Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Basové repro do plata

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Basové repro do plata

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda tu má někdo basáky v platě? Může kufr fungovat jako taková zjednodušená ozvučnice? Bohužel mám malý kufr (280L) a dostaly se mi do ruky PA 16" basáky RFT 3702, které bych tam rád použil, ale samostatná ozvučnice by mne pro tak velké repro zabrala celý kufr.
Plato bych si udělal samozřejmě z nějaké dřevotřísky, ale nelze zaručit stoprocentní těsnost kvůli občasné demontáži při převozu větších předmětů.
Chci se zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti, jestli lze s takovýmto umístěním repro dosáhnout alespoň uspokojivých výsledků.
Repra by tam byla dvě zapojena na zesik 4x 75W RMS do 4ohm.. ten jeden reproduktor ma výkon 50W(4ohm) ale celkem vysokou citlivost (97db) takže si myslím by to mohlo hrát celkem slušně.. teoretický objem je tedy těch 280L.

Re: Basové repro do plata

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=12704

prejdi si toto

Re: Basové repro do plata

Neznáme parametry, ale nejspíš to nebude vybočovat klasickým PA... doporučil bych ti postavit bednu, už do 30l uzavřených dáš 12" na gumě s nízkým fs, nevidím důvod tam cpát PAčka a kor dvě 16" plachty, ty použij jinde.

(upravil Rendy 7. 2. 2011 0:09)

Re: Basové repro do plata

antonio: ano, tak to zatím mám.. momentálně ARN738 v uzavřence 32L.. ale i ta menší bedýnka celkem zabírá místo a pokud by toto fungovalo, zamlouvalo by se mi to víc, jiné využití pro ta repra nemám...

tady pár údajů.. měřeny dva kusy
RFT L3702....Nr1.......Nr2
Fs...............59.5......61.0
Rо...............6.2........6.4
Qms............15.91.....16.24
Qts.............0.506.....0.643
Qes.............0.523.....0.669
Vas.............100........97
SPL.............97.5.......96.7

Kocur: prošel jsem to, ale ani z toho mně není jednoznačná odpověď...

Re: Basové repro do plata

Tie reproduktory by som použil inak, na sub do plata toto veľmi nebude. Qts u druhého kúska by sa na to síce hodilo, ten reproduktor sám o sebe ale nie.

Re: Basové repro do plata

Na druhou stranu, pokud máš doma nějakou dřevotřísku, lamino, nebo MDF, klidně to zkus a uvidíš...

Re: Basové repro do plata

OK, já vím, že to není nejlepší řešení, ale než aby tu zbytečně ležely..

Re: Basové repro do plata

Rendy, ty RFT jsou jako basáky nic moc, je to strašlivě starý typ repráků s nízkým zdvihem.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Basové repro do plata

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£