Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový zesilovač 2x EL34

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

e-mane, hlavně nezapomeň na ty dva epoxiďáky na desce předpětí. Ty bývají někdy v horším stavu, než hovňáky.
Hlavní filtrační elyty bývají většinou v pohodě-měř je proudem, ne multimetrem.

Web

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

e-man napsal:

... Zatímco rozpadlý hovňák má dvojnásobnou kapacitu (1u?!) ...

Ale prd, kapacita se stárnutím nezvyšuje, to jen tvůj měřák neumí správně měřit kondy se svodem.

Web

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Zdeno: My jsme se bavili o kytarových Hammondech. Mají menší průřez jádra, což pro kytaru vyhovuje.
Ještě jsem narazil na http://www.revoco.cz/eshop/cs/catalog/o … nsformers/
Podle parametrů co udávají je to OK.

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Podle názoru 2 lidí, kteří mají s Revocem zkušenosti, není to prý nic převratného, ale zase taky žádný průšvih. Víc by mne zajímalo potkat nějaká trafa na Q jádrech.

Web

(upravil e-man 31. 5. 2010 18:13)

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Dík za rady , vážím si toho . O těch TC 193 vím z vlákna M70 . Zvenku vypadají neprůstřelně , ale zřejmě tvrdý
epoxid nespolupracuje s hliníkovým pláštěm a spoj se potrhá s následky nasávání a dekadence .
Samo také pertinax/ keramika trimry a celková kontrola  . Mám v plánu vyměnit ten napájecí 450V elyt za 200uF.
Sendy - to byl jen takový nástřel v pozdních hodinách . Odhodil jsem nedočkavě dekl a udělal takovou vizuální kontrolu , co tam je /není , origoš / rozvrtaný stav. Máš pravdu v tom , že to bylo měřeno multimetrem ,
zarmoutil jsi mě ale tím , že mě považuješ za multimetrového elektronika .Já přitom několik desetiletí měřím
kapacitu notoricky profláklým měřákem do 15G s proudovým zdrojem a esr kontroluji dobře fachajícím taktéž
vlastnoručním testerem. Možná jsem to formuloval tak , že to vyznělo jako tvrzení - ve skutečnosti se jednalo
o sarkazmus.
Akorát mne zklamalo , že u populárních výstupáků nemají ani zarovnaný plechy' asi jsem trochu puňťa:cool:
Mne teď čeká reinkarnace začínající vyháněním pavouků a končící biasem . Se staženým manuálem to bude
pohodová a radostná facha.

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Jojo smile

Mohu-li Tě poprosit, změř potom prosím šířku pásma, třeba při 20W... Moje M70 nejde nad 20kHz (ani jeden ze dvou kusů, které vlastním) a Sinclair psal, že on naměřil cca 50 kHz... Díky moc.

Web

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Tak keby Eso mal stale zaujem ja by som zohnal tie "hifi" hammondy a on nejaky plosak a urobili by sme pokusne flaskostroje.. Eso?

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

UP

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Mal by niekto tip na overenu dps s 2xEL34 v push pull zapojeni?, skusil by som tie hammond trafaky, len tak pre zabitie casu..

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

OT: Je deska nutná? Na těch pár součástek?

Web

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Tak Hammond SOS nedovezie, ze oni len krabicky, pri tom ich ma hammond uvedenych ako distributorov, asi to neznamena ze aj trafaky, no uvidim asi zavolam do hammondu a zistim kto to vie dodat sem na SR.

Re: Elektronkový zesilovač 2x EL34

Zdeno, máš ode mě mail.

Web

Příspěvky [21 až 32 z 32]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový zesilovač 2x EL34

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£