Re: Xover

check napsal:

Odkazy jsou prý dead. Tuto verzi používám, zdála se mi zatím nejstabilnější. Pokud mám základní simulační soubor na ploše a dodržím nějaký postup při výrobě prvního schematu - zadávání charek, tak nepadá. Chce to také častěji ukládat, nelíbí se tomu, když to má uložit moc věcí najednou.
http://check.wz.cz/download/Xover204b.exe

Stažený exe nefunguje.

(upravil MaBat 22. 10. 2010 10:19)

Re: Xover

Za pomoc s implementací věcí ohledně výkonu - i ve formě zdrojových kódů - bych byl vděčný. Už tam mám něco takovýho napsanýho a i to nějak funguje, ale neumím naložit s místy, kde nemám vstupní data - málokdo to bude měřit celé kolem dokola, typicky se naměří něco v horizontální rovině, něco ve vertikální v přední hemisféře a tím to hasne. Počítám to jen z toho, co mám k dispozici, jelikož jinak to neumím, což nějaký smysl asi dává, ale o celkovém výkonu jako takovém to dá jen hrubou představu, i když i tak si myslím že cennou, ačkoliv je to samé v podstatě dostatečně dobře vidět z off-axis grafů. Je také otázka, jak dalece má smysl se vyzařováním do celého prostoru zabývat, nad rámec těchto základních měření. A další věc, lze-li takto řídce měřená data smysluplně extrapolovat na celou kouli, nebo jinak roubovat na teoretickou předpověd. To už je zcela mimo můj stávající teoretický dosah.

Momentálně mě zaměstnávají ty biquady, dávám si to dohromady pro miniDSP, kde se zadávají přímo koeficienty.

Někomu to exe z nějakého důvodu nefunguje, netuším proč. Možná že nekompatabilita s novějšími verzemi Windows. Dělám to na starých XP Pro, ale většině lidí to funguje, opravdu nevím, v čem je problém.

Re: Xover

LSPCad koeficienty přenosové fce ukládá do texťáků vedle projektového souboru.
SoundEasy pracuje pouze s osovou charkou, poláry jsou nějakým způsobem simulované. Na měření (pokud potřebuji skládat FAR+NEAR+BR+BAFFLESTEP) SE používám, ale na simulace beru LSPCad, kde jsem zvyklý pracovat s optimalizerem, následně dolaďuji v Xoveru.
Kalibrovanou SPL se mi zatím podařilo rozchodit jenom v LSPLabu. Arta má sice krásné nástroje, ale buď nefungují jak by měly, nebo jsem zatím nepřišel na to, jak ten program nakalibrovat správně.

Momentálně je můj web mimo provoz, nevím proč, ftp funguje. Co bych taky za zprostředkování reklamy chtěl.

Web

Re: Xover

Čistě ze zvědavosti - jaký strmosti (stačí mi elektrický) mají filtry v tvým velkým třípásmu?

Re: Xover

To není možný najednou http://check.wz.cz/download/Xover204b.exe JEDE !!! Checku nemáš v otm prsty?
Zkušel jsem to na winXP prof/home CZ/EN, VistaUN, Seven ... všude to psalo neplatná aplikace win32... a najednou to jede

(upravil MaBat 22. 10. 2010 21:40)

Re: Xover

Jurawood: a ten starej soubor, co ti předtím nešel, už ti teď taky funguje? Doufám, že ne.

Pokud ten nefunkční ještě máš, mohl bys ho prohnat něčím, co udělá otisk toho souboru (MD4, apod.), a to samé udělat i s tím funkčním? Abych měl jasno, zda to bylo jen poškozeným souborem..

Otisk by měl jít udělat online třeba tímhle: http://www.webutils.pl/MD5_Calculator

Pokud mám ještě ten správný soubor, který by tam měl mít check, dává mi to:
MD4: 5b166413f06dd9a7ea5d0527abc9db35

(upravil Jurawood 22. 10. 2010 23:54)

Re: Xover

bohužel, myslím ale že chyba byla u Checka na webu, třeba se při stahování poslední kousek usekával a teď to už funguje.

Paráda hned sem si vyzkoušel svoje bedýnky smile

Re: Xover

Taky se mi nedávno stávalo, že WZ prostě kousek stahovaného souboru useknul. EXE soubor jsem smazal a uploadnul ZIP - ten si při rozbalování zkontroluje integritu dat sám. File je navíc poloviční.
MD4: 5b166413f06dd9a7ea5d0527abc9db35

Nový link pro stáhnutí Xoveru 204b

Web

Re: Xover

Zpátky k výkonové charakteristice - pro ilustraci, takhle to teď počítám, viz obr.: Pokud jsou k dispozici měření v úhlech, vyznačených puntíky, rozdělím kulovou plochu na části, znázorněné barvami a beru odpovídající měření jako tlakovou cháru v těchto plochách. "Celkový výkon" v mém stávající řešení tak odpovídá pouze součtu přes tyto plochy. Je to nejlepší, lépe řečeno jediné řešení, na které jsem přišel. Jak jemné to bude, záleží jen na uživateli, ovšem nedají se zadat jiné cháry, než na horizontální a vertikální ose. Tak to mám zatím ve verzi, která uvolněná zatím nebyla.

http://s4.postimg.cc/7cid81hkp/148_power_sect_c.jpg

Na obrázku je čelní pohled na kulovou plochu, uprostřed pak měření pro osovou charakteristiku. Měření mohou pokračovat i na odvrácenou stranu.

Re: Xover

Viem, že vývoj Xover (a jeho upgrade) je momentálne pasé, ale spomeniem aspoň problémy pre užívateľov free verzie: nepodarilo sa mi otvoriť asociovaný súbor kliknutím naňho. Názov súboru .xvr nesmie obsahovať _

Re: Xover

Asociace nefunguje, ale moje názvy obsahují podtržítko _ zcela běžně a bez problémů.

Web

(upravil marcin 8. 11. 2010 2:13)

Re: Xover

Možno je problém aj na mojom stroji, to nevylučujem. Aplikácia sa chová dosť nevyspytateľne. Niekdy po hodinách práce pri ukladaní príde k chybe a všetko je v ... Ale tuším tu už bolo spomenuté priebežné ukladanie.
Každopádne je škoda, že sa zišlo málo záujemcov na jeho/Marcelovu podporu.

(upravil MaBat 8. 11. 2010 11:26)

Re: Xover

Že názvy nesmí obsahovat "_" jsou takové, přímo bych řekl hifistické dedukce.

Vydržte, něco už mám skoro připravenýho, většina starých chyb by tam měla být odstraněna. Dělám na tom, ale jen po chvilkách, takže se to celkově velmi protahuje - kdo programoval, ví o co jde. XoverCAD, což je asi finální název, bude IMHO mocným pomocníkem při integraci (polo)aktivních výhybek s miniDSP deskou s advanced plug-inem.

- Nemám vůbec představu, kolik lidí, jak a na co to používá - zpětná vazba je opravdu minimální.

Re: Xover

Ahoj, jestli se někdy dostanu k měření, určitě bych jednu verzi zakoupil. Tvůj program a celkově i ten nápad se mi  líbí. Nicméně, nechápu jak chcete měřit popř. dopočítávat tu výkonovou charakteristiku. Ty různé postranní laloky nemůžete měřením nikdy všechny podchytit, jestli si to dobře představuji. Pokud to někdo dělá, bude v tom nějaká finta/ojeb. Pokud máš zájem o nějaký technický feedback, trochu mne mrzí, že nebere formát *.frd tak, jak ho vyexportuje LspCAD, tzn. s hlavičkou nahoře.

Hz        dB        deg
1.000000    -36.340403    -42.650836
1.021920    -35.612492    -42.489746
.............   ...............        ................

Re: Xover

Tak tu hlavičku smaž...

(upravil marcin 17. 11. 2010 3:53)

Re: Xover

MaBat napsal:

Že názvy nesmí obsahovat "_" jsou takové, přímo bych řekl hifistické dedukce.

Áno sú, teraz mi nejdú otvoriť žiadne smile Chcel som iba poradiť uživateľom. Cez aplikáciu väčšinou otvoriť idú, ale nie vždy.

Re: Xover

Export fr. charakteristik z HOLMImpulse pro Xover:

http://s4.postimg.cc/5ahfaf2nt/148_xover_holm_exp1.jpg http://s4.postimg.cc/5bvyhktvd/148_xover_holm_exp2.jpg

Název cílového souboru musí vždy končit číslem. Toto číslo se (s přesností na jedno desetinné místo) bere jako úhel od osy, pro který to bylo měřené. I pokud byste měřili jen jednu charakteristiku, je třeba to pojmenovat tak, že na konec dáte např. "_0", jinak to Xover nenačte.

Re: Xover

Myslím, že bude dobré, když za všechny napíšu: díky, že se tomu věnuješ, nechceme tu zasírat vlákno děkovnými projevy wink

Re: Xover

Spíš už někdo ukažte, co jste pomocí toho vytvořili, nebo na čem děláte. V poslední době mi na tohle všechno bohužel nezbývá skoro žádný čas, i přesto, že nápady na nová vylepšení by stále byly.

Re: Xover

Prozatím nemám mikrofon. Tak nějak důvěřuji Checkovi, že se na to nevybodne wink