Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

Thinkpad SL je nič moc... to skôr iné rady. Čo sa acera týka, kedysi to bol šmejd, aj teraz to je viacmenej šmejd, ale rada Timeline je kvalitná, vymakané chladenie, pevné šasi. Asus je zase najlepší čo sa spoľahlivosti týka (štatistiky veľkoobchodu). MSI sú šmejdy, hovorte si čo chcete, videl som a mám dosť. Notebook na ktorom sa bezdôvodne odlomia pánty pre mňa vždycky bude šmejd. HP je na tom kvalitou horšie ako acer, Elitebooky sú fajn, ale také paviliony a tá najlacnejšia rada, to je to najhoršie čo existuje.

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

Ja uz objednal to Lenovo SL510, pri setrnem zachazeni snad chvili vydrzi.. Je me jasne ze drazsi rady budou lepsi ale nehodlam do toho tolik investovat,nebude to NTB pouzivany hodiny denne.

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

No ono to zas až taký šmejd nie je, len má mäkšie plasty ako vyššie rady a nemá horčíkovú výstuhu displeja. A pár featuriek ktoré sú bežné pre thinkpady.

(upravil luta 13. 7. 2010 10:18)

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

KocuR : vcelku souhlasím, jen jestli bylo to odlomení pantu myšleno na mě tak mi věř, že to zacházení jaké mám já se svým NB si myslím, že by málo který dnešní přežil... 3 roky zavírání za bok i nohama, sluneční žár chorvatsko, sůl, pády mé osoby s NB v batohu na zádech ze schodů taky byly..a taky občas s ním trefim futro.. odpracováno má přes 10tis hodin a tak se mi už asi musel nějak pomstít big_smile a to nemám žádný thinkpad ale staré VBI

Web

(upravil KocuR 14. 7. 2010 16:56)

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

luta: nie nie, bývalý spolubývajúci má 17" notebook MSI a na tom sa mu odlomili pánty, pritom on ho ani neprenášal ani s ním nejako brutálne nezaobchádzal, zatváral ho tiež len občas...

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

KocuR: Naprosto stejná zkušenost s MSI GXněco a pozor, ten notebook mě zabudovaný systém 4.1.... i subwoofer to mělo lol Ulámané panty, baterka v háji, věčně se přehříval, kvalita displeje mizerná, podsvícení hodně slabé a touchpad naprosto přišerný.

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

Mě by zas zajímalo jestli se dá koupit něco s kvalitním větším desplejem (žádné TN) a SSD diskem, nehlučné, nehřející, výkonné ale zas ne zbytečně - žádné hry.

(upravil babakus 14. 7. 2010 19:45)

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

Notebook s jiným než TN displejem neseženeš. Jediný kdo dával např. E-IPS panely do notebooků bylo IBM do ThinkPadů řady T a ještě to bylo snad na zakázku. Výkonné, nehlučné a nehřející notebooky nejsou problém, jenže to taky pěkně zaplatíš. Vyšší řady Dell a Lenovo to umí, jenže to jsou cenovky kolem 30 000,- a ani tam nenajdeš jiný než TN displej.

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

Hmm, já do toho nevidím, ale to se ani neplánují dělat s jiným než TN? (dyť se na to nedá koukat), případně ani typy za 100 litrů ho nemají? To je špatný.

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

ono co hůř vždyť ty notebookys TN panely mrví čím dál horším rozlišením..dnes 1366x768 nebo kolik ..přitom optimum pro 15" bych viděl 1440x900

Web

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

luta: přesně takové rozlišení používalo IBM u ThinkPadu T60 s IPS a Asus u L5000GM. Kvalita byla vynikající, ale podsvícení bylo dost slabé.
Jinak co vím, tak i velmi drahé notebooky mají jen TN displej. Jediné vylepšení je vyšší rozlišení, ale tím to padá. Možná nechat si udělat notes na zakázku právě s IPS, ale to dost pochybuji.

Re: Notebooky s procesory AMD - spotreba,vydrz na baterii

Lenovo SL500 mělo dokonce 1680x1050 což je na win docela hodně při 15" ale na linux by se mi to sakra hodilo..někde jsem četl že by snad IPS panel mělo mít HP v konfigurátoru u těch top notebooku, ale kdo ví

Web