomasso: Špatně to do toho LspCADu asi vkládáš. Předpokládám, že vyžaduje parametry jedné cívky, to ale nikdo takto neuvádí.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Reproduktor do ozvučnice 72l, asi BR

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£