Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Návrh na jiný koncept

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

(upravil Thomas 10. 3. 2011 20:33)

Téma: Návrh na jiný koncept

Zdravím:
Zdědil jsem reprobedny domácí výroby. Jedna bedna je osazena ARN 738 plus dvakrát ARE 667 plus dvakrát ARV 160. Ta druhá bedna je samozřejmě totožná. Myslíte si, že to je vhodná kombinace k osazení? Popřípadě nějakou ideální náhradu místo těch středů a výšek? Někdo nějaký nápad co s tím? Přemýšlel jsem to rozhodit, každý měnič dát do extra škatule a udělat si takové domácí stereo kino smile Plus k tomu mám 2krát ARN 6608 a pravděpodobně  2krát ARZ 4608?Má to ten kýbl, takže do toho nevidím.Výškáče už odešly hmm Celé to poháním takovou raritkou skoro od Tesly 2krát 70W. Je mi to líto rozprodat a ani bych to neudělal.

EDIT: Tak středy si ponechám, už mám objednané zbrusu nové ARéčka smile Ovšem měl by někdo nápad za co vyměnit, popřípadě kde nechat opravit ty výšky? ARV 160 jak tak koukám, jsou nedostatkové zboží.

Re: Návrh na jiný koncept

Sice hifi nedělám, ale asi bych to nechal, spíše jako raritu a možná vcelku slušně hrající starožitnost.
Principiálně samozřejmě dva měniče pro jedno pásmo nejsou příliš dobré, vzájemným působením vznikají různé směrové laloky hlasitosti vyzařování a interference. To bych raději vždy jeden z nich odpojil a řešil to odporovým děličem. Teslácká bedna ARS 840 ty ARV 160 umísťovala do osy středů = ARO 664 (a také jen jeden k jedné ARN 730).
ARZ 4608 nepatřily mezi nejpovedenější repra, jsou vysoce překonány, ty bych tam nedal.
Ale co tam nacpat jako alternativu, to je skutečně otázka na hifisty.

Re: Návrh na jiný koncept

Otas: Já Vám děkuji za názor. Je vidět, že do toho vidíte rozhodně víc jak já. Moc nerozumím těm lalokům hlasitosti vyzařování a tomu odporovému děliči. Možná máte na mysli odpojit jeden ze středů a nějak to vůči vyhybce vyrovnat? Já jsem to zkusil. Jsou zapojeny paralelně, takže když jeden odpojím, nějak se nic neděje. Hraje prostě jen jeden. Samozřejmě jestli se tam už pak dále nějak mění impedance nebo něco jiného, je to hanba, ale to netuším hmm Přemýšlel jsem, udělat z toho klasické tříreproduktorové bedny dopředu a to co mi vlastně zbyde( dva středy a dvě výšky) dát za sebe dozadu.? Basy hrají všude, navíc jsou dost silné. Co by jste řekl na toto?

Re: Návrh na jiný koncept

Nejsem odborník na vícepásma, ale znám ARE 667. Je to bezva širokáč . Cvičím na kytaru a flétnu při přehrávané hudbě a různých záznamech a zrovna u tohoto ARE mám pocit ,že ladí. Nehraje moc falešně. Má pěknou citlivost. Ale bacha ! Odkouřit jej lze během pár mžiků ! Do bedýnky k počítači ,či jako zadní k domácímu kinu jsou taktéž ,dle mého  názoru, vhodné.

ARZ4608 se mi osobně vůbec nelíbí.

Web

Re: Návrh na jiný koncept

Jakpak se ladí reprák? lol
Zamysli se, zda-li tím nemyslíš náhodou dopplerův posun..

Web

Re: Návrh na jiný koncept

elipsa: Díky díky. Za těch pětadvacet let, se mi je odprásknout nepodařilo smile Také si myslím, že hraje velmi slušně. Trošku mě vyděsil Otas s tím, že není dobré mít dva měniče na jedné bedně, ale shodli jste se u toho ARZ. Nechám si je halt jako chrchladla na zahradu a nebudu je kombinovat tam s tím. Děkuji.

Re: Návrh na jiný koncept

Pokud bys k tomu měl sub, mám spáchaný takový "garážový" projekt 2xARE667 + Selenium ST200. Výhybka 12/18. Na to, co to je to hraje dobře. Problém je spíš ten tweeter, který dost směruje.

(upravil Thomas 9. 3. 2011 23:11)

Re: Návrh na jiný koncept

KarelXth:  Tak, má to dvě ARN 738, nemám tam nějak pocit, že by to mělo málo basů smile ale jinak woofer mám i s extra zesilovačem. Nó, tak se pochlub co máš doma? Ukaž smile
Jo a tweetr myslíš ty ty ARV 160?
Aha, jo už jsem to pochopil, to myslíš ty své.

Re: Návrh na jiný koncept

Bylo to víceméně uplácaný z dílů, co se válely doma, ARE667 ze starých kinobeden a nejlevnější tweetery, skelety ze starých sloupů s Teslama. Nečekal jsem od toho nic, takže jsem byl mile překvapenej. Akorát s tou výhybkou jsem se nakonec patlal snad měsíc, už mi prostě bylo líto se na to vybodnout, takže výhybka má asi 12 součástek a převyšuje cenu těch reproduktorů:-)

http://s19.postimg.cc/shhpl1u5r/718_are667_st200.jpg

(upravil Thomas 11. 3. 2011 19:47)

Re: Návrh na jiný koncept

Karel Xth : No jo no jó, to je pěkný smile Ještě nějakou povrchovku a je to. Takže to je trojpásmo? Nebo jako zvlášť sub a extra ten hořejšek?

Karel: A ten sis dělal sám předpokládám? Ten subík. Co v tom je za vyhybku? Koukám že je to docela plachta  Já k tomu mám k dispozici jen ty dvě ARN 738. Plus se tady snažím marně dopátrat, jak si udělat ještě sub navíc.

Karel: aha. No já tomu prd rozumim. " deformovaní" ?  Já taky myslím, že nebude třeba, ale přeci jen, nemusí to řvát, ale když ty basy cítíš, je to hned jiný prožitek - z filmu, či muziky

(upravil KarelXth 10. 3. 2011 21:58)

Re: Návrh na jiný koncept

Ten sub k tomu nepatří, respektive to nějakej sub (aspoň v tomhle objemu) potřebuje. To jenom tak pro inspiraci (s rozumem:-) ), když jsi přemejšlel co z toho uplácat. Dohromady to stálo pár korun a jak jsem říkal, na to co to je za prašivky to hraje překvapivě pěkně.Povrchovku dostane akorát sub, ty bedýnky už žádný vylepšování nečeká. To už by pak byla obdoba těch "tuněnejch" a šlechtěnejch škodovek 105L smile.

Re: Návrh na jiný koncept

Jo, to jsem dělal nedávno na "kino", je v tom 18" BC. Výhybka V TOM není žádná, je to dělené aktivně (elektronický filtr před zesilovačem). Myslím, že to ani není moc sub pro normální lidi, jen pro nás, co jsme mírně deformovaní:-). Sub se dá udělat všelijak a nedá se to řešit moc obecně. Teoreticky ho možná ani nepotřebuješ. Spousta lidí má třípásma a o subu nechtějí ani slyšet.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Návrh na jiný koncept

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£