Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Konektory pro zesilovač?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 24 z 24]

Re: Konektory pro zesilovač?

Pánové, srdce audiofandy mi nedá ,abych vás nevaroval před jedním "drobným" problémem. Při zasunování konektoru do zdířky, se u těch malých stereo slečen  šlajsne signálová cesta přes džeka  o zem, což může být pro některá zařízení osudné. Jsou to myslím zrovna ty ,co TXc má za kvalitní. Před chvílí jsem si je svým měřákem propísk.

Web

(upravil wwsly 20. 7. 2010 21:10)

Re: Konektory pro zesilovač?

Omlouvám se všem. Co potřebuji?

Potřebuji přepínat výstup zvukovky mezi sluchátka a vstup monitoru. koupil jsem proto krabičku a dvojitý přepínač. Krabička má stěnu 4mm. výstup zvukovky bude pevně připevněn k přepínači a z jeho přepínacích kontaktů povede signál na jacky.

Jsem to ale vůl když to celé je jen kvůli krabičce o silné stěně?

Web

(upravil TCx 21. 7. 2010 10:02)

Re: Konektory pro zesilovač?

elipsa: Tou kvalitou jsem myslel to, že kabel s jackem zapojený v tomto konektoru dobře a pevně drží a třeba když se za kabel mírně tahá na různé strany tak se neztrácí kontakt, což zdaleka neplatí o všech konektorech tohoto typu. To, že při zastrkování a vytahování kabelu s jackem dochází ke zkratu mezi levým a pravým kanálem a následně pravým kanálem a zemí je fakt - je to vlastnost té kovové trubičky. V tomto směru jsou určitě lepší ty konektory, které mají ústí plastové.

wwsly: Díky za objasnění. Nicméně těžko radit. Sice jsem takové zásuvky jack 3,5 mm s delším plastovým ústím viděl, ale u výrobců v Hong Kongu nebo na Taiwanu, kde je minimální objednací množství typicky 3 nebo 5 tisíc ks.
Napadá mě použít některý z dostupných kratších konektorů, přičemž tu krabičku zevnitř v místě otvoru pro jack třeba frézováním nebo vybroušením ztenčit. Není to ideální, ale nic lepšího mě asi nenapadá.
A nebo si pořídit jinou krabičku s tenkýma stěnama... wink

Re: Konektory pro zesilovač?

wwsly co třeba zkusit toto:

http://www.gme.cz/cz/pg203jb-p809-017.html

Pokud odšroubuješ a zahodíš černý plast, tak hned za tím vroubkovaným kolečkem je asi 3mm závitu o průměru asi 9mm s velmi jemným stoupáním. Do krabičky vyvrtáš o něco menší otvor a třeba se to do toho plastu zařízne, jako se to povedlo mně, zálěží na tvrdosti plastu. Anebo si kup dva, do jednoho vypiluj drážky a udělej z něj jakýsi závitník (samozřejmě ho zničíš, ale ...). Anebo se pokusit ho zahřát a závit vytavit (tím ohřevem se samozřejmě taky zničí). A poslední možnost- ten plast jacka zakulať a zkrať, a vzniklou matičku zalep do otvoru v krabičce.

Příspěvky [21 až 24 z 24]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Konektory pro zesilovač?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£