Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

Zdravím všechny přítomné.
Potřeboval bych poradit jakou bednu postavit na Carpower Sonic 15.

http://www.optisound.dk/shop/carpower-s … -181p.html

Válí se mi doma a chtěl bych ho využít na takové příjemné dolazení:-)
Vím že je to sic basák do auta,ale půjde z toho udělat kvalitní woofer na poslech hudby??

Specifikace:
Impedance (Z)    2 x 2Ohm
Resonant frequency (fs)    25Hz
Max. frequency range    f3-300Hz
Music power    2 x 800WMAX
Power rating (P)    2 x 400WRMS
SPL (1W/1m)    88dB
Suspension compl. (Cms)    0.13mm/N
Moving mass (Mms)    310g
Mech. Q factor (Qms)    10.86
Electr. Q factor (Qes)    0.52
Total Q factor (Qts)    0.50
Equivalent volume (Vas)    126 l
DC resistance (Re)    2 x 1.9Ohm/1 x 3.8Ohm
Force factor (BxL)    19Tm
Voice coil induct. (Le)    2 x 0.7mH/1 x 2.8mH
Voice coil diameter    Ř 75mm
Voice coil former    Kapton
Linear excursion (XMAX)    ±25mm
Eff. cone area (Sd)    830cm2
Magnet weight    180oz.
Weight    15.6kg


Pročítal sem zdejší témata a myslím že nejlepší postup by byl nechat ho zahořet-změřit TS-udělat návrh-postavit a testovat.Bohužel si moc nefandím na to měření.Nebyl by někdo kdo by poradil v okolí FM případně?

Předem diky

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

Všechno co potřebuješ znát pro simulaci ozvučnice znáš....

Web

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

S tím bohužel moc taky neporadim..   sad
Najde se někdo ochotný,prosím?

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

Ochotný jsem, ale z parametrů je evidentní, že se bude jednat o klasickou "pumpu". Ten reproduktor je uzpůsobený na "tlaky" nikoliv na kvalitní poslech hudby.

(upravil dbmax 10. 7. 2010 8:22)

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

Čo za žvásty tu zase čítam, odrazu nikto nevie simulovať, Sonic 15 je tiež v mojom rebríčku pri riešení fin.basovej otázky, taká top ozvučnica pre suverénne hľbky na domáci prednes bass reflex 150L/25Hz, ale predpokladám použitie kvalitného a výkonného zosilovača trebárs minimálne SPV250, mali sme možnosť počuť že je to trošku lenivejší sw, ešte viac by sa vyjadril Komar.

Ešte som pozabudol, bol by si z blízka, parametre by sme mu zmerali raz-dva, tiež by ma zaujímalo real t/s. Ale návod na meranie je sem na webe, zložiť si obvodík je cenovo zanedbateľné, treba chuť.

Web

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

little: Tohle mám nutkání zkopírovat do hlodníku.

Thomm: V KT 6/2006 byl změřen a chce uzavřenou, bassreflexem bych ho neprznil, objemově si můžeš vybírat podle místa, které ochoten obětovat, třeba 150l, vystlaných samozřejmě.

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

Díky všem za rady:-)

antonio: uzavřená je mi milejší:-) o těch 120-150l +- jsem tak nějak uvažoval.místo neřeším. Promiň ale, opravdu nevím co je to za časopis aj. to KT 6/2006, můžeš mi to přiblížit prosím?

Momentálně je v provizorní 44l uzavřence.Měl jsem ho autě,udělal celkem slušný bordel.Z auta šel přyč jelikož to bylo moc  a i tak by mi to dříve nebo později vykradli..
Krmeno :
http://www.prohifi.cz/zesilovace-do-aut … -sl-a-1500

Doma to provizorně krmím 400W PC zdrojem-vím že to není vhodné a k tomu směřuje můj další dotaz. Jaký na to postavit zdroj?Když to snese nějákých 14,5V+-.Nějáký toroid bych sehnal,ale problém by byl jak snížit na potřebné napětí na zmiňovaných 14,5V max.Opravdu neznám nepěťové stabilizátory na tak vysoké proudy...

Je to celkem slušně hrající digitální monoblok který takřka vůbec nehřál. Proto taky řeším jeho využití doma.
Myslíte že to má cenu? Nebo sehnat či postavit nějáký zdejší doporučovaný Submodul?

Dik

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

ja bych prodal autozes a koupil bych profi zes + subsenior..

Web

Re: 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

na ten auto zesík uplne zapomeň

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 15" prosím o pomoc s návrhem boxu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£